Nebezpečný přechod přes ulici Krapkova

Přechod přes ulici Krapkova směrem do Čechových sadů je ve velmi nepřehledné křižovatce. Nebezpečný je zejména kvůli vysoké rychlosti projíždějících aut, které nepřizpůsobují rychlost snížené viditelnosti skrze řadu stojících aut a ostrou zatáčku. Často také stávají auta před domem Krapkova 18 a řidiče je objíždějí ve vysoké rychlosti do protisměrného pruhu přímo přes přechod. Situace je obzvláště nebezpečná obzvláště z důvodu, že přes přechod přechází mnoho dětí a rodičů s kočárky. Nezřídka se stává, že člověk musí z přechodu uskakovat či popoběhnout kvůli řítícímu se autu.

Zaslal: Jan Říkovský, 19.01.2017 v 14:44

Olomouc-západ-

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(19.01.2017 14:44)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Jan Říkovský následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-západ:
Nebezpečný přechod přes ulici Krapkova
Olomouc-západ / Krapkova
Přechod přes ulici Krapkova směrem do Čechových sadů je ve velmi nepřehledné křižovatce. Nebezpečný je zejména kvůli vysoké rychlosti projíždějících aut, které nepřizpůsobují rychlost snížené viditelnosti skrze řadu stojících aut a ostrou zatáčku. Často také stávají auta před domem Krapkova 18 a řidiče je objíždějí ve vysoké rychlosti do protisměrného pruhu přímo přes přechod. Situace je obzvláště nebezpečná obzvláště z důvodu, že přes přechod přechází mnoho dětí a rodičů s kočárky. Nezřídka se stává, že člověk musí z přechodu uskakovat či popoběhnout kvůli řítícímu se autu.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/692




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/692


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(08.02.2017 12:22)

Dobrý den,
děkuji za odpověď na podnět. Prosím o doplnění konkrétnějších informací – kde občané mohou sledovat proces schvalování, nahlédnout do projektové dokumentace, který obor magistrátu je za realizaci zodpovědný.

Rovněž pokud magistrát vnímá situaci jako nebezpečnou, může prosí vyzvat PČR nebo městkou polici k vyššímu dohledu (parkování, botičky, rychlost, přednost chodcům)?

Děkuji.
S pozdravem, Portál Chodci sobě, Matúš Šucha




Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/692




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 24.01.2017 18:22

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět k bezpečnosti provozu. Situaci na přechodu pro chodce přes ul. Krapkova v křižovatce s ul. Na Vozovce vnímáme podobně. Přechod je na příjezdu od ul. Litovelská na hranici rozhledových poměrů pro přijíždějícího řidiče. V roce 2017 zadá odbor koncepce a rozvoje zpracování investičního záměru na provedení změny inkriminovaného přechodu.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Pavel Kulla:
Měli by to dát do pořádku nejenom kvůli vysoké rychlosti aut, ale též kvůli nedodržování parkování ať už že auta stojí těsně před přechodem, nebo těsně před zatáčkou

21.01.2017 v 14:34    

Antonín:
Stačilo by tam okolo přechodu a okolo křižovatky nalajnovat na asfalt žluté čáry, že se tam nesmí parkovat a trvale tam posílat městské policisty dávat botičky a pokutovat neukázněné a bezohledné řidiče.

07.02.2017 v 20:35    

Chodím Olomoucí:
Samospráva byla vyzvána k doplnění odpovědi a řešení podnětu. Komunikaci se samosprávou je možné sledovat viz výše v části „Komunikace o řešení problému“ po kliknutí na „Zobrazit odeslané zprávy“.
Portál Chodci sobě, Matúš Šucha

08.02.2017 v 12:22    

Pavel Kulla:
Stačí namalovat žluté čáry, dát tam zrcadlo, zpomalovací pruhy, kameru s radarem a posílit hlídku městské policie. To by úplně stačilo.

21.03.2017 v 08:08    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Krapkova, Olomouc-západ
 

Podobné podněty

Rozbitý chodník na Krapkově ulici

Olomouc-západ, 25. červenec 2017 Čekající na odpověď

Čistota v Čechových sadech, hezké doupátko ožralů a bezdomovců

Olomouc-západ, 07. červenec 2017 Vyřešený

Obnovte zrušený přechod pro chodce na konci Barvířské ulice

Olomouc-střed, 07. únor 2017 S odpovědí

Nepřehledná křižovatka kvůli křoví

Nová Ulice, 22. leden 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty