Chybí přechod pro chodce na křižovatce Dolní Hejčínská a Ladova

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Na křižovatce ulic Dolní Hejčínská a Ladova naproti benzínce OMV chybí přechod pro chodce a ostrůvek, který se zde nachází, je neosvětlený. Přecházející chodci tak ve tmě nejsou nijak vidět.

Zaslal: Chodím Olomoucí, 28.11.2016 v 13:00

Hejčín-

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(28.11.2016 13:51)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Chodím Olomoucí následující podnět, který je lokalizován na území městské části Hejčín:
Chybí přechod pro chodce na křižovatce Dolní Hejčínská a Ladova
Hejčín / Ladova
Na křižovatce ulic Dolní Hejčínská a Ladova naproti benzínce OMV chybí přechod pro chodce a ostrůvek, který se zde nachází, je neosvětlený. Přecházející chodci tak ve tmě nejsou nijak vidět.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/664




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/664


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(26.01.2017 15:38)

Pane inženýre,

dovoluji si přeposlat podnět který není nový, ale je více než 50 dní bez odpovědi. Moc Vás prosím o zajištění odpovědi.

Děkuji, Matúš Šucha


Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Chodím Olomoucí následující podnět, který je lokalizován na území městské části Hejčín:
Chybí přechod pro chodce na křižovatce Dolní Hejčínská a Ladova
Hejčín / Ladova
Na křižovatce ulic Dolní Hejčínská a Ladova naproti benzínce OMV chybí přechod pro chodce a ostrůvek, který se zde nachází, je neosvětlený. Přecházející chodci tak ve tmě nejsou nijak vidět.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/664




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/664


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 27.01.2017 22:52

Dobrý den,

přijali jsme Váš podmět k řešení chybějícího přechodu pro chodce na křižovatce Dolní Hejčínská a Ladova.

Předem bych Vás chtěl upozornit, ža na daném místě se nenachází přechod pro chodce ale místo pro přecházení.
V roce 2014 proběhla rekonstrukce za účelem zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu na celé ulici Ladova včetně zmíněné křižovatky s ul. Dolní Hejčínskou. Celá rekonstrukce byla naprojektovaná a zrealizovaná dle platných technických norem. O zmíněný chybějící přechod se nejedná, na daném místě bylo zrealizováno místo pro přecházení s dělícím bezpečnostním ostrůvkem. Dle ČSN 73 6110 se místo pro přecházení nenasvicuje.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Michal:
Je to místo pro přecházení a ne přechod pro chodce, takže ani nemůže být osvětleno jako přechod.

24.01.2017 v 13:51    

Emília:
Není jediný důvod pane Michale, proč by nemohlo být místo pro přecházení osvětleno stejně kvalitně jako přechod pro chodce!
Všichni dobře víme a pamatujeme si, že na ulici Dolní Hejčínská před dvěma lety už došlo k vraždě chodkyně na přechodu pro chodce nepozorným automobilistou.

27.01.2017 v 15:59    

Chodím Olomoucí:
Dobrý den,
ano - jedná se o místo pro přecházení, které nemusí (ale může) být osvětleno. V podnětu je uvedeno, že "chybí přechod". Prosím občany co mají zkušenost s tímto místem o návrh požadovaného řešení, např: změnit místo pro procházení na přechod, osvětlit místo pro procházení..

08.02.2017 v 11:16    

Jana:
Určitě přispěje k větší bezpečnosti chodců, občanů města, řádně nasvětlený přechod pro chodce.

15.02.2017 v 21:11    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Ladova, Hejčín
 

Podobné podněty