"Skluzavka" v Kačeni ulici - led a sníh

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

V ulici Kačení je v zimních měsících prováděná nedostatečně zimní údržba chodník,. Chodník je často pokrytý ledem a nebezpečný.

Pozn. Upraveno redakcí.

Zaslal: Alexandr Jenista, 20.01.2017 v 14:13

Olomouc-střed-

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(20.01.2017 14:13)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Alexandr Jenista následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
"Skluzavka" v Kačeni ulici - led a sníh
Olomouc-střed / Kačení
V ulici Kačení je v zimních měsících prováděná nedostatečně zimní údržba chodník,. Chodník je často pokrytý ledem a nebezpečný.

Pozn. Upraveno redakcí.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/697




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/697


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 25.01.2017 14:19

Odbor správy městských komunikací a MHD Magistrátu města Olomouce jako zástupce vlastníka místních a části účelových komunikací ve vlastnictví statutárního města Olomouce obdržel podnět z portálu Chodím Olomoucí na nedostatečné provádění zimní údržby na ul. Kačení.
Ke vznesenému podnětu Vám sděluji následující:
Dle sdělení vedoucího provozovny místní komunikace TSMO, a.s. byl uvedený úsek v ulici Kačení dne 20.1.2017 ošetřen posypem drtí.

Celý Operační plán vč. mapové části je na webových stránkách TSmO. Konkrétně ulice Kačení je zařazena v OP v současné době v II. pořadí důležitosti a trasa v mapové částic vyznačena modrou barvou. Údržba se provádí Multikarami s termínem dokončení do 12 hod. po ukončení spadu sněhu. TSmO tento čas považují za maximální a vždy se snaží ZÚ ukončit v kratším časovém intervalu. V ul. Kačení je jeden specifický problém a to jednak pohyb mezi zaparkovanými vozidly a jednak nutnost v horní části směrem k ul. Denisové couvat.

K ul. Vodární:
Vozovka v ul. Vodární je rovněž zařazena do II. pořadí důležitosti a rovněž ošetřována Multikarami. Na rozdíl od ul. Kačení jsou v ul. Vodární ještě chodníky s vyvýšenými obrubníky a tyto jsou udržovány vozidly Egholm s ohledem na šířku chodníků (chodníky jsou úzké a jiné vozidlo není možno použít). V mapové části jsou označeny žlutou barvou v trase č. 17. Dle OP k ošetření chodníků, a ty jsou zařazeny do III. pořadí důležitosti, dojde po ukončení spadu sněhu nebo mrznoucího mrholení do 48 hod. TSmO rovněž zde termín ošetření zkracují a v těchto částech města, pokud to umožňuje technika a počasí, bývá údržba prováděna přednostně. Pro informaci uvádím, že TSmO udržují na území města celkem 320 km chodníků.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Zorro:
Možná buďte rád za led. Většinu roku tam bývají zvratky, psí a lidské výkaly, odpadky, střepy apod.

25.01.2017 v 10:57    

Chodím Olomoucí:
Dobrý den, prosím občany o informaci, jestli je možné uvedenou odpověď považovat za dostatečnou a podnět uzavřít jako vyřešený. Případně o návrh konkrétních opatření k vyřešení situace.

08.02.2017 v 12:30    

zorro:
Je otázkou, co považujete za vyřešený problém a dostatečnou odpověď. Ledovka hlášená 20.1.2017 už je pryč, tento problém lze jistě uzavřít. Otázkou je, jak dlouho bude trvat odstranění příští ledovky :-)

08.02.2017 v 13:32    

Chodím Olomoucí:
V odpovědi je uvedeno:

Celý Operační plán vč. mapové části je na webových stránkách TSmO. Konkrétně ulice Kačení je zařazena v OP v současné době v II. pořadí důležitosti a trasa v mapové částic vyznačena modrou barvou. Údržba se provádí Multikarami s termínem dokončení do 12 hod. po ukončení spadu sněhu. TSmO tento čas považují za maximální a vždy se snaží ZÚ ukončit v kratším časovém intervalu.

08.02.2017 v 14:20    

Radek:
K odpovědi 25.01.2017 14:19 píšu, že smekám a chválím konkrétnost a jednoznačnost. Psal to zřejmě úředník, který tomu rozumí, má to na starosti a je profesionál.
Není to, jako obvyklé nekonkrétní bezobsažné **** odboru koncepce a rozvoje z radnice.

09.02.2017 v 17:15    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Kačení, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

Propadlá cyklostezka a chodník mezi tř. Svobody a Vídeňskou

Olomouc-střed, 29. červen 2017 Čekající na odpověď

Neopravený chodník na ul. Wolkerova

Olomouc-západ, 17. květen 2017 S odpovědí

Poklop na chodníku v ulici Kmochova

Tabulový Vrch, 09. květen 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty