Smetanova - bezohledně parkující automobily

Zodpovědnost: Městská Policie Olomouc

Žádám o pravidelnou kontrolu parkování aut, které zabraňují projít chodcům přes ulici Smetanovu v Nových Hodolanech. Nejenže už neprojde vozíčkář a maminka s kočárkem, ale už ani zdravý štíhlý chodec.
A je to určitě méně jak 5 metrů od křižovatky. Tito řidiči jsou naprosto bezohlední.
Ať městská policie, zasáhne. ****
Žádám také, aby tam magistrát nechal na jaře natřít žluté pruhy podél obrubníku.

**** Redakčně zkráceno.

Zaslal: Renata Bezrová, 02.03.2018 v 11:02

Nové Hodolany-
 
 
 

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Bc. Josef Hovád, prijem.podani@mp-olomouc.cz
(02.03.2018 11:02)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Renata Bezrová následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nové Hodolany:
Smetanova - bezohledně parkující automobily
Nové Hodolany / Smetanova
Žádám o pravidelnou kontrolu parkování aut, které zabraňují projít chodcům přes ulici Smetanovu v Nových Hodolanech. Nejenže už neprojde vozíčkář a maminka s kočárkem, ale už ani zdravý štíhlý chodec.
A je to určitě méně jak 5 metrů od křižovatky. Tito řidiči jsou naprosto bezohlední.
Ať městská policie, zasáhne. ****
Žádám také, aby tam magistrát nechal na jaře natřít žluté pruhy podél obrubníku.

**** Redakčně zkráceno.

Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/1159




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/1159


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 07.03.2018 09:13

Dobrý den,

v reakci na Vaše podání Vám sděluji následující:

1. Ve Vámi popisovaném místě, stejně jako v ostatních lokalitách, probíhají namátkové kontroly ze strany hlídek strážníků MPO.

2. Tyto namátkové kontroly budou probíhat i nadále, s ohledem na personální možnosti MPO. Cílem těchto kontrol je eliminace protiprávních jednání ze strany neukázněných řidičů. Je třeba zmínit, že podobných lokalit s obdobnou problematikou je ze strany Městské policie Olomouc kontrolováno mnoho. S ohledem na dostupné síly a prostředky MPO není možné provádět dané kontroly nepřetržitě.

3. V případě zjištění protiprávního jednání ze strany neukázněných řidičů Vám dávám na zvážení možnost učinit telefonické oznámení na Operační středisko MPO (tel. číslo 585209540), kdy je na místo operativně vyslána hlídka strážníků MPO, která v místě navodí právní vztah. Tato možnost platí i v případě jakéhokoliv protiprávního jednání, kterého jste svědkem. V případě ohrožení života, zdraví osob, jakož i majetku je možno využít tísňovou linku č. 156.

S pozdravem

Bc. Oldřich Korhoň
velitel oddělení pořádkové služby pro směnu



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Chodím Olomoucí:
Dobrý den,

děkujeme za podnět. Prosím podívejte se taky na blog na článek ohledně podnětů, které se týkají porušování zákona:

http://chodimolomouci.cz/blog/detail/14-co-delat-kdyz-jsem-svedkem-porusovani-zakona

02.03.2018 v 11:02    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Smetanova, Nové Hodolany
 

Podobné podněty

Ulice Na Bystřičce, zkorodované zábradlí na nábřeží řeky

Nové Hodolany, 15. září 2017 S odpovědí

Březinova - chodník za domem 7a - děravá rozbitá betonová dlažba

Nové Hodolany, 02. březen 2018 Čekající na odpověď

Parkování na chodníku, rozbíjení dlažby na Krapkově ulici

Olomouc-západ, 07. březen 2018 S odpovědí

Parkování na zastávce MHD Rooseveltova

Nové Sady, 21. březen 2018 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty