Rozbitý chodník v ul. Slovenská

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Chodník u domů se sudými čísly (ve směru od Prioru vpravo, s drogerií na rohu) se vyznačuje nemalým počtem uvolněných dlaždic, což je nebezpečné v zimním období a velmi nepříjemné za mokra, kdy se pod dlaždicemi vytvoří 'zásoba' špinavé vody, která pak 'osprchuje' chodce, kromě toho se také vytvářejí kaluže, které je nesnadno přejít (právě kvůli uvolněným dlaždicím). Obávám se, zda to není i otázka podloží, tedy snad inženýrských sítí pod chodníkem, ale to netuším.

Zaslal: Damián Němec, 18.01.2017 v 16:10

Olomouc-střed-
 
 

Aktualizace podnětu

18.05.2017

Damián Němec přidal následující aktualizace podnětu:

Je zřejmé, že stav chodníku se ještě zhoršil v částii u domu na rohu ulic Slovenská a 8. května (naproti prioru), kde je drogerie Rossmann a v němž právě končí stavební rekonstrukce domu spojená se záborem veřejného prostranství. Je zřetelné, že stav chodníku v této části zhoršily stavební práce a s nimi spojená doprava stavebního materiálu a odpadu, čímž se oprava tohoto chodníku stala naléhavější. Mnou popisované problémy však byly především v části chodníku dále od ul. 8. května. Pokud by proběhla oprava chodníku v r. 2017, bylo by to svrchovaně žádoucí.

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(18.01.2017 16:10)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Damián Němec následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
Rozbitý chodník v ul. Slovenská
Olomouc-střed / Slovenská
Chodník u domů se sudými čísly (ve směru od Prioru vpravo, s drogerií na rohu) se vyznačuje nemalým počtem uvolněných dlaždic, což je nebezpečné v zimním období a velmi nepříjemné za mokra, kdy se pod dlaždicemi vytvoří 'zásoba' špinavé vody, která pak 'osprchuje' chodce, kromě toho se také vytvářejí kaluže, které je nesnadno přejít (právě kvůli uvolněným dlaždicím). Obávám se, zda to není i otázka podloží, tedy snad inženýrských sítí pod chodníkem, ale to netuším.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/686




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/686


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 24.01.2017 18:31

Odbor správy městských komunikací a MHD Magistrátu města Olomouce jako zástupce vlastníka místních a části účelových komunikací ve vlastnictví statutárního města Olomouce obdržel podnět z portálu Chodím Olomoucí na rozbitý chodník v ul. Slovenská.
Ke vznesenému podnětu Vám sděluji následující:
Stav chodníku byl prověřen při místním šetření. Předmětný požadavek jsme zařadili do evidence hlášených závad.
Povrch chodníku byl vyhodnocen jako zhoršený a proto bude lokální oprava uvolněných dlaždic v uvedeném úseku zařazena do plánu prací pro TSMO, a.s. a provedena bude s ohledem na klimatické podmínky v průběhu jarních měsíců roku 2017.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Sona:
Proč jste to neopravili už na podzim?

25.01.2017 v 18:17    

Antonín:
Odpovězte paní Soně!

Ten chodník je na maděru už cca dvacet let.
Proč ho jednou pořádně a ko´pletně celý neopravite?

Kolik už stálo to věčné a víceméně zbytečné flikování tohot chodníku?

31.01.2017 v 18:12    

Chodím Olomoucí:
Dobrý den,
děkuji za odpověď, aktualizaci podnětu provedeme po avizované úpravě začátkem léta.

08.02.2017 v 11:58    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Slovenská, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

třída Spojenců, před domem č. 9 - chodník

Olomouc-střed, 05. únor 2018 Vyřešený

Zničené obrubníky na zastávce MHD - Palackého

Olomouc-střed, 05. leden 2018 S odpovědí

Díra v chodníku ulice Trnkova

Nové Sady, 09. červenec 2018 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty