Řidiči ignorující semafory

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Navrhuji na tuto křižovatku dát kamery a sledovat SPZ řidičů, kteří jasně jezdí na červenou. Již minimálně dvakrát mě málem přejeli ignorantští řidiči. Díky rychlým reflexům jsem rychle udělala krok zpět. Jinak bych skončila na kapotě bůh ví kam spěchajících řidičů!!!

Zaslal: Newtwin , 20.01.2017 v 18:16

Nové Sady-

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(20.01.2017 18:16)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Zuzana Šporiková následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nové Sady:
Řidiči Ignorující semafory
Nové Sady / Velkomoravská
Navrhuji na tuto křižovatku dát kamery a sledovat SPZ řidičů, kteří jasně jezdí na červenou. Již minimálně dvakrát mě málem přejeli ignorantští řidiči. Díky rychlým reflexům jsem rychle udělala krok zpět. Jinak bych skončila na kapotě bůh ví kam spěchajících řidičů!!!


Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/699




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/699


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(08.02.2017 12:35)

Dobrý den,

děkuji za odpověď na podnět. Prosím o doplnění konkrétnějších informací – kde občané mohou sledovat proces schvalování, nahlédnout do projektové dokumentace, který obor magistrátu je za realizaci zodpovědný, jaký je termín realizace.

Rovněž pakliže magistrát vnímá tuto situaci jako nebezpečnou, je nutné realizovat dočasné opatření (kamera, úprava infrastruktury stran zklidňování dopravy aj.) do doby než bude situace řešena komplexně jak uvádíte.

Děkuji.
S pozdravem, Portál Chodci sobě, Matúš Šucha




Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/699




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 24.01.2017 18:25

Dobrý den,

obdrželi jsme Váš podnět k problému v dopravě na křižovatce Velkomoravská, Rooseveltova.
Dlouhodobě je silnice I. třídy I/35, ul. Velkomoravská, dopravně velmi vytížena a s tím souvisí i porušování zákona ze strany řidičů vozidel. Tento nebezpečný úkaz se objevuje i v jiných částech města. Policie ČR provádí kontroly dodržování zákonných ustanovení, nemohou však dohlížet na provoz stále na všech zatížených komunikacích.
Město Olomouc ve snaze o zlepšení dopravní situace usiluje o zřízení dopravní řídící a dohledové ústředny, což do budoucna umožní realizavat Vánmi navrhované opatření a pomoci eliminovat excesy řidičů.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Filip Sléha :
Je pravda, že někteří zde jezdí na červenou, o tom bez debat, ale na druhé straně je na Velkomoravské velký provoz a díky tomu i interval semaforu je v podstatě nulový. Kolikrát se mi stalo (jezdím dle předpisů), že sem jel na zelenou, 2 metry před křižovatkou blikne oranžová, (to byste musela dupnout natvrdo na brzdy a pokusit se to dobrzdit, jestli vůbec, zvlášť když za vámi jede třeba nákladní auto, který to už vůbec nedobrzdi) a projizdim v podstatě již na červenou a v tu chvíli je zelená už na jiném semaforu či přechodu a je zaděláno na problém. Navrhoval bych spíše inspiraci třeba na Slovensku, kde několik sekund před koncem zelené na semaforu začne tato barva problikavat a víte, že máte brzdit a brzy bude oranžová a červená.

21.01.2017 v 16:18    

newtwin:
Podle mě je to o ignoraci. Každá křižovatka má dostatečně dlouhý vyklízecí interval. Tím přechodem jsem chodila tři roky na autobus do práce a opravdu to byl denodenní problém. Stojím, přeblikne mi zelený panáček a je tam cca 3 vteřiny (rozhodně neskáču hned na přechod) a přesto mě tam už několikrát málem přejeli. To není o tom, že by najednou klikla červená řidičům - ona před tím svití i oranžová!! Je opravdu příjemné, když v asi 6.měsíci těhotenství vás takhle málem přejedou... Ale ano, v celé ČR by mohli přijmout systém blikání zelené před koncem intervalu.

23.01.2017 v 10:30    

Filip Sléha:
Samozřejmě že svítí i oranžová a jak jsem psal, určitě jezdí mnoho řidičů na červenou, sám to vidím, jak projedou a vychází jim to tak tak že je nebo oni někoho netrefi. Nikoho neobhajuju, jen říkám, že semafory na Velkomoravske vzhledem k opravdu velkymu provozu mají intervaly tak krátký aby byl co nejplynulejsi provoz a to problikani zelené by tomu celkem pomohlo i bezpečnosti...

23.01.2017 v 10:46    

Petr:
ad Odpoveď: 24.01.2017 18:25
Ne, není to vůbec jen planý slib !
Takže, teď vážně:
1. kolik dopravní řídící a dohledové ústředna stojí peněz?
2. co se proto bude muset postavit, jaké kabely natáhnout?
3. už se to projektuje?
4. už na to má někdo peníze v rozpočtu?

24.01.2017 v 19:50    

Nick:
Tak jako chodec. Sito zkuste prejit. V dopravni spisce dojdete pouze do pulky. A mate cervernou. A auta okamzite zelenou. Ta KRIZOVATKA JE SERIZEN ***** A TA U lIDLA TO SAMO. Jako chodec prejdete cpouze do pulky.

Redakčně upraveno.

07.02.2017 v 22:15    

Chodím Olomoucí:
Samospráva byla vyzvána k doplnění odpovědi a řešení podnětu. Komunikaci se samosprávou je možné sledovat viz výše v části „Komunikace o řešení problému“ po kliknutí na „Zobrazit odeslané zprávy“.
Portál Chodci sobě, Matúš Šucha

08.02.2017 v 12:35    

Filip:
Prvné informace z radnice byla plná zamlžujících nekonkrétních žvástů.
A od druhé výzvy 8.02.2017 v 12:35 už více jak měsíc žádná další kloudná odpověď !
Opravdu, berou to velmi vážně ti kluci z radnice, co spolu kamárádí.

19.03.2017 v 17:41    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Velkomoravská, Nové Sady
 

Podobné podněty

Propadající se chodník Trnkova

Nové Sady, 10. srpen 2017 S odpovědí

Rozbitý chodník na konci Mišákovy ulice

Nové Sady, 03. březen 2017 S odpovědí

Bezohledná jízda Ztracená

Olomouc-střed, 09. únor 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty