Prostor před vlakovým nádržím v Olomouci - naprosto chybí údržba

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Chci seznámit odpovědné instituce o tom jak vidí návštěvník Olomouce přednádražní prostor vlakového nádraží a jaké z něho má dojmy:
- boty na skleněné střeše přístřešku nad tramvajovou zastávkou (střechu asi nikdo nikdy nenechal umýt, je také plná špinavých fleků, proč tedy byla udělaná ze skla?),
- kovové nosné konstrukce přístřešků jsou zkorodované a nátěry na nich se odlupují,
- na mnoha místech je rozbitá dlažba, někde i dokonce úplně chybí, mnohde jsou poházené dlažební kostky,
- poničené špinavé a odpudivé trosky odpadkových košů, ani v pátek odpoledne nejsou některé vyvezené (co dělají popeláří?),
- výstražné svítící pásy podél nástupištních hran při příjezdu tramvaje nebo autobusu nesvítí,
- informační systém na jednotlivých zastávkách je 'velmi kvalitní', třeba zastávka autobusů E, přímo na sklo nalepený plápolající cár mapy,
- přívod elektřiny do automatu na lístky MHD je vrchol elegance, skoro jako v ........
- po kolejích tramvaje jezdí osobní automobily****,
- stav přednádraží ještě dokresluje policie chytající a odvážející opilce, budiž jí za to ale chvála.

Zaslal: Anonymní uživatel, 26.08.2017 v 09:20

Nové Hodolany-
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aktualizace podnětu

27.08.2017

Miloš Dvořák přidal následující aktualizace podnětu:

Odpadkové koše před vlakovým nádražím v Olomouci gratulují řediteli Technických služeb města Olomouce Petříkovi k ocenění v soutěži „O keramickou popelnici“ a k získání prvního místa.


 
 
 
 
 
 
 
 

27.08.2017

Markéta přidal následující aktualizace podnětu:

Schválně jsem se tam šla podívat. Potvrzuji, přednádraží je omšelé a neudržované.
Zastihla jsem zrovna jak městská policie odváží asi předsedu olomouckého spolku
abstinentů, byl krásně čistý a vyžehlený. Opravdu pěkný pohled pro přijíždějící návštěvníky
Olomouce, města květů.
Navíc bych chtěla ukázat jak je tam udržované veřejné osvětlení.
Fotografie snad mluví za vše.


 
 
 
 
 
 

28.08.2017

Filip Pavelka přidal následující aktualizace podnětu:

Ulovil jsem další báječně opečovávaný odpadkový koš před vlakovým nádražím.
Pokochejte se také.


30.08.2017

Božena Reisová přidala následující aktualizace podnětu:

I takto tam před nádražím na nástupištích vypadá dlažba.


05.09.2017

Petra Kuchařová přidala následující aktualizace podnětu:

Takto vybírají opilci za bílého dne odpadkové koše, které mají být opatřeny
Poklopy a vhazovací otvory do odpadkových mají být z boku, aby se v nich nemohl nikdo hrabat.
Žádám o okamžitou výměnu košů za nové v antivandalské úpravě.
Vzkutku pěkné přivítání cestujících v Olomouci.
Odpovězte nám:
Jana Matzenauerová
vedoucí oddělení odpadového hospodářství a péče o prostředí
tel. 588 488 330, mobil: +420 724 206 547
E-mail: jana.matzenauerova@olomouc.eu
Petr Loyka
vedoucí odboru životního prostředí
588 488 310, mobil: 606 705 971
E-mail: petr.loyka@olomouc.eu


 
 

15.09.2017

J. Veselý přidal následující aktualizace podnětu:

Další fotografie doklad jak vypadá Olomouc po příjezdu vlakem.
Vybírání odpadkových košů, kterým chybí víka.
Dne 15. září 2017


 
 

26.09.2017

Miloš Dvořák přidal následující aktualizace podnětu:

Přesně po měsíci sděluji, že na skleněné střeše nad zastávkami tramvají jsou pořád stejné boty jako před měsícem.
Znamená to stále mizivý úklid, a stále žádná údržba.


04.10.2017

Jindřich Hanák přidal následující aktualizace podnětu:

Nástupiště tramvají před nádražím, teče střechou voda na cestující

Na Jeremenkově ulici před vlakovým nádražím jsou děravé přístřešky nad nástupištěmi tramvají. Při dešti teče voda na cestující a asi i zatéká do osvětlení.
Malé děti si tam hrají na sprchu.
Žádám o opravu.


 
 
 

12.10.2017

Markéta přidal následující aktualizace podnětu:

Posílám fotografie, které dokumentují, jak vypadá olomoucký přednádražní prostor v noci.
- nevyvezené , špinavé a poničené rozpadající se odpadkové koše,
- cca 12 nesvítících světel, zejména v zadní části skleněných přístřešků,
- nesvítící výstražná světla v dlažbě u nástupních hran,
- označník zastávky tramvají nástupiště A, je odpudivě špinavý, snad i pozvracený,
- výdejní automat na jízdenky, špinavý, nikdy asi nepotkal vodu, saponát a kartáč,
- většina kovových konstrukcí přístřešků je zkorodovaná, nátěry nebyly nikdy obnovované.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

25.10.2017

Jan Svoboda přidal následující aktualizace podnětu:

Jeremenkova ulice, cítíte se u olomouckého hlavního nádraží bezpečně?

Žádám, aby před nádražím byla zajištěna čistota a bezpečí.
Podívejte se na přiložené fotografie.


 
 

22.11.2017

Petr Čeladník přidal následující aktualizace podnětu:

Je to skoro neuvěřitelné, ale k 22. listopadu 2017 boty na skleněném přístřešku nástupiště tramvají stále ještě samy neodešly.
***

Redakčně upraveno.


03.01.2018

Renata přidal následující aktualizace podnětu:

V srpnu 2017 občané upozornili na "kvality" informačního systému na zastávkách MHD před vlakovým nádražím.
Například zastávka E.
A takový je její stav v lednu 2018. Podívejte se na přiloženou fotografii.
****

Redakčně kráceno


25.01.2018

Pavel přidal následující aktualizace podnětu:

Proč se Magistrátu města Olomouce doposud za pět měsíců nepodařilo k vzneseným podnětům k prostoru před vlakovým nádražím na ulici Jeremenkově napsat nějaké stanovisko?
Žádám a prosím administrátora Chodím Olomoucí, aby oslovil přímo primátora Olomouce, aby občanům města tuto nečinost, laxnost a možná i lajdáctví vysvětlil!

Odpověď Chodím Olomoucí:

Dobrý den, pane Pavle,

děkujeme za Vaši zprávu. Pro každý podnět se snažíme zajistit co možná nejkonkrétnější a nejrychlejší odpověď. Ne vždy je to ale možné, v tomto případě se nám odpověď zatím získat nepovedlo. Opakovaně oslovíme MMO.

S pozdravem, Matúš Šucha

29.01.2018

Jaroslav Lukáš přidal následující aktualizace podnětu:

Takto jsou na nástupištích tramvají před vlakovým nádražím udržovány výstražné světelné pruhy v dlažbě. ****

Redakčně kráceno.


 
 
 

21.03.2018

Miloš Dvořák přidal následující aktualizace podnětu:

Je jaro, 21. března 2018 ! A boty jsou na přístřešku refíže tramvají pořád s námi !
Vážený pane Šůcho, po sedmi měsích máte zobrazeno na připojené fotografii, jak se magistrát města Olomouce, nebo čert ví kdo, stará o svěřený majetek. Odpověděl Vám už někdo z odpovědných institucí? Osm měsíců je málo na kloudnou odpověď a hlavně na uklizení těch nepořádků tam před vlakovým nádražím? Proč tak dlouho a zarytě mlčí pane Šůcho?
Děkuji za odpověď a za urgenci nápravy tohoto nepěkného stavu přednádraží, přímo ostudy.
Miloš Dvořák

Odpověď:
Pane Dvořáku, děkuji za aktualizaci. Žádost o řešení a odpověď budeme opět směrovat na MMO, věřím v brzké zajištění údržby.
S pozdravem, Matúš Šucha


16.04.2018

Marcela Titzlová přidala následující aktualizace podnětu:

S příchodem jara nám vykvetla také rez na neudržovaných kovových konstrukcích přístřešků pro cestující před vlakovým nádražím.
Prosím kdo a kdy dá prostor před vlakovým nádražím do pořádku?


 
 

25.04.2018

Galina přidal následující aktualizace podnětu:

Na nástupišti autobusů "E" vypadává ze střechy přístřešku světlo. Bude se čekat s opravou až někomu rozbije hlavu?
A na lavičkách před nádražím tak hezky malebně spinkají naši unavení bezdomovci. Opravdu hezké je to po
příjezdu vlakem do Olomouce.


 
 
 

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(26.08.2017 09:20)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Zdeněk Hejmal následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nové Hodolany:
prostor před vlakovým nádržím v Olomouci - naprosto chybí údržba
Nové Hodolany / Jeremenkova
Chci seznámit odpovědné instituce o tom jak vidí návštěvník Olomouce přednádražní prostor vlakového nádraží a jaké z něho má dojmy:
- boty na skleněné střeše přístřešku nad tramvajovou zastávkou (střechu asi nikdo nikdy nenechal umýt, je také plná špinavých fleků, proč tedy byla udělaná ze skla?),
- kovové nosné konstrukce přístřešků jsou zkorodované a nátěry na nich se odlupují,
- na mnoha místech je rozbitá dlažba, někde i dokonce úplně chybí, mnohde jsou poházené dlažební kostky,
- poničené špinavé a odpudivé trosky odpadkových košů, ani v pátek odpoledne nejsou některé vyvezené (co dělají popeláří?),
- výstražné svítící pásy podél nástupištních hran při příjezdu tramvaje nebo autobusu nesvítí,
- informační systém na jednotlivých zastávkách je 'velmi kvalitní', třeba zastávka autobusů E, přímo na sklo nalepený plápolající cár mapy,
- přívod elektřiny do automatu na lístky MHD je vrchol elegance, skoro jako v ........
- po kolejích tramvaje jezdí osobní automobily (SPZ 2S4 8875),
- stav přednádraží ještě dokresluje policie chytající a odvážející opilce, budiž jí za to ale chvála.

Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/1022




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/1022


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Podnět byl odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě. Odpověď na podnět by měla být doručena od odpovědné instituce do 30 dní, samozřejmě se snažíme o co nejrychlejší odpověď.

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Dagmar Pecková:
Hodně smutné procitnutí je olomoucké vlakové přednádraží.
Co na to špičky olomoucké samosprávy? Co na to olomoucká opozice?
Stavba zaplacená evropskými dotacemi, pak už nikoho z odpovědných nezajímá.
Pořádná a pečlivá údržba žádná. Navíc jsou tam rozvalené autobusové zálivy a navazující vozovka je tragicky popraskaná.
Uvidíte, že odpovědní nám zde minimálně 30 dnů nic neodpoví.

26.08.2017 v 12:09    

Ondřej Štindl:
To jsou ale hodné, přejícné a pěkně udržované a opečovávané odpadkové koše!
To se jenom tak nevidí!

27.08.2017 v 20:15    

Jan Tesařík:
Rád bych doplnil další podnět k zastávkovým přístřeškům na nádraží. Včera při dešti každé 2 metry protékala voda skrz střechu. V jednom místě teklo velké množství vody před zářivkové světlo. To už mi přijde docela nebezpečné.

02.09.2017 v 09:26    

Aleš Zatloukal:
To připadá nebezpečné bohužel jen Vám pane Tesaříku, odpor správy městských komunikací už asi rezignoval na údržbu veřejného osvětlení.
Když do světel teče, tak bouchnou, přestanou svítit a aspoň nebude vidět jak jsou světla špinavá! Je třeba si najít i ta pozitiva, říkají si asi na odboru správy městských komunikací.
Městu květin a krásných památek, čistoty a chodníkům bez děr, pane Tesaříku, nazdar!

04.09.2017 v 09:11    

Jan Šafránek:
Olomoucké přednádraží, chloubu města, měli ukázat panu Wangovi Xiliangovi starostovi naše partnerského města Kunmingu v Číně. Aby viděl jak se technické služby města Olomouce umějí starat.

05.09.2017 v 18:46    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Jeremenkova, Nové Hodolany
 

Podobné podněty