Nepřehledná křižovatka Okružní ulice, Hněvotínská a Tabulový vrch

Nepřehledná křižovatka Okružní ulice, Hněvotínská a Tabulový vrch. Mám miminko a s kočárkem je nemožné bezpečně přejít silnici a dostat se na autobusovou zastávku Tabulový vrch. Chybí chodníky, lidé chodí po protější trávě na ulici Okružní. Novostavby byly dokončeny 2008 a dodnes není bezpečný chodník, jen betonové panely co zůstaly než se zahájila stavba. Majitelům byl slíbený kruhový objezd pro pomalejší provoz. A auta jezdí rychle, nedbají na chodce.

Pozn. Redakčně upraveno.

Zaslal: Markéta Bartoňková, 22.01.2017 v 05:46

Nová Ulice-

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(22.01.2017 05:46)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Markéta Bartoňková následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nová Ulice:
Nepřehledná křižovatka Okružní ulice, Hněvotínská a Tabulový vrch
Nová Ulice / Okružní
Nepřehledná křižovatka Okružní ulice, Hněvotínská a Tabulový vrch. Mám miminko a s kočárkem je nemožné bezpečně přejít silnici a dostat se na autobusovou zastávku Tabulový vrch. Chybí chodníky, lidé chodí po protější trávě na ulici Okružní. Novostavby byly dokončeny 2008 a dodnes není bezpečný chodník, jen betonové panely co zůstaly než se zahájila stavba. Majitelům byl slíbený kruhový objezd pro pomalejší provoz. A auta jezdí rychle, nedbají na chodce.

Pozn. Redakčně upraveno.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/702




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/702


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(08.02.2017 12:41)

Dobrý den,
děkuji za odpověď na podnět. Prosím o doplnění konkrétnějších informací – kde občané mohou sledovat proces schvalování, nahlédnout do projektové dokumentace, který obor magistrátu je za realizaci zodpovědný.

Rovněž, pokud je termín realizace ve výhledu let, je vhodné realizovat dočasné řešení, které aspoň částečně eliminuje nebezpečí.
Děkuji.
S pozdravem, Portál Chodci sobě, Matúš Šucha


Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/702




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 24.01.2017 18:37

Dobrý den,

obdrželi jsme od Vás podmět k řešení nepřehledné křižovatky ulic Okružní, Hněvotínská a Tabulový vrch.

Odbor koncepce a rozvoje má již od roku 2006 zpracovanou studii, která řeší i úpravu uvedené křižovatky. Jelikož materiál je již zastaralý a již plně nekoresponduje s aktuální legislativou a vývojovými trendy, nechá odbor koncepce a rozvoje v letošním roce zpracovat aktualizaci této studie. Cílem aktualizace bude navržení takového řešení, které zvýší bezpečnost účastníků silničního provozu, zejména pak chodců a cyklistů. Poté se pokusíme co nejdříve akci zařadit do investičního rozpočtu.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Rumburak:
Pokud tam není přechod, pak auta nemusí pouštět chodce. Lze přejít jinde, třeba po přechodu, co je nějakých 200m směrem vpravo.

22.01.2017 v 09:49    

Ma:
Právě že přechod na Okružní není až za tou křižovatkou. To bych musela těch 200 m přeletět se na přechod dostat. Nejbližší přechod je až na Hněvotínské ulici...směr zastávka Karafiátova. Přejít od bytů na zastávku Tabulový vrch se nedá, není tam žádný přechod.

22.01.2017 v 13:02    

Marušková:
Souhlasím s paní, rovněž jsem nucena riskovat život.....

23.01.2017 v 11:46    

MB:
Děkuji za odpověď.
Ale kolik let bude trvat, než silnice bude bezpečná? Od roku 2006 se čeká. Je smutný, že to tak dlouho trvá.
Budou i nové chodníky? Taky byly slíbeny kruhové objezdy pro pomalejší dopravu a několik přechodů pro chodce. Je rok 2017 uběhlo 11 let a nic se neděje. Máte představu, kdy bude nějaká změna?
Taky jsem viděla jeden koncept na kterém bylo v plánu prodloužit tramvajové spojení až na Tabulový vrch. Je zpoždění kvůli tomu? Přece není problém namalovat přechod pro chodce a označit silnici, jako dočasné řešení, než budete mít nový koncept.

24.01.2017 v 19:29    

Antonín:
Je to problém namalovat pár bílých pruhů!!!!!
To by na chlapci z radnice museli zvednout zadnice
a
usilovně pracovat, to znamená objednávku napsat a třeba od společnosti Dopravní značení Svoboda, Olomouc s.r.o. to nechat udělat.

04.02.2017 v 13:20    

Antonín:
K zavádějící odpovědi 24.01.2017 18:37
"Odbor koncepce a rozvoje má již od roku 2006 zpracovanou studii, která řeší i úpravu uvedené křižovatky. Tento materiál je již zastaralý a již plně nekoresponduje s aktuální legislativou a vývojovými trendy..."
Nač se dělají studie do šuplíku? Kolik ta zbytečné studie z roku 2006 stála daňové poplatníky peněz ?
Žádáme zveřejnění pravdivých údajů. Jak hospodaří odbor koncepce a rozvoje?

04.02.2017 v 13:24    

Chodím Olomoucí:
Samospráva byla vyzvána k doplnění odpovědi a řešení podnětu. Komunikaci se samosprávou je možné sledovat viz výše v části „Komunikace o řešení problému“ po kliknutí na „Zobrazit odeslané zprávy“.
Portál Chodci sobě, Matúš Šucha

08.02.2017 v 12:41    

Květa:
A copak pan Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu z radnice nám občanům od 8.2. 2017 doplnil a napsal? Už uběhly tři měsíce, a nic.
Mají na radnici jednu zastaralou studii a teď za desetitisíce nebo i statisíce budou plodit další!?!
Paní Markéta Bartoňková a mnoho dalších maminek si žádá bezpečný přechod přes silnici, ne další předraženou studii !!!

07.05.2017 v 22:16    

K. Sedláková:
A copak pan Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu za olomouckou radnice nám občanům od 8.2. 2017 doplnil a napsal?
Už uběhlo pět měsíců, a stále nic. Žádáme si informace, pravdu a konkrétní termíny.
Mají na radnici jednu zastaralou studii a teď za desetitisíce nebo i statisíce budou plodit další!?!
Paní Markéta Bartoňková a mnoho dalších maminek si žádá bezpečný přechod přes silnici, ne další zbytečnou a předraženou studii !!!
Co kdyby nám třeba napsal něco pan primátor? Nebo radní Jakubec!?

04.08.2017 v 18:09    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Okružní, Nová Ulice
 

Podobné podněty

Propadená silnice křižovatek IP Pavlova a Vojanova

Nová Ulice, 23. červenec 2017 Čekající na odpověď

Chybějící bezbariérové ukončení chodníku

Nová Ulice, 13. únor 2017 S odpovědí

Nebezpečný přechod přes ulici Krapkova

Olomouc-západ, 19. leden 2017 S odpovědí

Nejhorší přechod v olomouci

Neředín, 23. leden 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty