Pěší zóna Denisova ulice

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

V uvedené lokalitě je pěší zóna, nicméně projíždí ní poměrně velké množství aut, často nepřiměřeně vysokou rychlostí. Situaci by mohlo zlepšit důsledné udělování výjimek pro vjezd do pěší zóny (resp. omezení okruhu těch kdo mají povolený vjezd) a důsledná policejní kontrola projíždějících vozidel (nabízí se automatizovaná - tj. kamera a identifikace SPZ). Takto pěší zóna slouží spíš k parkování a průjezdu. Kolik řidičů vůbec ví, že v pěší zóně platí omezení rychlosti na 20 km/h? Za tímto účelem by mohlo pomoct osazení vícero značek upozorňující na rychlost, případně další opatření - příčné prahy, vodorovné dopravní značení.
Dále by důkladně měl být vymáhán (opět kontrolován/ sankcionován) zákaz stání/zastavení.

Pozn. Text byl redakčně upraven a doplněn.

Zaslal: David Horák, 18.01.2017 v 17:27

Olomouc-střed-

Aktualizace podnětu

21.12.2017

David Horák přidal následující aktualizace podnětu:

Na žádost redakce aktualizuji podnět:
S nejlepším svědomím říkám, že se nic v dané problematice nezlepšilo. Naopak, díky uzavírce tramvají a ul. 1. máje si automobilisti zvykli v pěší zóně parkovat ještě více, než obvykle. Ze strany městské policie se dále děje nic nebo velmi málo, zejména s ohledem na kontrolu parkujících (nejde pouze o délku stání, ale i o účel a místo - viz "soukromé" parkoviště u pizzerie)

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(18.01.2017 17:27)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel David Horák následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
"Pěší zóna" Denisova ulice
Olomouc-střed / Denisova
V uvedené lokalitě je pěší zóna, nicméně projíždí ní poměrně velké množství aut, často nepřiměřeně vysokou rychlostí. Situaci by mohlo zlepšit důsledné udělování výjimek pro vjezd do pěší zóny (resp. omezení okruhu těch kdo mají povolený vjezd) a důsledná policejní kontrola projíždějících vozidel (nabízí se automatizovaná - tj. kamera a identifikace SPZ). Takto pěší zóna slouží spíš k parkování a průjezdu. Kolik řidičů vůbec ví, že v pěší zóně platí omezení rychlosti na 20 km/h? Za tímto účelem by mohlo pomoct osazení vícero značek upozorňující na rychlost, případně další opatření - příčné prahy, vodorovné dopravní značení.
Dále by důkladně měl být vymáhán (opět kontrolován/ sankcionován) zákaz stání/zastavení.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/688




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/688


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(08.02.2017 12:18)

Dobrý den,
děkuji za odpověď na podnět. Prosím o doplnění konkrétnějších informací – kde občané mohou sledovat proces schvalování, nahlédnout do projektové dokumentace, který obor magistrátu je za realizaci zodpovědný. Pokud bude návrh dostupný, bude moct posoudit, jestli obsahu i navrhované řešení uvádění zadavatelem podnětu.

Děkuji.
S pozdravem, Portál Chodci sobě, Matúš Šucha



Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/688




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 24.01.2017 18:20

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět. Problematiku současného stavu pěší zóny v Olomouci vnímáme ve stejné intenci.
Dopravní značka IZ6a - pěší zóna a související § 39 zákona 361/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů zcela jasně určují, jakým způsobem se má např. řidič v pěší zóně chovat (omezená rychlost 20 km/h, atd.). Proto není potřeba dalším "lesem" dopravních značek v pěší zóně připomínat účastníkům provozu jejich práva a zejména povinnosti dané zákonem.
V současné době má odbor koncepce a rozvoje zpracovanou studii komplexně řešící pěší zónu. Ve studii jsou navrženy jednotlivé kroky, nově upravující pohyb chodců, cyklistů a vozidel v pěší zóně . Návrhy na úpravu pěší zóny budou předloženy k projednání vedení města a po schválení budou realizovány.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Radek:
Tak on nám odbor koncepce a rozvoje to řeší další studíí.
Neuvěřitelné.
Je potřeba, aby les zbytečných a předražených studií ještě zhoustnul.

Co kdyby na odboru koncepce a rozvoje konečně také zažili trochu zdravého rozumu a Radě města Olomouce doporučili, aby volení komunální politici v prvé řadě zákázali v zóně pro pěší jezdit automobilům a cyklistům?

26.01.2017 v 20:48    

Chodím Olomoucí:
Samospráva byla vyzvána k doplnění odpovědi a řešení podnětu. Komunikaci se samosprávou je možné sledovat viz výše v části „Komunikace o řešení problému“ po kliknutí na „Zobrazit odeslané zprávy“.
Portál Chodci sobě, Matúš Šucha

08.02.2017 v 12:18    

Emil Krátký:
A máme 1. dubna a kloudné konkrétní odpovědi se občané města Olomouce stále nedočkali. Máme jen mlhavý příslib pana Luňáčka, že bude studie. Ta to určitě zachrání.
Pan Horák navrhnul řešení naprosto jednoduché a automatizované - tj. kamera, identifikace SPZ a pokutování. K tomuto jeho návrhu se už pan Luňáček vyjádřit nedokázal.

01.04.2017 v 17:19    

Kryštof:
Uběhl květen a skoro celý červen a už žádná další reakce z radnice není!
A ta zpracovaná koncepce? Už byla veřejnosti předložena k diskuzi?
Samozřejmě že ne!
Jsou už požadované kamery? A řádný dohled městské policie a měření rychlosti?
Ale kdepak!

29.06.2017 v 13:46    

Blanka Kubešová:
Je začátek srpna 2017. Kloudné informace o nějaké studii a z ní vyplývajícího postupu jsme se zatím nedočkali.
Naprosto jednoduché a automatizované - tj. kamera, identifikace SPZ a pokutování ? Asi je to z říše snů.

06.08.2017 v 19:53    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Denisova, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

V Sokolské ulici je rozbitý chodník před domem 30

Olomouc-střed, 29. květen 2017 S odpovědí

Nebezpečná díra a prasklina v chodníku - tř. Svobody

Olomouc-střed, 22. leden 2019 Čekající na odpověď

Chybějící chodník v ulice Pavelkova

Staré Hodolany, 28. listopad 2019 Čekající na odpověď


Zobrazit všechny podněty