Chybějící semafor u sokolovny (17. listopadu)

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Na přechodu přes třídu 17. listopadu naproti sokolovně mi chybí semafor pro chodce. Přechod je poměrně často využíván (ve směru od sokolovny, stadionu a VŠ areálu na třídě 17. listopadu je to nejvhodnější cesta do Šantovky a zpět) a doprava je zde také poměrně hustá, takže pokud se zrovna nenajde ohleduplný řidič který zastaví, bývá docela problém přejít. Řada lidí zastaví až když jim člověk vstoupí do dráhy, což není zrovna ideální strategie (nejen) pro děti, seniory apod. Myslím, že po celé Olomouci jsou místa, kde by semafor vůbec nemusel být a přesto je tam instalován, ale na tohle místo se při plánování nějak zapomnělo. Nebo se to možná ještě vůbec neřešilo, Šantovka není otevřená zase tak dlouho a předtím ten přechod asi tolik využíván nebyl.

Zaslal: Chodec Anonymní, 28.12.2016 v 11:27

Olomouc-střed-

Aktualizace podnětu

21.09.2017

Václav Nedbal přidal následující aktualizace podnětu:

Odpoveď: 12.01.2017 09:17 : "....V současné době necháváme zpracovat studii na řešení celého průtahu ve věci světelné signalizace křižovatek (SSZ) ..."
Jak tedy jsou daleko odpovědní se slibovanou studií a hlavně s řešením po více jak osmi měsících?
Žádám od nich seriózní a konkrétní odpověď občanům města Olomouce.

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(28.12.2016 11:27)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Chodec Anonymní následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
Chybějící semafor u sokolovny (17. listopadu)
Olomouc-střed / třída 17. listopadu
Na přechodu přes třídu 17. listopadu naproti sokolovně mi chybí semafor pro chodce. Přechod je poměrně často využíván (ve směru od sokolovny, stadionu a VŠ areálu na třídě 17. listopadu je to nejvhodnější cesta do Šantovky a zpět) a doprava je zde také poměrně hustá, takže pokud se zrovna nenajde ohleduplný řidič který zastaví, bývá docela problém přejít. Řada lidí zastaví až když jim člověk vstoupí do dráhy, což není zrovna ideální strategie (nejen) pro děti, seniory apod. Myslím, že po celé Olomouci jsou místa, kde by semafor vůbec nemusel být a přesto je tam instalován, ale na tohle místo se při plánování nějak zapomnělo. Nebo se to možná ještě vůbec neřešilo, Šantovka není otevřená zase tak dlouho a předtím ten přechod asi tolik využíván nebyl.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/672




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/672


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(08.02.2017 11:25)

Dobrý den,
děkuji za odpověď na podnět. Prosím o doplnění konkrétnějších informací – kde občané mohou sledovat proces schvalování, nahlédnout do projektové dokumentace, který obor magistrátu je za realizaci zodpovědný.
Děkuji.
S pozdravem, Portál Chodci sobě, Matúš Šucha




Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/672




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(25.05.2017 09:04)

Pane inženýre,

prosím k tomuto podnětu, je prosím aktuální informace? U podnětu je nový komentář, rád bych odpověděl.

Děkuji Matúš Šucha



___
"V současné době necháváme zpracovat studii na řešení celého průtahu ve věci světelné signalizace křižovatek (SSZ) od Nám. Hrdinů po přednádráží, jehož součástí bude i řešení osazení přechodu SSZ koordinovaným s navazujícími křižovatkami. "

A jaký je výsledek po více jak čtyřech měsících?
Jak dlouho asi trvá nakreslit a vypracovat tu studii?

A přitom lidé chtějí jen obyčejný semafor na přechodu pro chodce, a určitě nechtějí nějakou nepotřebnou a určuitě hodně předraženou studii.

____

Dobrý den,
k podnětu: Chybějící semafor u sokolovny (17. listopadu) na portálu Chodím Olomoucí přibyla nová aktualizace.

Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/672




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 12.01.2017 09:17

Obdrželi jsme Váš podnět na chybějící přechod pro chodce v ul. 17. listopadu, u sokolovny. K Vašemu podnětu sdělujme následující:

V minulém roce byla prováděna prohlídka přechodů na území města Olomouce a zaznamenali jsme i zvýšenou frekvenci uživatelů na přechodu "u sokolovny".
Po otevření galerie Šantovka se výrazně zvýšil počet přecházejících přes to, že je vystavěno mimoúrovňové napojení galerie Šantovka.
V současné době necháváme zpracovat studii na řešení celého průtahu ve věci světelné signalizace křižovatek (SSZ) od Nám. Hrdinů po přednádráží, jehož součástí bude i řešení osazení přechodu SSZ koordinovaným s navazujícími křižovatkami.



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 26.05.2017 08:43

Dobrý den,

děkujeme za reakci na podnět.

Osazení "obyčejného semaforu" na takto frekventovanou komunikaci bez dalších technických vazeb na navazující křižovatky, respektive jejich světelné signalizační zařízení není jednoduché.
Je nezbytné nechat zpracovat studii proveditelnosti, která má množství technicko - dopravních aspektů. Zpracovaná studie je předložena Radě města Olomouce (RMO), která rozhodne o její realizaci a zařazení do plánu investic.
Následně se zadá zpracování projektové dokumentace. Ta musí projít všemi schvalovacími a povolovacími řízeními.
Dále je nutné vysoutěžit dodavatele a zhotovitele světelné signalizace a následuje realizace povolené stavby (v tomto případě semaforu).

Z předcházejícího popisu tedy plyne, že tato záležitost je časově náročná a bohužel se nejedná o řád jednotek měsíců.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Chodím Olomoucí:
Samospráva byla vyzvána k doplnění odpovědi a řešení podnětu. Komunikaci se samosprávou je možné sledovat viz výše v části „Komunikace o řešení problému“ po kliknutí na „Zobrazit odeslané zprávy“.
Portál Chodci sobě, Matúš Šucha

08.02.2017 v 11:24    

Rychtář:
Chlapci z radnice 12. ledna podělili občany města Olomouce hezkým a rozhodně hodně neurčitým slibem: "V současné době necháváme zpracovat studii na řešení celého průtahu ve věci světelné signalizace křižovatek (SSZ) od Nám. Hrdinů po přednádráží, jehož součástí bude i řešení osazení přechodu SSZ koordinovaným s navazujícími křižovatkami. "

A jaký je výsledek po více jak čtyřech měsících? Předpovídám, že žádný, ale určitě dostanou občané nadělen další hezký, pěkně navoněný slib!

Jak dlouho asi trvá nakreslit a vypracovat tu studii?

A přitom lidé chtějí jen obyčejný semafor na přechodu pro chodce, a určitě nechtějí nějakou nepotřebnou a určuitě hodně předraženou studii.

24.05.2017 v 22:25    

Rychtář:
Chlapci z radnice nás občany města Olomouce 26. května 2017 podělili druhým hezkým a hlavně stále velmi neurčitým slibem:
"Je nezbytné nechat zpracovat studii proveditelnosti".

Takže po skoro pěti měsících stále nic, opět chlapci z radnice píší v budoucím čase.
Z toho se dá usoudit, že ani tu "tolik potřebnou" studii proveditelnosti doposud nezadali!

Vážení olomoučtí občané, předpověď se do puntíku splnila. Máme tu jen další hezký, pěkně navoněný slib!

Jak dlouho asi trvá jenom objednat nakreslení a vypracovat té studie? Zatím je to 5 měsíců.

08.06.2017 v 11:19    

Rychtář:
Tak co chlapci a děvčate na té radnici po zhruba osmi měsících udělali?
Dali zatím dva hezké sliby a potom už nic? Že by doufali, že se zapomene?

Kde jsou tedy ty slibované studie?

Nyní už žádají občané odpověď od olomouckého primátora a také od radního Jakubce, který to má na starost.

05.08.2017 v 18:54    

David Horák:
Nemyslím si, že by přidání semaforu bylo účelné. Přechod pravidelně využívám, je přehledný, řidiči dávají přednost. Zatím jsem nikdy neměl problém s přejitím. Semafory mohou působit i kontraproduktivně o čemž se město přesvědčilo u hlavního nádraží.

21.12.2017 v 09:51    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


třída 17. listopadu, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

Popelnice na chodníku

Olomouc-střed, 22. leden 2018 Čekající na odpověď

Semafor na ulici Dobrovského

Olomouc-střed, 08. červenec 2017 S odpovědí

Nároží Wolkerovy a Poupětovy ulice - kvalitní montáž dopravní značky

Olomouc-západ, 28. srpen 2017 Čekající na odpověď


Zobrazit všechny podněty