Porušování zóny 30 km/h a nebezpečný provoz v ulici Dr. M. Horákové

Zodpovědnost: Městská Policie Olomouc

Během uzavírky ulice Komenského v roce 2018 a dále byla v ulici Dr. Milady Horákové a v přilehlých ulicích zřízena přenosným značením 'zóna 30' s ohledem na velmi zvýšený provoz v těchto ulicích s nedostatečnou infrastrukturou. Ulice jsou úzké, parkují zde auta a především pro chodce je zde nedostatečná a zastaralá infrastruktura přechodů. Chodci se musejí proplétat mezi zaparkovanými auty. Ulice jsou navíc dlážděné, takže rychlost aut způsobuje i vysoký hluk.
Rychlost je zde řidiči běžně porušována - auto jedoucí 50 (a více) místo 30 pozná i laik. Kontroly ze strany policie žádné. Umístění zóny 30 postrádá smysl, pokud není tato rychlost nikdy a nijak vymáhána. Žádám o kontroly rychlosti.

Zaslal: David Horák, 07.12.2018 v 22:22

Nové Hodolany-

Aktualizace podnětu

13.12.2018

David Horák přidal následující aktualizace podnětu:

Děkuji administrátorům portálu za vyřízení s MPOL. Odpověď p. Budinské bohužel považuji za smutnou ukázku "aktivního nasazení" strážníků.
Potěšující by bylo, kdyby např. odpověď končila takto:
"...Pozemní komunikace nacházející se na ulici Dr. Milady Horákové a v přilehlé lokalitě bohužel nepatří mezi místa určená policií. Městská policie se v rámci své hlídkové činnosti bude zabývat touto lokalitou a případně podá podnět na Policii ČR k ustanovení měření rychlosti, pokud shledá svým odhadem situaci za nutnou řešení."

To bych ovšem požadoval zřejmě moc.

Doufám, že se nám podaří přístup orgánů společnými silami změnit.

04.03.2019

Lála Myslíková přidala následující aktualizace podnětu:

Informuji a aktualizuji tento podnět, že nikdo odpovědný z Městské policie Olomouc nám už žádnou další informaci (alias "výmluvu" ) žadateli a také občanům města Olomouce neposkytl.
Žádám a prosím, aby redakce toihoto portálu urgovala reakci přímo od šéfa městské police a tím je Rada města Olomouce a také jmenovitě primátor města Miroslav Žbánek.

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Bc. Josef Hovád, prijem.podani@mp-olomouc.cz
(07.12.2018 22:22)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel David Horák následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nové Hodolany:
Porušování zóny 30 km/h a nebezpečný provoz v ulici Dr. M. Horákové
Nové Hodolany / Dr. Milady Horákové
Během uzavírky ulice Komenského v roce 2018 a dále byla v ulici Dr. Milady Horákové a v přilehlých ulicích zřízena přenosným značením 'zóna 30' s ohledem na velmi zvýšený provoz v těchto ulicích s nedostatečnou infrastrukturou. Ulice jsou úzké, parkují zde auta a především pro chodce je zde nedostatečná a zastaralá infrastruktura přechodů. Chodci se musejí proplétat mezi zaparkovanými auty. Ulice jsou navíc dlážděné, takže rychlost aut způsobuje i vysoký hluk.
Rychlost je zde řidiči běžně porušována - auto jedoucí 50 (a více) místo 30 pozná i laik. Kontroly ze strany policie žádné. Umístění zóny 30 postrádá smysl, pokud není tato rychlost nikdy a nijak vymáhána. Žádám o kontroly rychlosti.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/1270




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/1270



Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí



Jméno odesílatele: Matúš Šucha
Datum narození: 26. 4. 1980
Adresa: Křížkovského 8, 771 40 Olomouc

Odpoveď: 12.12.2018 14:40

Dobrý den,

k Vašemu podnětu sděluji, že dle ust. § 79a zákona č. 36/2000 Sb.,o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, "za účelem zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích je policie a obecní policie oprávněna měřit rychlost vozidel. Obecní policie tuto činnostvykonává výhradně na místech určených policií, přitom postupuje v součinnosti s policií."
Pozemní komunikace nacházející se na ulici Dr. Milady Horákové a v přilehlé lokalitě bohužel nepatří mezi místa určená policií. Proto Vám doporučujeme obrátit se se svým požadavkem na Dopravní inspektorát Policie ČR.

S pozdravem
Mgr. Zuzana Budinská
právník



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

David Horák:
Dnes si rychlost a nepřehlednost vyžádala v oblasti dopravní nehodu.
Stále p. Budinská trvá na tom, že se občan musí obracet na dopravní inspektorát, nebo MPOL začne konečně sama konat?

20.02.2019 v 13:52    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Dr. Milady Horákové, Nové Hodolany
 

Podobné podněty

Gorazdovo náměstí - nebezpečná díra u poklopu

Nové Hodolany, 09. srpen 2017 Vyřešený

Parkování v křižovatce - Zeyerova, Blanická, Zeyerova

Nové Hodolany, 11. červenec 2017 S odpovědí

Bezohledná jízda Ztracená

Olomouc-střed, 09. únor 2017 S odpovědí

Řidiči ignorující semafory

Nové Sady, 20. leden 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty