Nebezpečná dopravní situace v křižovatce Polská X Domovina

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

V křižovatce ulic Polská a Domovina (u vily na sile) dochází k velmi frekventovanému a nebezpečnému otáčení aut ze směru od tržnice. Problematické je to kvůli tomu, že automobil nejdříve odbočuje doleva do ulice, čímž blokuje dopravu za sebou, následně spousta řidičů nedbá chodců na chodníku a opět vyjíždí do ulice Polské v nepřehledném úhlu. Tento manévr není problematický, pokud jej praktikuje zkušený řidič a děje se v křižovatce pouze výjimečně. Zde jej praktikuje velké množství řidičů prakticky neustále.
Mám to vysledováno jako pravidelný chodec v těchto místech.

Tato situace nastala s otevřením OC Šantovka a samozřejmě se každý rok nárazově zhorší v předvánoční dobu. Auta se zde totiž otáčí za účelem vjezdu do podzemního parkoviště obchodního centra, do kterého je zde vjezd pouze v jednom směru.

Řešení je jednoduché, vyhodnotit nebezpečnost situace a chování řidičů a případně osadit značku zákaz otáčení nebo zákaz odbočení.

Zaslal: David Horák, 23.12.2017 v 08:29

Nové Sady-

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Lunáček, Martin.Lunacek@olomouc.eu
(23.12.2017 08:29)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel David Horák následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nové Sady:
Nebezpečná dopravní situace v křižovatce Polská X Domovina
Nové Sady / Polská
V křižovatce ulic Polská a Domovina (u vily na sile) dochází k velmi frekventovanému a nebezpečnému otáčení aut ze směru od tržnice. Problematické je to kvůli tomu, že automobil nejdříve odbočuje doleva do ulice, čímž blokuje dopravu za sebou, následně spousta řidičů nedbá chodců na chodníku a opět vyjíždí do ulice Polské v nepřehledném úhlu. Tento manévr není problematický, pokud jej praktikuje zkušený řidič a děje se v křižovatce pouze výjimečně. Zde jej praktikuje velké množství řidičů prakticky neustále.
Mám to vysledováno jako pravidelný chodec v těchto místech.

Tato situace nastala s otevřením OC Šantovka a samozřejmě se každý rok nárazově zhorší v předvánoční dobu. Auta se zde totiž otáčí za účelem vjezdu do podzemního parkoviště obchodního centra, do kterého je zde vjezd pouze v jednom směru.

Řešení je jednoduché, vyhodnotit nebezpečnost situace a chování řidičů a případně osadit značku zákaz otáčení nebo zákaz odbočení.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/1117




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/1117


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Lunáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(03.03.2018 11:59)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel David Horák následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nové Sady:
Nebezpečná dopravní situace v křižovatce Polská X Domovina
Nové Sady / Polská
V křižovatce ulic Polská a Domovina (u vily na sile) dochází k velmi frekventovanému a nebezpečnému otáčení aut ze směru od tržnice. Problematické je to kvůli tomu, že automobil nejdříve odbočuje doleva do ulice, čímž blokuje dopravu za sebou, následně spousta řidičů nedbá chodců na chodníku a opět vyjíždí do ulice Polské v nepřehledném úhlu. Tento manévr není problematický, pokud jej praktikuje zkušený řidič a děje se v křižovatce pouze výjimečně. Zde jej praktikuje velké množství řidičů prakticky neustále.
Mám to vysledováno jako pravidelný chodec v těchto místech.

Tato situace nastala s otevřením OC Šantovka a samozřejmě se každý rok nárazově zhorší v předvánoční dobu. Auta se zde totiž otáčí za účelem vjezdu do podzemního parkoviště obchodního centra, do kterého je zde vjezd pouze v jednom směru.

Řešení je jednoduché, vyhodnotit nebezpečnost situace a chování řidičů a případně osadit značku zákaz otáčení nebo zákaz odbočení.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/1117




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/1117


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Podnět byl odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě. Odpověď na podnět by měla být doručena od odpovědné instituce do 30 dní, samozřejmě se snažíme o co nejrychlejší odpověď.

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Žádné komentáře

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Polská, Nové Sady
 

Podobné podněty

Bortí se Švýcarské nábřeží

Nové Sady, 27. březen 2017 S odpovědí

Špatně nastavený semafor na ulici Velkomoravská

Nové Sady, 15. prosinec 2017 Čekající na odpověď

Bezohledná jízda Ztracená

Olomouc-střed, 09. únor 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty