(Ne)existující přechod v ulici Kateřinská

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Existence přechodu v ulici Kateřinská (křižovatka s Aksamitova) u budovy Koleje Milady Kudeříkové je nejasná. Na kočičích hlavách jsou zbytky bílé barvy, nicméně ne vždy se auta a chodci shodnou, zda tam přechod skutečně je. Je to nebezpečného místo - chodí tam děti ze ZŠ, zaměstnanci a studenti UP i další chodci. Žádný jiný přechod v okolí není.

Zaslal: Pavlína Zvěřinová, 20.01.2017 v 14:09

Olomouc-střed-
 
 

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(20.01.2017 14:09)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Pavlína Zvěřinová následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
(Ne)existující přechod v ulici Kateřinská
Olomouc-střed / Kateřinská
Existence přechodu v ulici Kateřinská (křižovatka s Aksamitova) u budovy Koleje Milady Kudeříkové je nejasná. Na kočičích hlavách jsou zbytky bílé barvy, nicméně ne vždy se auta a chodci shodnou, zda tam přechod skutečně je. Je to nebezpečného místo - chodí tam děti ze ZŠ, zaměstnanci a studenti UP i další chodci. Žádný jiný přechod v okolí není.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/696




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/696


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(08.02.2017 12:27)

Dobrý dem,

Uvedené místo (jak je patrno částečně i z fotografie) není pěší zónou. Pěší zóna začíná v ulici Kateřinská za místem o kterém diskutujeme.

Prosím o upřesnění odpovědě na podnět.

Děkuji, Matúš Šucha



Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/696




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 30.01.2017 09:14

Dobrý den

obdrželi jsme od Vás podmět chybějícího přechodu na ul. Kateřinská.
Ve Vámi uvedeném místě byl přechod pro chodce na základě výzvy Policie ČR - dopravního inspektorátu zrušen. Jelikož se dané místo nachází již v pěší zóně, platí zde pravidla silničního provozu pro provoz v obytné a pěší zóně. Tzn. že v obytné a pěší zóně smí chodci využívat pozemní komunikaci v celé její šířce. V obytné a pěší zóně smí jet řidič nejvýše 20km/h, přitom musí dbát zvýšenou ohleduplnost vůči chodcům, které nesmí ohrozit, případě nutnosti musí zastavit vozidlo. Vjezd do pěší zóny je povolen pouze vozidlům s oprávněním vjezdu. Na základě výše uvedeného byl přechod zrušen a v současné době neuvažujeme o jeho obnovení.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Klára Nováková:
k odpovědi: 30.01.2017 09:14

Takže na radnici čekají, až nějaké malé školní dítě, z vedlejší školy pro absenci přechodu bude v těchto místech usmrceno automobilem?

Jde o církevní školu. Co na to říká pan arcibiskup?

31.01.2017 v 18:22    

Chodím Olomoucí:
Uvedené místo (jak je patrno částečně i z fotografie) není pěší zónou. Pěší zóna začíná v ulici Kateřinská za místem o kterém diskutujeme.

31.01.2017 v 18:44    

Zilvar:
Copak nám k tomu napíše ten někdo odpovědný, když jeho odpověď z 30.01.2017 09:14 byla předchozím přispivatelem zpochybněna?
Policie ČR se honosí heslem "pomáhat a chránit" a přitom jejím činem je zrušení přechodu pro chodce před školou?

07.02.2017 v 18:51    

Chodím Olomoucí:
Samospráva byla vyzvána k doplnění odpovědi a řešení podnětu. Komunikaci se samosprávou je možné sledovat viz výše v části „Komunikace o řešení problému“ po kliknutí na „Zobrazit odeslané zprávy“.
Portál Chodci sobě, Matúš Šucha

08.02.2017 v 12:27    

Burda:
Podnět mi přijde naprosto absurdní, o 5 m dál je už pěší zóna, pokud si tam někdo připadá tak nebezpečně, ať si o ten kousíček zajde.

17.02.2017 v 15:21    

Karel Minářík:
Chodím Olomoucí: 08.02.2017 v 12:27.
A potom z radnice už jen ticho a žádná odpověď. Jistě si myslí a předpokládájí, že nad serverem Chodím Olomoucí se zavře voda a všichni zapomenou.

19.03.2017 v 17:48    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Kateřinská, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

Chybí cyklostojan

Olomouc-střed, 23. prosinec 2017 Čekající na odpověď

Smazaný přechod na parkovišti u Androva stadionu

Lazce, 28. listopad 2016 S odpovědí

Propadená silnice křižovatek IP Pavlova a Vojanova

Nová Ulice, 23. červenec 2017 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty