Ulice Kačení - znečištění, odvod klimatizace vede do průchodu

Domnívám se, že fotografie dostatečně ukazuje čistotu a eleganci průchodu z ulice Denisova do ulice Kačení.

Zaslal: Zbyněk Křížka, 03.01.2017 v 16:10

Olomouc-střed-

Aktualizace podnětu

16.01.2017

Zorro přidal následující aktualizace podnětu:

Bohužel z fotografie není patrná míra znečištění této malebné ulice. Tedy potenciálně malebné. Ptačí, psí a lidské exkrementy, zvratky, odpadky, zbytky jídel, střepy apod. Možná by mohla pomoci oprava osvětlení v horní části ulice, kde je znečištění největší.

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(03.01.2017 16:10)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Zbyněk Křížka následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
ulice Kačení - znečištění, odvod klimatizace vede do průchodu
Olomouc-střed / Kačení
Domnívám se, že fotografie dostatečně ukazuje čistotu a eleganci průchodu z ulice Denisova do ulice Kačení.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/675




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/675


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(08.02.2017 11:30)

Dobrý den, pane inženýre,

dovolil bych si Vás požádat o doplnění informace. Chápu, že v Kačení je údržba prováděna (dle rozpisu TSMO) - nicméně vzhledem (a zejména) k non stopu Fenix na rohu, je ulice opravdu velmi často velmi znečištěná. Bylo by prosím možné toto zohlednit? A provádět v ulici úklid častěji? Ohledně klimatizace, pokud město nemá možnosti, na koho je možné se obrátit?

S díky a pozdravem, Matúš Šucha



Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/675




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 26.01.2017 13:26

Dobrý den,

obdrželi jsme Váš podnět týkající se čistoty ulice Kačení. Údržbou a úklidem místních komunikací jsou pověřeny Technické služby města Olomouce. Komunikace jsou průběžně udržovány a uklízeny dle rozpisu, samozřejmě, že není v jejich moci být na všech místech současně. Bohužel i montáž klimatizace ze strany bez dodržení jakýchkoli elementárních podmínek potom vytváří podobná zákoutí, jak je tomu v ulici Kačení. Město nemá nástroj, jak těmto případům bránit.



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 30.01.2017 09:12

Dobrý den,

Dle sdělení TSMO je ulice Kačení zahrnuta v denním ručním úklidovém režimu. Mají i infromaci o uvené klimatizaci, která je vyústěna do chodníku, teď pro bezpečnost chodců provádějí i solení námrazků z klimatizace.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Chodím Olomoucí:
Dobrý den, pane inženýre,

dovolil bych si Vás požádat o doplnění informace. Chápu, že v Kačení je údržba prováděna (dle rozpisu TSMO) - nicméně vzhledem (a zejména) k non stopu Fenix na rohu, je ulice opravdu velmi často velmi znečištěná. Bylo by prosím možné toto zohlednit? A provádět v ulici úklid častěji? Ohledně klimatizace, pokud město nemá možnosti, na koho je možné se obrátit?

S díky a pozdravem, Matúš Šucha

26.01.2017 v 13:50    

Zbyněk:
Vážený pane doktore,
celá ulice je v katastrofálním stavu. Pokreslené boční zdi, "vůně", viz komentář Zorra z 16.1. mluví za vše. V žádném případě častější úklid tomu nepomůže. Pomůže pouze radikální zásah, a to vlastníka komunikace. Možná bych požádal vyjádření památkáře, kdo povolil umístění klimatizace a stavební úřad, kdo povolil změnu vzhledu. Raději chodím už ulicí Vodární.
S pozdravem pěkného dne Zbyněk Křížka

31.01.2017 v 12:43    

Chodím Olomoucí:
Samospráva byla vyzvána k doplnění odpovědi a řešení podnětu. Komunikaci se samosprávou je možné sledovat viz výše v části „Komunikace o řešení problému“ po kliknutí na „Zobrazit odeslané zprávy“.
Portál Chodci sobě, Matúš Šucha

08.02.2017 v 11:31    

Ludvík Pytlíček:
Následující odpovědní se od 8. února 2017 nezmohli na kloudnou odpověď:

Mgr. Vlasta Kauerová, vedoucí odboru památkové péče Magistrátu města Olomouce,
JUDr. Eva Hyravá, vedoucí odboru stavebního Magistrátu města Olomouce,
Bc. Jan Večeř, tajemník Magistrátu města Olomouce,
Antonín Staněk, starosta města Olomouce

19.03.2017 v 18:39    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Kačení, Olomouc-střed
 

Podobné podněty