Tř. Svobody, ukradené kovové zábranné sloupky a zničená městská zeleň

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Prosíme o instalaci nových zábranných kovových sloupků náhradou za přechozí ukradené a návazné na to prosíme zušlechtění části třídy Svobody v místech vjezdu do Palachova náměstí u Terezské brány. Nedávno, před cca dvěma lety, se tato komunikace hezky opravila, byly tu zábranné sloupky a ty pak někdo ukradl.
Bohužel to asi odpovědné pracovníky na olomoucké radnici nezajímá. Kolik takový sloupek stojí naše daňové poplatníky? Třeba to bude zajímat polici?!
Za obrubníky jsou vyježděné hlinité plochy bez vegetace, zato plné výmolů a velikých louží.
Prosíme, aby tu neparkovaly automobily.
Prosíme také, aby olomoucká radnice zde nechala co nejdříve vysít trávu a nasadila keře.
Předem děkujeme za zlepšení životního prostředí a že nás zbavíte toho prašného prostředí.

Zaslal: Romana Kulhavá, 17.08.2017 v 17:39

Olomouc-střed-
 
 
 

Aktualizace podnětu

25.09.2017

P. Altman přidal následující aktualizace podnětu:

Podnět stále čeká na své řešení.


***

Redakčně upraveno.


 
 

05.10.2017

Karla přidal následující aktualizace podnětu:

Podnět čeká už opravdu dlouho, od 17. srpna 2017 je to mnohem více jak 30dnů!!!!!!!

24.11.2017

Filip Jandourek přidal následující aktualizace podnětu:

Po třech měsících je stále ticho, nikdo nám občanům nenapsal, byť jen jednu vysvětlující řádku, k žádosti o instalaci nových zábranných kovových sloupků náhradou za přechozí ukradené a o zušlechtění plochy určené pro veřejnou zeleň, která je dnes prašným rozjezděným mlatem.
Žádám, aby byli vyzváni radní města Olomouce, aby zjednali u odpovědných organizačních jednotek města Olomouce rychle nápravu.

Je naprosto zbytečné, aby lidé upozorňovali na závady, když se pak upozorněním nikdo nezabývá, nebo je dokonce ignoruje.


21.03.2018

Romana přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den pane Šůcho,
nároží třídy Svobody a Palachova náměstí po sedmi měsích máte zobrazeno na připojených fotografiích.
Proč Vám zatím nikdo z odpovědných institucí zatím neodpověděl?
Policie k ukradeným sloupkům? Odbor životního prostředí k rozježděné zeleni?
Městská policie k parkování na místě kde by měl být veřejně přístupný trávník?
Proč už sedm měsíců mlčí pane Šůcho?
Děkuji za odpověď a za urgenci nápravy tohoto nepatřičného stavu.
Romana


 
 
 

31.05.2018

Jiří Uhlíř přidal následující aktualizace podnětu:

Řekl bych, že po devíti měsících od vznesení žádosti o opravu a doplnění kovových zábranných sloupků je čas na seriózní odpověď z olomoucké radnice. Doufám, že se k tomu postaví čelem a tuto ostudu dají rychle do pořádku.
Prosím pane Šůcho o urgenci opravy.

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(17.08.2017 17:39)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Romana Kulhavá následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
tř. Svobody, ukradené kovové zábranné sloupky a zničená městská zeleň
Olomouc-střed / třída Svobody
Prosíme o instalaci nových zábranných kovových sloupků náhradou za přechozí ukradené a návazné na to prosíme zušlechtění části třídy Svobody v místech vjezdu do Palachova náměstí u Terezské brány. Nedávno, před cca dvěma lety, se tato komunikace hezky opravila, byly tu zábranné sloupky a ty pak někdo ukradl.
Bohužel to asi odpovědné pracovníky na olomoucké radnici nezajímá. Kolik takový sloupek stojí naše daňové poplatníky? Třeba to bude zajímat polici?!
Za obrubníky jsou vyježděné hlinité plochy bez vegetace, zato plné výmolů a velikých louží.
Prosíme, aby tu neparkovaly automobily.
Prosíme také, aby olomoucká radnice zde nechala co nejdříve vysít trávu a nasadila keře.
Předem děkujeme za zlepšení životního prostředí a že nás zbavíte toho prašného prostředí.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/1017




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/1017


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Podnět byl odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě. Odpověď na podnět by měla být doručena od odpovědné instituce do 30 dní, samozřejmě se snažíme o co nejrychlejší odpověď.

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Chodím Olomoucí:
Dobrý den, paní Romano,

reaguji na Vaši aktualizaci ze dne 21. 3. 2018. Uvedený podnět a stav jeho řešení se budeme snažit opětovně na MMO zjistit. Následně obratem informace zveřejníme.

S pozdravem, Matúš Šucha

21.03.2018 v 15:31    

Jiří Malý:
Kdo ty kovové sloupky ukradl? Vypátrá to Policie ČR?

26.08.2017 v 18:19    

Jiří Malý:
To nemusí pátrat státní policie, stačí když si městská pohlídá, kdo tam neoprávněně parkuje a komu tedy vadily ty kovové zábranné sloupky. Možná nejlépe bude, když se zajdou zeptat do nedaleké nálevny.

27.08.2017 v 12:32    

R. Kulhavá:
Je asi jedno kdo ty sloupky ukradl. Důležité je ten trávník porýt a zasadit tam keře a zasít trávu. Na okraje hned k obrubníkům tam dejte nějaké masivní dobře ukotvené sloupky. A co možná nejdříve!

30.08.2017 v 13:14    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


třída Svobody, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

Nebezpečný pozůstatek houpačky na dětském hřišti

Tabulový Vrch, 20. květen 2018 Vyřešený

Přerostlý živý plot

Olomouc-západ, 22. srpen 2017 Čekající na odpověď


Zobrazit všechny podněty