Nebezpečný přechod pro chodce

1) Přechod pro chodce je lehce přehlédnutelný (není osvětlený, značení na silnici je vybledlé a částečně chybějící, svislé značení není zvýrazněné)

2) Nevhodné umístění přechodu vedeném přes tři jízdní pruhy v místě přibližně 30 metrů za frekventovanou křižovatkou. Dva jízdní pruhy ve směru do křižovatky s ulicí Hraniční a Okružní jsou často přes přechod zaplněné čekajícími auty a přecházející děti nejsou za stojícími auty ve směru od křižovatky vidět. Navíc řidiči jedoucí ve směru od křižovatky mají tendenci akcelerovat po opuštění křižovatky.

Přechod by se měl buď zrušit nebo přemístit. V případě ponechání na současném místě by měl být označen světelnou signalizací.

Zaslal: Martin Chadalík, 11.10.2017 v 17:00

Nová Ulice-

Aktualizace podnětu

11.10.2017

Jan přidal následující aktualizace podnětu:

Navrhuji, aby místo zrušení přechodu pro chodce, byla zrušena silnice pro auta na které se ten přecho nachází.
Řidiči pak budou mít po problémech, když zrovna musí tolik akcelerovat.

12.10.2017

Karel Milich přidal následující aktualizace podnětu:

Stačilo by přechod pro chodce vyvýšit a pořádně obnovit jeho vodorovné značení.
Navrhuji tam tuto úpravu provést co nejdříve.
Ideálně je to vyřešeno na ulici Kyselovská ve Slavoníně. Tam to mají bezohledně
jedoucí řidiči opravdu hodně ztíženo.

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Lunáček, Martin.Lunacek@olomouc.eu
(11.10.2017 17:00)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Martin Chadalík následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nová Ulice:
Nebezpečný přechod pro chodce
Nová Ulice / I. P. Pavlova
1) Přechod pro chodce je lehce přehlédnutelný (není osvětlený, značení na silnici je vybledlé a částečně chybějící, svislé značení není zvýrazněné)

2) Nevhodné umístění přechodu vedeném přes tři jízdní pruhy v místě přibližně 30 metrů za frekventovanou křižovatkou. Dva jízdní pruhy ve směru do křižovatky s ulicí Hraniční a Okružní jsou často přes přechod zaplněné čekajícími auty a přecházející děti nejsou za stojícími auty ve směru od křižovatky vidět. Navíc řidiči jedoucí ve směru od křižovatky mají tendenci akcelerovat po opuštění křižovatky.

Přechod by se měl buď zrušit nebo přemístit. V případě ponechání na současném místě by měl být označen světelnou signalizací.

Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/1079




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/1079


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Podnět byl odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě. Odpověď na podnět by měla být doručena od odpovědné instituce do 30 dní, samozřejmě se snažíme o co nejrychlejší odpověď.

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Žádné komentáře

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


I. P. Pavlova, Nová Ulice