Co dělat, když jsem svědkem porušování zákona?

07. 08. 2017


Každý den můžeme být svědky řady situací, které jsou bezohledné k ostatním. Ignorovat je, znamená souhlasit. Děkujeme proto všem, kteří nejsou lhostejní a snaží se náš společný prostor zvelebovat – například zadáváním podnětů na portálu Chodím Olomoucí. 


V případě, že se stanete svědky porušování zákona (např. vandalismu, bezohledné/protizákonné parkování vozidel a další) je vždy nutné dodržet následující postup: 


1. kontaktovat přímo městskou policii Olomouc na telefonním čísle 585 209 540. Nahlaste, co se stalo (o jaký přestupek se jedná) a kde se přestupek stal. Sdělte Vaše jméno a bydliště. Na podkladu zaznamenané evidence přestupků v určité lokalitě je následně možné argumentovat pro realizaci preventivních opatření – např. zvýšený dohled v lokalitě, úprava infrastruktury (např. žluté čáry, plastové sloupky) a podobně. 


2. podnět zadejte na náš portál Chodím Olomoucí. Všechny podněty, které se týkají porušování zákona, předáváme městské nebo státní policii. Tím, že je podnět zveřejněn, všichni můžou sledovat jeho řešení a realizované preventivní opatření. Pokud se porušování zákona opakuje, prosím zadávejte ho vždy na portálu jako aktualizaci podnětu, kde uvedete datum a popis opakující se situace (ideálně včetně foto).


Děkujeme za Váš zájem,

s pozdravem,

Matúš Šucha 

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář