Velmi šikovné parkování na chodníku - Rooseveltova ulice

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Zaparkoval na chodníku a ještě kvalitně poryl veřejný městský trávník.
Měla by snad asi zasáhnout policie.

**** Redakčně upraveno.

Zaslal: Marie Kratinová, 05.12.2017 v 22:53

Nové Sady-

Aktualizace podnětu

06.12.2017

Miroslav přidal následující aktualizace podnětu:

Co učiní policie v tomto konkrétním případu?

15.12.2017

Jana Nováková přidala následující aktualizace podnětu:

ad Bc. Josef Hovád

Ptám se Vás co konkrétního udělá policie s řidičem toho modrého auta parkujícího na chodníku a orajícího přilehlé trávníky.
Prosím o zveřejnění Vaší odpovědi.
Jana Nováková

Odpověď Chodím Olomoucí:

Dobrý den, paní Nováková. Děkuji za Vaši aktualizaci. Konkrétně s uvedeným autem nic policie neudělá, musela by být na místě v době přestupku. Hlášení přestupků PČR nebo městské policii je důležité z toho důvodu, že za a) může policie pachatele zajistit přímo na místě, za b) v oblastech se zvýšeným výskytem přestupků posílit dohled.
Prosím podívejte se na tento článek v blogu na tomto portálu, je tam popsán postup co dělat pokud jste svědkem porušování zákona.

Děkuji a uctivě Vás zdravím, Matúš Šucha

16.12.2017

Jana Nováková přidala následující aktualizace podnětu:

Takže naše policie placená z našich daní, přestože má k dispozici jednoznačný a nezpochybnitelný důkaz o přestupku, nic neudělá?!??!!
***

Redakčně kráceno.

__

Odpověď Chodím Olomoucí:

Paní Nováková, děkuji za zprávu. Předně bych chtěl upozornit, že aktualizace podnětu slouží zejména k novým informacím ohledně řešení podnětu. K diskusi je spíš určena Diskuse (viz níže na stránce).

K samotné zprávě: policie aby mohla zasáhnout musí být na místě v době kdy se porušování zákona děje. Proto jsem na Vás apeloval, aby v případě, že jste svědkem porušování zákona, tak prosím postupujte jak je popsáno zde: http://chodimolomouci.cz/blog/detail/14-co-delat-kdyz-jsem-svedkem-porusovani-zakona
Poskytování informací policii o porušování zákona je důležité v tom smyslu, že následně může policie zvýšit dohled v dané lokalitě.

S pozdravem, Matúš Šucha

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: MP Olomouc, prijem.podani@mp-olomouc.cz
(05.12.2017 22:53)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Marie Kratinová následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nové Sady:
Velmi šikovné parkování na chodníku - Rooseveltova ulice
Nové Sady / Rooseveltova
Zaparkoval na chodníku a ještě kvalitně poryl veřejný městský trávník.
Měla by snad asi zasáhnout policie.

**** Redakčně upraveno.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/1107




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/1107


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Lunáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(03.03.2018 11:58)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Marie Kratinová následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nové Sady:
Velmi šikovné parkování na chodníku - Rooseveltova ulice
Nové Sady / Rooseveltova
Zaparkoval na chodníku a ještě kvalitně poryl veřejný městský trávník.
Měla by snad asi zasáhnout policie.

**** Redakčně upraveno.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/1107




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/1107


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 06.12.2017 13:31

Dobrý den,

v reakci na Váš písemný podnět odkazuji na http://chodimolomouci.cz/blog/detail/14-co-delat-kdyz-jsem-svedkem-porusovani-zakona odst. 1, tak aby Městská policie Olomouc mohla operativně věc vyřešit na místě samém. Dále Vám sděluji, že v rámci výkonu služby, zde budou probíhat namátkové kontroly na dodržování BESIP ze strany neukázněných řidičů.

S pozdravem

Bc. Josef Hovád



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Chodím Olomoucí:
Dobrý den, děkuji za podnět. Prosím podívejte se taky na blog na článek ohledně podnětů, které se týkají porušování zákona:

http://chodimolomouci.cz/blog/detail/14-co-delat-kdyz-jsem-svedkem-porusovani-zakona

05.12.2017 v 22:54    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Rooseveltova, Nové Sady
 

Podobné podněty

Bortí se Švýcarské nábřeží

Nové Sady, 27. březen 2017 S odpovědí

Údržba zeleně na zastávkách MHD - V kotlině

Nové Sady, 13. červen 2017 Čekající na odpověď

Smetanova - bezohledně parkující automobily

Nové Hodolany, 02. březen 2018 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty