Sladění semaforů na náměstí Hrdinů - přechod přes Tř. Svobody

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Přecházení Tř. Svobody na náměstí Hrdinů od Riegrovy ulice směrem k Čedoku je po posledním seřízení semaforů ne zcela ideální: většinou svítí zelená jen pro 'první polovinu' přechodu - do zastávky tramvaje, kde se pak na malém prostoru ostrůvku 'zasekne' dost lidí, popř. si spousta z nich nevšimne, že nemají přecházet dále, neb často riskují srážku s tramvají. Když jde člověk opačným směrem (od Čedoku), často naopak už 'nestihne' zelenou 'na druhé půlce', a navíc se mi za poslední dva dny dvakrát stalo, že na přechod vjela auta odbočující z Palackého, přestože chodcům prokazatelně svítila zelená - a řidiči se tvářili velmi překvapeně, že od nich chodci čekali, že zabrzdí.

Zaslal: Lucie Viktorová, 19.04.2018 v 06:25

Olomouc-střed-

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Petr Nezhyba, petr.nezhyba@olomouc.eu
(19.04.2018 06:25)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Lucie Viktorová následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
Sladění semaforů na náměstí Hrdinů - přechod přes Tř. Svobody
Olomouc-střed / náměstí Národních hrdinů
Přecházení Tř. Svobody na náměstí Hrdinů od Riegrovy ulice směrem k Čedoku je po posledním seřízení semaforů ne zcela ideální: většinou svítí zelená jen pro 'první polovinu' přechodu - do zastávky tramvaje, kde se pak na malém prostoru ostrůvku 'zasekne' dost lidí, popř. si spousta z nich nevšimne, že nemají přecházet dále, neb často riskují srážku s tramvají. Když jde člověk opačným směrem (od Čedoku), často naopak už 'nestihne' zelenou 'na druhé půlce', a navíc se mi za poslední dva dny dvakrát stalo, že na přechod vjela auta odbočující z Palackého, přestože chodcům prokazatelně svítila zelená - a řidiči se tvářili velmi překvapeně, že od nich chodci čekali, že zabrzdí.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/1178




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/1178



Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí



Jméno odesílatele: Matúš Šucha
Datum narození: 26. 4. 1980
Adresa: Křížkovského 8, 771 40 Olomouc

Podnět byl odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě. Odpověď na podnět by měla být doručena od odpovědné instituce do 30 dní, samozřejmě se snažíme o co nejrychlejší odpověď.

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Žádné komentáře

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


náměstí Národních hrdinů, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

Zničená lavička na tř. Svobody

Olomouc-střed, 27. listopad 2017 Čekající na odpověď

Semafor na ulici Dobrovského

Olomouc-střed, 08. červenec 2017 S odpovědí

Parkující auto zahradilo chodník - Zeyerova ulice

Nové Hodolany, 20. květen 2018 S odpovědí

Smazaný přechod na parkovišti u Androva stadionu

Lazce, 28. listopad 2016 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty