Co dělat, když jsem svědkem porušování zákona?

07. 08. 2017


Každý den můžeme být svědky řady situací, které jsou bezohledné k ostatním. Ignorovat je, znamená souhlasit. Děkujeme proto všem, kteří nejsou lhostejní a snaží se náš společný prostor zvelebovat – například zadáváním podnětů na portálu Chodím Olomoucí. 


V případě, že se stanete svědky porušování zákona (např. vandalismu, bezohledné/protizákonné parkování vozidel a další) je vždy nutné dodržet následující postup: 


1. kontaktovat přímo městskou policii Olomouc na telefonním čísle 585 209 540. Nahlaste, co se stalo (o jaký přestupek se jedná) a kde se přestupek stal. Sdělte Vaše jméno a bydliště. Na podkladu zaznamenané evidence přestupků v určité lokalitě je následně možné argumentovat pro realizaci preventivních opatření – např. zvýšený dohled v lokalitě, úprava infrastruktury (např. žluté čáry, plastové sloupky) a podobně. 


2. podnět zadejte na náš portál Chodím Olomoucí. Všechny podněty, které se týkají porušování zákona, předáváme městské nebo státní policii. Tím, že je podnět zveřejněn, všichni můžou sledovat jeho řešení a realizované preventivní opatření. Pokud se porušování zákona opakuje, prosím zadávejte ho vždy na portálu jako aktualizaci podnětu, kde uvedete datum a popis opakující se situace (ideálně včetně foto).


Děkujeme za Váš zájem,

s pozdravem,

Matúš Šucha 

Diskuze

Bobeš:
Zajímavé, že u tohoto článku má kordón strážníků na segwayích symbolizovat sílu práva a pořádku, zatímco v Praze se chodeckým aktivistům podařilo prosadit představu, že segwaye jsou ohrožujícími monstry, která za sebou nechávají řady raněných a snad i mrtvých a děsí děti, maminky i důchodce. A s gigantickým plošným zákazem se automaticky krom segwayů svezly i subtilní minisegwaye, které nevypadají o nic děsivěji než obyčejný skateboard. Trochu mi to přípomíná počátky 20. let minulého století, kdy se v parlamentu objevovaly i vážně míněné návrhy, aby byl provoz automobilů na veřejných cestách zcela zakázán, protože jde jen o neužitečný rozmar boháčů, který v dopravě překáží a ničí silnice, a aby byl možný jen na speciální povolení jako zvláštní užívání komunikace.

12.01.2018 v 04:40    

David Horák:
Skvělý nápad.
Jednou jsem se obrátil na MP s tím, že půl hodiny se u tří aut zaparkovaných v městské památkové zóně na místě "zákaz zastavení mimo zásobování max. 15 minut" nepohlo ani kolo.
Slušně mě odbyli, že to nemůžu dokázat a že oni tam nebudou stát čtvrt hodiny a že když budou, tak si toho ti řidiči všimnou a odjedou si přeparkovat, tak je to stejně k ničemu.
To je ta stejná městská policie co velmi bedlivě sleduje minuty na parkovacích lístcích.

21.12.2017 v 09:59    

Přidat komentář