chybějící přechod u ZŠ Řezníčkova (tramvajový ostrůvek - chodník)

Zajímalo by mě, proč na ulici Hodolanská u ZŠ Řezníčkova není možné se 'legálně' dostat z tramvajového ostrůvku na chodník. Před více než rokem byl z povrchu silnice seškrábán přechod a od té doby to nikoho nezajímá. To samé platí i pro tramvajový ostrůvek o kus blíže k velké křižovatce u bývalého hodolanského divadla (směrem do města). Opět - bez toho, abyste kličkovali mezi téměř neustále projíždějícími auty a čekali, že se některý řidič smiluje a nechá vás klidu přejít na ostrůvek.
Ráno o půl osmé se z tramvaje vždy vyhrne spousta dětí a já se pokaždé modlím, abychom to tentokrát všichni přežili ve zdraví, protože jenom málokterý řidič to pochopí jako signál k tomu, aby zastavil. Sama jsem byla svědkem toho, že kdyby holčina neuhnula hlavou, dodávka jí bočním zpětným zrcátkem urazí hlavu. Chápu, že děti jsou telata a měly by dávat pozor, ale to se opravdu čeká na nějaký vážný úraz (nechce se mi ani napsat smrtelný), aby se někdo probudil a ty dvě bílé čáry na silnici namaloval???
**** Policie (státní/ městská) (na začátku školního roku), postává u značených přechodů a zřejmě kontrolují, zda je přecházející umí správně používat. To opravdu nikoho nenapadne, že když přijede tramvaj plná dětí, měli by policajti zastavovat auta u neexistujících přechodů, aby se děti v pořádku dostaly z ostrůvku na chodník a nic se jim nestalo, místo toho, aby zcela bezúčelně ** postávali u zcela funkčních osvětlených přechodů????

Pozn. redakčně upraveno

Zaslal: Markéta Peřinová, 20.09.2017 v 06:08

Staré Hodolany-

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(20.09.2017 06:08)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Markéta Peřinová následující podnět, který je lokalizován na území městské části Staré Hodolany:
chybějící přechod u ZŠ Řezníčkova (tramvajový ostrůvek - chodník)
Staré Hodolany / Hodolanská
Zajímalo by mě, proč na ulici Hodolanská u ZŠ Řezníčkova není možné se 'legálně' dostat z tramvajového ostrůvku na chodník. Před více než rokem byl z povrchu silnice seškrábán přechod a od té doby to nikoho nezajímá. To samé platí i pro tramvajový ostrůvek o kus blíže k velké křižovatce u bývalého hodolanského divadla (směrem do města). Opět - bez toho, abyste kličkovali mezi téměř neustále projíždějícími auty a čekali, že se některý řidič smiluje a nechá vás klidu přejít na ostrůvek.
Ráno o půl osmé se z tramvaje vždy vyhrne spousta dětí a já se pokaždé modlím, abychom to tentokrát všichni přežili ve zdraví, protože jenom málokterý řidič to pochopí jako signál k tomu, aby zastavil. Sama jsem byla svědkem toho, že kdyby holčina neuhnula hlavou, dodávka jí bočním zpětným zrcátkem urazí hlavu. Chápu, že děti jsou telata a měly by dávat pozor, ale to se opravdu čeká na nějaký vážný úraz (nechce se mi ani napsat smrtelný), aby se někdo probudil a ty dvě bílé čáry na silnici namaloval???
**** Policie (státní/ městská) (na začátku školního roku), postává u značených přechodů a zřejmě kontrolují, zda je přecházející umí správně používat. To opravdu nikoho nenapadne, že když přijede tramvaj plná dětí, měli by policajti zastavovat auta u neexistujících přechodů, aby se děti v pořádku dostaly z ostrůvku na chodník a nic se jim nestalo, místo toho, aby zcela bezúčelně ** postávali u zcela funkčních osvětlených přechodů????

Pozn. redakčně upraveno
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/1057




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/1057


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Podnět byl odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě. Odpověď na podnět by měla být doručena od odpovědné instituce do 30 dní, samozřejmě se snažíme o co nejrychlejší odpověď.

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Žádné komentáře

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Hodolanská, Staré Hodolany