Neprůchozí Kozí ulička

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

V důsledku trvalého uzamčení brány na Dolním náměstí je Kozí ulička trvale neprůchodná,
jde o akci majitelů domů - tvrdí, že uličku znečišťovali bezdomovci. Kozí ulička je však veřejně přístupnou komunikací v majetku města Olomouce.
Více info zde:
https://www.facebook.com/Koz%C3%AD-uli%C4%8Dka-otev%C5%99%C3%ADt-pros%C3%ADm-357023374773855/
Petice zde:
https://e-petice.cz/petitions/kozi-ulicka-v-olomouci-otevrit-prosim-.html

Zaslal: david helcel, 12.02.2018 v 08:50

Olomouc-střed-

Aktualizace podnětu

12.04.2018

Rudolf Novák přidal následující aktualizace podnětu:

Bydlím v Kozí uličce a považuji tuto petici za špatnou a zlou! Stejný názor mají ale i všichni obyvatelé této uličky. Podporovat ji mohou pouze ti, kteří důvody uzavření vůbec neznají a nemají ani představu, jak ulička dříve vypadala. Bývala nadměrně znečišťována, bývaly zde škody na majetku, kriminalita, bylo to útočiště bezdomovců a uživatelů návykových látek a sloužila celému náměstí jako veřejné WC. Chceme si chránit svoje zdraví, majetek o který pečujeme a také přijatelné podmínky našeho bydlení na které máme v 21. století jistě právo! Proto prosíme všechny slušné lidi, aby tuto kontroverzní petici nepodporovali. Za to Vám děkujeme!

12.04.2018

Petr Vitásek přidal následující aktualizace podnětu:

Nesouhlasím s tím, aby se manipulovalo s míněním lidí! Uzavření brány do Kozí uličky je naprosto opodstatněné a má svůj smysl. Viz všechny příspěvky na e-petice.cz. Byly k tomu vážné a podstatné důvody, jinak by k tomu určitě nedošlo. Rozumní občané jistě nemohou a nebudou tento předvolební exces podporovat.

14.04.2018

david helcel přidal následující aktualizace podnětu:

krásným příkladem řešení je vodární ulice, která se potýkala se stejnými problémy-pořádné nasvícení+kamery městské policie a v uličce je čisto-spokojena je olomoucká veřejnost+turisté i majitelé+obyvatelé domů


14.04.2018

Pavla Tichá, Olomouc přidal následující aktualizace podnětu:

Situaci znám, v uličce jsem krátce bydlela. Je to dlouhodobý problém! Není to žádná akce majitelů, ale, žel, nutné a oprávněné opatření proti znečišťování uličky lidskými výkaly, zápachu v uličce, poškozování majetku a kriminalitě. Bývalo zde, mimo jiné, i doupě narkomanů. Poházené injekční stříkačky ohrožovaly i zdraví občanů. Dříve bývala ulička naprosto nevábná a raději se jí každý vyhnul. Jsem jednoznačně na straně obyvatel této uličky, kteří mají nárok a právo bydlet ve slušném, zdravotně nezávadném a čistém prostředí. Toto jejich právo musí být nadřazeno zájmům nátlakových skupin, které vymýšlí zbytečnosti a chtějí komplikovat a znepříjemnit život nejen občanům, ale i městu. Tento text ODMÍTÁM, rozhodnutí města považuji za dobré a správné a plně se zastávám těch co v uličce bydlí a užili si zde své! Dnes vidím situaci ještě horší protože těch alkoholiků na náměstí co sem sem chodívali ve skupinách vyprazdňovat je na náměstí stále více a více, a také akcí na Dolním nám. je také mnoho. Farmářské trhy, hudební akce, bývá zde kluziště, vánoční popíjení punče aj. aj. a také je na náměstí parkoviště! A teď se snažte uhodnout, kam všichni co mají potřebu chodili? S pozdravem Pavla Tichá, Olomouc

15.04.2018

Zdeněk přidal následující aktualizace podnětu:

Pokusím se vyjádřit svůj názor k tomuto podnětu. V uličce jsem ještě asi před 20 měsíci jako student bydlel a znám situaci dobře i dříve. Musím se zastat lidí, co v uličce bydlí. Tento podnět zde je špatný! A text, kterým se prezentuje není pravdivý! Je to ukázkový příklad manipulace s veřejným míněním klamavými informacemi. Vysvětlím proč: 1. Že je ulička neprůchodná je lež. Uličku, a nyní čistou, si může každý kdo má zájem volně projít z ulice Purkrabské, aniž by si příliš zašel. 2. Že jde o akci majitelů domů je druhá lež. Uzavírání uličky byl zájem všech kdo v uličce bydlí i těch, kteří musí do uličky větrat. Chtějí si jen chránit svoje zdraví, majetek, který byl permanentně ničen vandaly a také chtějí mít prostředí kde bydlí čisté a hygienicky nezávadné, aniž by se cestou ke svému domovu museli vyhýbat nevábnému materiálu a bát se kam šlápnout! Pravdivé v celém úvodu je pouze to, že tato komunikace je v majetku města. A právě město na základě stížností a podnětů rezidentů správně a hlavně oprávněně rozhodlo o smysluplném uzavírání brány do uličky, která je zde již instalována celá desetiletí. Tož, asi tak. Toto je můj názor a myslím, že i názor každého seriózního a rozumného člověka. S pozdravem a přáním "Nechť zvítězí zdravý rozum nad lží a špatnými podněty!" Zdeněk Zatloukal - Olomouc

16.04.2018

Zdeněk Zatloukal přidal následující aktualizace podnětu:

Další nesmysl. Čtu text, asi autora petice, který chce problémy řešit nasvícením a kamerami. Jako příklad uvádí Vodární ul., která se ale s uličkou Kozí srovnávat naprosto nedá a nemůže! Kolem Vodární ul. lidé jen prochází, v její blízkosti se nezdržují žádné skupiny podnapilých a nepřizpůsobivých občanů,***aj. podobných existencí, kteří se ve skupinách chodívali vyprazdňovat do Kozí uličky. A také v blízkosti Vodární ul. nejsou žádné velké akce, jako je tomu na Dolním náměstí. A jestli má někdo představu, že těmto skupinám lidí budou vadit kamery, nebo větší osvětlení, které bylo již několikrát zintenzivněno, je moc a moc velký a naivní snílek! Kriminalita, ničení soukromého majetku a vše ostatní zde bývalo i v dopoledních hodinách. **** Ani ten načančaný obrázek Vodární ulice nemůže rozumně uvažujícího člověka přesvědčit. Dnes je ulička čistá, dá se projít, dá se v ní bydlet, větrat a občané i návštěvníci města jsou spokojeni. *** Stávající doporučení města považuji jednoznačně za optimální, správné a oprávněné řešení! S pozdravem Zdeněk Zatloukal

16.04.2018

Květa Pařilová přidala následující aktualizace podnětu:

Jsem také přesvědčena, že problém uličky rozhodně nemohou vyřešit kamery, ani intenzivnější osvětlení. Ani líbivý obrázek Vodární mě nepřesvědčil. Správné je rozhodnutí města!

17.04.2018

Eva Karásková, Olomouc přidal následující aktualizace podnětu:

Jediné správné řešení je zachovat stávající stav. Chválím město za jeho rozhodnutí a pomoc svým občanům bydlet a žít důstojně. Všechna navrhovaná opatření zde již byla a situaci to neřešilo. Vím to. Jsem jednoznačně pro NEOTVÍRAT!

19.04.2018

Jitka Karásková přidala následující aktualizace podnětu:

Chodím celkem pravidelně přes Dolní náměstí. A kterýkoliv den, pátek-svátek, již brzy v dopoledních hodinách vidím posedávat na lavičkách a u Jupiterovy kašny velké skupiny kamarádů z "mokré čtvrti", jak vesele a družně nasávají. K úplné spokojenosti jim chybí jen ta otevřená brána do Kozí uličky. Kamery jsou k ničemu a Technické služby nemohou stíhat uklízet a desinfikovat! Musím se zde zastat těch, co v uličce bydlí a jsem proti populismu.
Stojím jednoznačně za oprávněným a smysluplným rozhodnutím města. Za sebe NEOTVÍRAT, prosím! Hezké jarní dny přeje všem rozumným lidem Jitka Karásková, Olomouc, Nová Ulice.

19.04.2018

Karel přidal následující aktualizace podnětu:

V létě, kdy bývá kolem třicítky, mívali milovníci krabicového vína svůj hlavní stan právě v Kozí uličce, kde bývá stín. Co po nich nelichotivého zůstávalo v celém prostoru, si může každý domyslet. Myslím, že uzavření je správné a já ho schvaluji! Karel Horný, Olomouc

21.04.2018

Ivona Fiedlerová, Olomouc přidal následující aktualizace podnětu:

Kóóónečně už někoho rozumného napadlo bránu zavírat. Otevřená ulička bývala pelech ****. Pamatuji jak se nosily květiny a svíčky k obrázku Lennona. Bývalo tam plno jehel, špíny a ***** Děkuji, nechci! Mám ráda svoje krásné město! Ivona

21.04.2018

Jana Kráčmarová, Olomouc přidal následující aktualizace podnětu:

Naše město nám může každý závidět, jsem na něj pyšná a budu moc ráda zůstane-li čisté. Myslím, že všichni ve městě dělají maximum, včetně městské samosprávy, aby Olomouc byla příjemná a přilákala co nejvíce spokojených turistů. Proto zastávám názor, aby byl ponechán stávající stav, změna by byla jen k horšímu. Rozhodnutí města plně podporuji. Hezký den všem rozumným lidem! Jana

23.04.2018

Ivona přidal následující aktualizace podnětu:

Rovněž dobrý příklad, jak by také ulička mohla časem vypadat. Pouze s tím rozdílem, že by zde bylo ještě mnohem více nevábného materiálu. Podmínky pro to má ideální. To by se občanům i návštěvníkům města určitě moc líbilo, že?


05.05.2018

Jiří Trávníček přidal následující aktualizace podnětu:

Pro mne je směrodatné a rozhodující, že uzavření brány je velmi prospěšné jak pro město, tak i lidem, co v uličce bydlí, a to významně.
Viz zde i ostatní příspěvky. Nesdílím názor této petice a jsem proti otevření! Vše by se zhoršilo. Jen čistá a nepáchnoucí ulička může být i pro turisty, a třeba i filmaře, zajímavá.

15.05.2018

Karel Šimák, Olomouc přidal následující aktualizace podnětu:

Rozhodně je mi milejší a sympatičtější zavřená brána než devastovaná a pokálená ulička s nešťastnými lidmi v ní!
****

Redakčně zkráceno.

24.05.2018

Viktor Freit, Mgr. přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den. Jsem olomoucký rodák a patriot, ale již čtyři roky bydlím v Opavě a do Olomouce jezdívám jen na dovolenou. Kozí uličku znám. Přečetl jsem si zde příspěvky, a co si budeme nalhávat, jsou pravdivé. Bývalo to špatné. Také nesouhlasím s touto rozporuplnou peticí. Uzavření uličky bylo nutné. Město musí spoluobčanům vytvořit přijatelné podmínky k bydlení a nesmí dopustit, aby se jim výrazně snížila kvalita života. Ale o tom nechci diskutovat. Vadila by mi jiná věc. Byl jsem v Olomouci na státní svátek 8. května a ještě několik dalších dnů. Na ranní kávu jsem chodíval na Dolní nám. a měl jsem tak možnost pozorovat, co se děje kolem. Již brzy v dopoledních hodinách bylo kolem Jupiterovy kašny plno hlučných uživatelů levného vína, kteří posedávali, polehávali a váleli se na lavičkách a u kašny i se psy a degustovali levné víno. Turisté, asi Japonci, si to natáčeli a dělali fota. To jsem viděl. Okolo projela dvě policejní auta, ani jedno nezastavilo. Myslím, že v tomto směru má město jisté rezervy. Tak to vypadalo totiž i další dny i v neděli. Možná by jen stačilo vydat zákaz pití alkoholu u historických památek a na veřejných místech, jako je náměstí, apod. A také možná důrazněji vybírat pokuty za znečišťování. To je můj příspěvek k zamyšlení. Jinak přeji všem hezké dny! Viktor Freit, Opava

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Lunáček, Martin.Lunacek@olomouc.eu
(12.02.2018 08:50)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel david helcel následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
Neprůchozí Kozí ulička
Olomouc-střed / Kozí
V důsledku trvalého uzamčení brány na Dolním náměstí je Kozí ulička trvale neprůchodná,
jde o akci majitelů domů - tvrdí, že uličku znečišťovali bezdomovci. Kozí ulička je však veřejně přístupnou komunikací v majetku města Olomouce.
Více info zde:
https://www.facebook.com/Koz%C3%AD-uli%C4%8Dka-otev%C5%99%C3%ADt-pros%C3%ADm-357023374773855/
Petice zde:
https://e-petice.cz/petitions/kozi-ulicka-v-olomouci-otevrit-prosim-.html

Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/1149




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/1149


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Podnět byl odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě. Odpověď na podnět by měla být doručena od odpovědné instituce do 30 dní, samozřejmě se snažíme o co nejrychlejší odpověď.

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Žádné komentáře

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Kozí, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

Klouzavé destičky na dlažbě Horní náměstí

Olomouc-střed, 26. leden 2017 S odpovědí

Čistota v Čechových sadech, ne moc hezké lavičky

Olomouc-střed, 17. duben 2017 S odpovědí

Rozbitý chodník podél ulice Krakovská

Nové Sady, 21. květen 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty