Nejhorší přechod v olomouci

Přechod je na velmi frekventované několikaproudové silnici. Ve směru z kruháče do města si řidiči připadají stále jako na dálnici a pohybují se vysokou rychlostí. Za zatáčkou je přechod. Čáry na přechodu již nejsou vidět, osvětlení nefunguje. Navíc na krajích přechodu je vysoký obrubník. S kočárkem mě tam párkrát málem srazili. Skoro pokaždé, když tam někdo přechází, tak je to podobné. Široko daleko není alternativa. Je to frekventované místo.

Zaslal: Miroslav Charvát, 23.01.2017 v 12:46

Neředín-

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(23.01.2017 12:46)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Miroslav Charvát následující podnět, který je lokalizován na území městské části Neředín:
Nejhorší přechod v olomouci
Neředín / Pražská
Přechod je na velmi frekventované několikaproudové silnici. Ve směru z kruháče do města si řidiči připadají stále jako na dálnici a pohybují se vysokou rychlostí. Za zatáčkou je přechod. Čáry na přechodu již nejsou vidět, osvětlení nefunguje. Navíc na krajích přechodu je vysoký obrubník. S kočárkem mě tam párkrát málem srazili. Skoro pokaždé, když tam někdo přechází, tak je to podobné. Široko daleko není alternativa. Je to frekventované místo.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/709




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/709


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(08.02.2017 13:45)

Dobrý den,
děkuji za odpověď na podnět a vysvětlení vzniku situace.

Vzhledem k velké nebezpečnosti tohoto místa a termín realizace úpravy je ve výhledu let, je vhodné realizovat dočasné řešení, které aspoň částečně eliminuje nebezpečí.

Prosím o odpověď ve smyslu, jaké kroky magistrát v této věci provede.

Děkuji.
S pozdravem, Portál Chodci sobě, Matúš Šucha




Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/709




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. František Minařík, neredin1234@seznam.cz
(03.04.2017 12:04)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Miroslav Charvát následující podnět, který je lokalizován na území městské části Neředín:
Nejhorší přechod v olomouci
Neředín / Pražská
Přechod je na velmi frekventované několikaproudové silnici. Ve směru z kruháče do města si řidiči připadají stále jako na dálnici a pohybují se vysokou rychlostí. Za zatáčkou je přechod. Čáry na přechodu již nejsou vidět, osvětlení nefunguje. Navíc na krajích přechodu je vysoký obrubník. S kočárkem mě tam párkrát málem srazili. Skoro pokaždé, když tam někdo přechází, tak je to podobné. Široko daleko není alternativa. Je to frekventované místo.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/709




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/709


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 24.01.2017 18:30

Dobrý den,

obdrželi jsme Váš podnět k situaci na přechodu pro chodce na silnici I/35 Pražská v křižovatce s místní komunikací ulicí Erenburgova.
V týdnu od 12. 12. do 16. 12. 2016, došlo k odstranění svislého a vodorovného dopravního značení – přechodu pro chodce správcem komunikace ŘSD na základě rozhodnutí o opatření obecné povahy - odstranění přechodu pro chodce vydaného Krajským úřadem Olomouckého kraje, odborem dopravy a silničního hospodářství, bohužel bez toho, aby bylo město na odstranění upozorněno.
V návaznosti na tento postup podal odbor koncepce a rozvoje magistrátu města Olomouce podnět k zahájení přezkumného řízení na ministerstvo dopravy. Nyní čekáme na vyjádření odvolacího orgánu. Po dotazu na ministerstvo dopravy bylo zjištěno, že dosud nebylo přezkumné řízení zahájeno z důvodu personálních změn dotčeném oddělení MD.
K odstranění přechodu mělo dojít až při rekonstrukci celého profilu křižovatky ulic Pražská a Erenburgova, na kterou je již na odboru koncepce a rozvoje zpracována studie.



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 04.04.2017 17:24

Dobrý den.

Děkuji panu Charvátovi za zájem o dopravní problémy v městské části Neředín.

Ulice Pražská je součástí průjezdního úseku silnice 1 třídy I/35. Vlastníkem této komunikace je Česká republika, potažmo Ministerstvo dopravy, potažmo Ředitelství silnic a dálnic, potažmo Krajská správa dopravy Olomouckého kraje.
Komise městských částí statutárního města Olomouce jsou poradním orgánem Rady města Olomouce tedy orgánu, který pracuje v režimu samostatné působnosti.
Předmětná komunikace není ve vlastnictví města a komise tedy nemá žádné nástroje k řešení této záležitosti.
Pro doplnění uvádím, že Krajský úřad Olomouckého kraje se řešením tohoto přechodu dlouhodobě zabývá. Nejnovější informace lze tedy získat právě na KÚ.
Jinak je možno informace o stavu vývoje tohoto přechodu rovněž získat na Magistrátu města Olomouce na kontaktu:

Ing. Martin Luňáček
Magistrát města Olomouce
odbor koncepce a rozvoje
odd. koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství
Hynaisova 10, kancelář 4/449
tel. 588 488 382 mob. 732 124 926
e-mail: martin.lunacek@olomouc.eu

Přeji hezké dny.

Ing. František Minařík
předseda KMČ č.12 Neředín



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Karel Meduna:
A stačilo by napříč Pražskou a Erenburgovou jenom postavit zpomalovací pruhy před přechody pro chodce.
Takové zpomalovací pruhy jako jsou ve Slavoníně !!

To by na to ale museli dát olomoučtí komunální politici peníze.

24.01.2017 v 17:58    

Anton Wagner:
V zahranici je stejna situace resena podchody pro chodce a cyklisty...

25.01.2017 v 09:10    

Radek:
K odpovedi: 24.01.2017 18:30
No hlavně, že odbor koncepce a rozvoje zpracovává studii. To určitě moc pomůže.
A mimoděk OKR přiznal, že věděl, že se přechod zruší, jen to jiní udělali moc brzo. Jak dlouho to věděl?

26.01.2017 v 20:32    

Jaroslav Souček:
Opravdu je jenom otázkou krátkého času, kdy dojde na tomto místě
k tragické nehodě. Kdo bude volán k odpovědnosti? Velmi se přimlouvám za urychlené řešení!

28.01.2017 v 14:55    

Anton Wagner:
Vizuální dodatek k příspěvku A. Wagnera. Realizace podchodu z universitniho města Uppsala Švédsko...

http://swefico.se/wp-content/uploads/2016/11/Regnb%C3%A5gstunneln-Uppsala-1.jpg

28.01.2017 v 23:30    

Anton Wagner :
http://swefico.se/?p=5499

Podchod v Uppsala Sverige

28.01.2017 v 23:34    

Anton Wagner:
Osvětlení potenciálního podchodu v Olomouci pomoci LED tak jak se i jiné projekty realizují ve Skandináviji...

http://swefico.se/wp-content/uploads/2016/01/BB-Light-LEDlightpipe-1.pdf

29.01.2017 v 09:59    

Anton Wagner:
http://swefico.se/?page_id=3644

Další realizace mimoúrovňová křižování vozovky, Uppsala Sverige

28.01.2017 v 23:41    

Anton Wagner:
Kontakt pro "radní" v Olomouci na firmu v Holandsku ohledně možného osvětlení olomouckých podchodů....

https://bb-lightconcepts.com/contact/the-netherlands/

29.01.2017 v 10:07    

Miroslav Charvát:
No dobře, víme, jak to vzniklo, ale kdo to řekne lidem? A kde mají tedy přecházet? Kdy se to nějak napraví? M.Ch.

02.02.2017 v 10:03    

Chodím Olomoucí:
Samospráva byla vyzvána k doplnění odpovědi a řešení podnětu. Komunikaci se samosprávou je možné sledovat viz výše v části „Komunikace o řešení problému“ po kliknutí na „Zobrazit odeslané zprávy“.
Portál Chodci sobě, Matúš Šucha

08.02.2017 v 13:46    

Fidel:
O nevyhovujícím přechodu město vědělo už dlouho, např. zmínka zde: "http://olomouc.idnes.cz/ruseni-prechodu-pro-chodce-v-olomouci-bezpecnost-doprava-pmd-/olomouc-zpravy.aspx?c=A150814_2184292_olomouc-zpravy_stk" ze srpna 2015.
Tedy, odvolávat se na "bohužel bez toho, aby bylo město na odstranění upozorněno. " je docela ubohé, když se nejméně rok a půl ví, že k tomu dojde. A proč k tomu došlo? Protože to nikdo neměl zájem řešit. A proč to nikdo neměl zájem řešit? Protože tudy nechodí.
A když přechod smáznou, tak jsme stejně z obliga, chodci tam už nebudou mít co dělat. Jak jednoduché.
Až dojde ke smrtelné nehodě, tak za to samozřejmě nikdo již tradičně nebude odpovědný, protože...

08.02.2017 v 17:32    

Občan:
Bylo by dobré o zrušení přechodu viditelně a důrazně informovat !
Chodí tam důchodci a malé děti. Navíc vodorovné značení je stále dobře patrné !

08.02.2017 v 17:49    

Fraxinus:
A občané by také mohli fasovat na začátku zrušeného přechodu křídla nebo krofky, potom by se na druhou stranu dostali usilovným letem.
Pamatujete na to občané olomoučtí u voleb na olomouckou radnici!!

08.02.2017 v 18:10    

Béla Drahoš:
A více jak po měsíci odpovědní z radnice stále čekají na vyjádření odvolacího orgánu. A stále nic. Správní řád se nedodržuje a na radnici se s tím již smířili.
A už nás prosím, občané, neobtěžujte otravnými dotazy a připomínkami.

07.03.2017 v 20:29    

Nora Hluboká:
Tak co ? Pane Šůcho!
Už Vám nikdo z radnice od 8.2. 2017 neodepsal. Více jak 30 dnů.
Je to od nich jen hra, aby se zapomnělo, všichni drželi ústa a na nic neptali.
Na radnici se už těší až Vaše internetová stránka přijde na úbytě a budou mít Aleš a Tonda od Vás klid. A taky Luňáček.
Víte co to dá práce vymýšlet pořád nějaké výmluvy, proč to nejde?

01.04.2017 v 21:28    

Chodím Olomoucí:
Dobrý den, paní Hluboká,

děkuji za komentář. Ano - další informace od MMO (Magistrát města Olomouc) zatím nemáme. Hned jak je budu mít, k podnětu je zveřejním.

02.04.2017 v 13:38    

Miroslav Charvát:
Zbytky zebry byly důkladně ostraněny, značka označující přechod též a světla večer stále nesvítí. To je změna za posledních pár dní či týdnů. Nicméně lidi tam chodí dál, protože menají kudy jinudy. Taklže se z toho stalo ještě nebezpečnější místo, kde lidi přecházejí ze zvyku na vlastní nebezpečí. Ale hlavně že to neodporujš zákonu! Izoluje to od sebe Hejčín a Neředín. Byla prý nějaká debata na komisi městské části Hejčín s Alešem Jakubcem, ale nevím s jakým výsledkem, protože jsem se to dozvěděl jen pár dní předem a už neměl čas tam zajít.

03.04.2017 v 11:40    

Chodím Olomoucí:
Mirku, děkuji za aktuální informace. Podnět jsem poslal panu Ing. Minaříkovi, předsedovy KMČ Neředín a požádal ho o vyjádření.

03.04.2017 v 12:06    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Pražská, Neředín
 

Podobné podněty

Led na chodníku

Neředín, 31. leden 2017 Vyřešený

Obnovte zrušený přechod pro chodce na konci Barvířské ulice

Olomouc-střed, 07. únor 2017 S odpovědí

Chybějící přechod na Okružní

Nová Ulice, 27. únor 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty