Nebezpečný prechod pre chodcov Brněnská - Velkomoravská

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Ide o prechod nachádzajúci sa v zákrute, do ktorej vchádzajú autá v neprimeranej rýchlosti na to, že tam je prechod pre chodcov, na ktorý vidia až veľmi neskoro.
Vodič pravdepodobne ani prechod neočakáva, nakoľko dopravná značka informujúca o prechode je namontovaná len priamo na stĺpe osvetlenia prechodu. Pokiaľ chodec kráča smerom k Hotelovému domu, je videný a vidí, či môže prejsť. Avšak pri prechode smerom od Hotelového domu vznikajú relatívne nebezpečné situácie, rozhľad chodca je malý na to, akou rýchlosťou k nemu príde auto, prichádzajúce auto zbadá až neskoro (a rovnako tak zo strany vodiča)...
Bolo by dobré upozorniť vodičov dopravnou značkou o blížiacom sa prechode skôr (ak to tak nie je), príp. obmedziť rýchlosť a osadiť dopravné zrkadlo tak, aby chodci na spomenutej strane videli a boli videní.
Ďakujem za všetkých dotknutých.

Zaslal: Lenka Tranová, 14.02.2018 v 09:01

Nové Sady-
 
 

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Lunáček, Martin.Lunacek@olomouc.eu
(14.02.2018 09:01)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Lenka Tranová následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nové Sady:
Nebezpečný prechod pre chodcov Brněnská - Velkomoravská
Nové Sady / Velkomoravská
Ide o prechod nachádzajúci sa v zákrute, do ktorej vchádzajú autá v neprimeranej rýchlosti na to, že tam je prechod pre chodcov, na ktorý vidia až veľmi neskoro.
Vodič pravdepodobne ani prechod neočakáva, nakoľko dopravná značka informujúca o prechode je namontovaná len priamo na stĺpe osvetlenia prechodu. Pokiaľ chodec kráča smerom k Hotelovému domu, je videný a vidí, či môže prejsť. Avšak pri prechode smerom od Hotelového domu vznikajú relatívne nebezpečné situácie, rozhľad chodca je malý na to, akou rýchlosťou k nemu príde auto, prichádzajúce auto zbadá až neskoro (a rovnako tak zo strany vodiča)...
Bolo by dobré upozorniť vodičov dopravnou značkou o blížiacom sa prechode skôr (ak to tak nie je), príp. obmedziť rýchlosť a osadiť dopravné zrkadlo tak, aby chodci na spomenutej strane videli a boli videní.
Ďakujem za všetkých dotknutých.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/1154




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/1154


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Lunáček, ruzicka.o@gmail.com
(27.02.2018 11:48)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Lenka Tranová následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nové Sady:
Nebezpečný prechod pre chodcov Brněnská - Velkomoravská
Nové Sady / Velkomoravská
Ide o prechod nachádzajúci sa v zákrute, do ktorej vchádzajú autá v neprimeranej rýchlosti na to, že tam je prechod pre chodcov, na ktorý vidia až veľmi neskoro.
Vodič pravdepodobne ani prechod neočakáva, nakoľko dopravná značka informujúca o prechode je namontovaná len priamo na stĺpe osvetlenia prechodu. Pokiaľ chodec kráča smerom k Hotelovému domu, je videný a vidí, či môže prejsť. Avšak pri prechode smerom od Hotelového domu vznikajú relatívne nebezpečné situácie, rozhľad chodca je malý na to, akou rýchlosťou k nemu príde auto, prichádzajúce auto zbadá až neskoro (a rovnako tak zo strany vodiča)...
Bolo by dobré upozorniť vodičov dopravnou značkou o blížiacom sa prechode skôr (ak to tak nie je), príp. obmedziť rýchlosť a osadiť dopravné zrkadlo tak, aby chodci na spomenutej strane videli a boli videní.
Ďakujem za všetkých dotknutých.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/1154




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/1154


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Podnět byl odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě. Odpověď na podnět by měla být doručena od odpovědné instituce do 30 dní, samozřejmě se snažíme o co nejrychlejší odpověď.

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Žádné komentáře

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Velkomoravská, Nové Sady
 

Podobné podněty

Zelená současně pro auta i chodce u Šantovky

Nové Sady, 08. únor 2017 S odpovědí

Chybějící bezbariérové ukončení chodníku

Nová Ulice, 13. únor 2017 S odpovědí

Nebezpečný přechod pro chodce

Nová Ulice, 11. říjen 2017 Čekající na odpověď


Zobrazit všechny podněty