Přechod pro chodce v Pasteurově ulici u Gorazdova náměstí

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Auta parkují těsně u přechodu. Chodec musí jít do silnice a opatrně vyhlédnout zpoza aut, jestli něco nejede. Řidič jedoucího po Pasteurově ulici směrem k Moravě chodce často nevidí kvůli zaparkovaným autům. Mělo by se důsledně vymáhat zákaz parkování 5 m před přechodem. Na straně přiléhající ke Gorazdovu náměstí žlutým pásem zakázat parkovat i 5 m za přechodem.

Zaslal: Antonín Černoch, 17.01.2017 v 18:12

Nové Hodolany-

Aktualizace podnětu

12.04.2018

Antonín Černoch přidal následující aktualizace podnětu:

Začalo se s rekonstrukcí mostu. Tento problém se přebil ještě větším problémem, podmět se může uzavřít.

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(17.01.2017 18:12)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Antonín Černoch následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nové Hodolany:
Přechod pro chodce v Pasteurově ulici u Gorazdova náměstí
Nové Hodolany / Pasteurova
Auta parkují těsně u přechodu. Chodec musí jít do silnice a opatrně vyhlédnout zpoza aut, jestli něco nejede. Řidič jedoucího po Pasteurově ulici směrem k Moravě chodce často nevidí kvůli zaparkovaným autům. Mělo by se důsledně vymáhat zákaz parkování 5 m před přechodem. Na straně přiléhající ke Gorazdovu náměstí žlutým pásem zakázat parkovat i 5 m za přechodem.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/682




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/682


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(08.02.2017 11:52)

Dobrý den,
děkuji za odpověď na podnět. Prosím o doplnění konkrétnějších informací ohledně připravované úpravy – kde občané mohou sledovat proces schvalování, nahlédnout do projektové dokumentace, který obor magistrátu je za realizaci zodpovědný.

Ohledně policejního dohledu - pakliže magistrát o nebezpečné situaci ví, může vyzvat PČR o zvýšení dohled na tomto místě? (parkování vozidel, měření rychlosti, dávání přednosti chodcům)?

Děkuji.
S pozdravem, Portál Chodci sobě, Matúš Šucha




Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/682




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(27.05.2017 11:18)

Pane inženýre,

k podněte viz níže (přechod u Chrámu sv. Gorazda). Chápu plně, že uvedené systémové řešení je časově náročné a bude trvat roky než se provede.

Je prosím možné podat podnět zodpovědnému oddělení na dočasné řešení v podobě namalování žlutých čar 5 metrů od přechodu tak, aby tam nemohl parkovat auta?

Sám tady po přechodu chodím a myslím, že se opravdu jedná o problémové místo (kromě toho, že přechod není normový, tj. dočasné opatření by bylo odůvodnitelné).

Děkuji.

S pozdravem, Matúš Šucha


Dobrý den,
k podnětu: Přechod pro chodce v Pasteurově ulici u Gorazdova náměstí na portálu Chodím Olomoucí přibyla nová aktualizace.

Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/682




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 24.01.2017 18:34

Dobrý den,

obdrželi jsme od Vás podmět k řešení nebezpečného přechodu pro chodce na ulici Pasteurova s Gorazdovým náměstím.
Ano máte pravdu, přechod pro chodce na ulici Pasteurova s Gorazdovým náměstím je z pohledu bezpečnosti a plynulosti dopravy na komunikaci nebezpečný a to jak z důvodu nedodržování zákazu parkování 5m před přechodem a s tím spojenou špatnou viditelnost, tak i z důvodu jeho délky v návaznosti na intenzitě projíždějících vozidel. V současné době je zpracovaná projektová dokumentace v rámci projektu protipovodňových opatření, která řeší celkovou úpravu zmíněné křižovatky. Součástí úpravy křižovatky ulic Pasteurova, Sokolovská a Gorazdovo náměstí je i úprava stávajících přechodů pro chodce dle platných technických norem včetně jejich nasvícení a bezbariérového řešení. Termín realizace úprav křižovatky závisí na zahájení stavby protipovodňových opatření.



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 31.05.2017 06:08

Dobrý den,

děkujeme za podnět ve věci bezpečnosti provozu.
Jsme si vědomi problematického přechodu na ulici Pasteurova. Dle zákona o provozu na pozemních komunikacích nelze stát s vozidlem před přechodem pro chodce ve vzdálenosti menší než 5m. Bohužel to řidiči nedodržují a policie neřeší.

Dle všech předpokladů budou na podzim letošního roku zahájena protipovodňová opatření, jejichž součástí je i rekonstrukce mostu na ul. Komenského. Na jaře 2018 bude most snesen a vystavěn nový, včetně světelně řízených křižovatek s úpravou jejich geometrie na obou stranách mostu.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

lala land:
Už jste tam někdo viděl policisty, kteří by pokutovali tam neoprávněně parkující automobilisty?
Poslal tam někdy primátor města Olomouce městskou polici? Kolik už tam bylo upeněno botiček?

24.01.2017 v 18:28    

Klára Nováková:
Zveřejněte počet zásahů a pokut od městské policie vůči nezodpovědným motoristům, kteří tam neoprávněně parkují.

31.01.2017 v 19:07    

Chodím Olomoucí:
Samospráva byla vyzvána k doplnění odpovědi a řešení podnětu. Komunikaci se samosprávou je možné sledovat viz výše v části „Komunikace o řešení problému“ po kliknutí na „Zobrazit odeslané zprávy“.
Portál Chodci sobě, Matúš Šucha

08.02.2017 v 11:52    

Luděk:
A co kdyby se tam obratem nechaly namalovat žluté čáry podél obrubníků do vzdálenosti 5 metrů od přechodu a tedy se tam pak nebude moci legálně parkovat.
Je to laciné rychlé řešení a nebude se čekat celé dlouhé roky na nějakou protipovodňovou dokumentaci a pak na stavbu na kterou určitě nejsou peníze.

28.02.2017 v 21:43    

A. Staněk:
A co kdyby tak nám někdo odpovědný už konečně odpověděl na návrh rychlého dílčího řešení, že by se tam obratem nechaly namalovat žluté čáry podél obrubníků do vzdálenosti 5 metrů od přechodu a tedy se tam pak nebude moci legálně parkovat.
Pan Luděk to zde navrhl již 28. února 2017

26.05.2017 v 20:49    

Chodím Olomoucí:
Pane Staňku, děkuji za komentář. Požádal jsem MMO o vyjádření ohledně možnosti dočasného opatření. Komunikaci s MMO můžete sledovat pod fotografii podnětu když kliknete na "Zobrazit odeslané zprávy".

27.05.2017 v 11:19    

Hájek Jiří:
Zítra bude výročí, dva měsíce bez odpovědi z radnice na návrh dílčího řešení, že by se tam obratem nechaly namalovat dvě žluté čáry podél obrubníků do vzdálenosti 5 metrů od přechodu. Před i za přechod.
Taková neskonale složitá práce! A ty obrovské náklady! Zvládnou to vůbec Technické služby města Olomouce?
Na občany města Olomouce se kašle.

26.07.2017 v 13:59    

J. Němeček:
V odpovědi z radnice ( 31.05.2017 06:08 ) je mimo jiné také napsáno: "Bohužel to řidiči nedodržují a policie neřeší."
Tak co kdyby "neřešící" městskou policii "pořešil" její vrchní šéf, kterým je olomoucký primátor!
A kdy se tam podaří nakreslit před a za přechod ty žluté čáry délky 5 metrů??

Dočkají se olomoučtí občané konečně řešení této připomínky?!

05.08.2017 v 18:40    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Pasteurova, Nové Hodolany
 

Podobné podněty

Vejdovského - laguna na přechodu pro chodce

Nové Hodolany, 13. leden 2018 Čekající na odpověď

Parkování na trávníku na Masarykově třídě

Nové Hodolany, 11. srpen 2017 S odpovědí

Propadená silnice křižovatek IP Pavlova a Vojanova

Nová Ulice, 23. červenec 2017 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty