"Plovoucí" chodník před domem Kosmonautů 23 a 25

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Chodník před domem Kosmonautů 23 a 25 naproti supermarketu Albert byl opakovaně rozkopán kvůli pokládce kabelů. Nyní se jednotlivé dlaždice houpají, chodník je vlnitý a chodec má co dělat, aby se nevymknul kotník (mně se to bohužel stalo již na jaře a kotník stále bolí), při dešti se vytvářejí skryté kaluže pod uvolněnými dlaždicemi a člověk si při našlápnutí na takovou dlaždici zašpiní boty i oblečení od gejzíru špinavé vody.
Jistě by chodce nejen z řad starších spoluobčanů, ale i rodičů doprovázejících děti do školy potěšilo, kdyby byl dán tento 'plovoucí' chodník do řádného stavu.
Předem děkuji za všechny uživatele tohoto chodníku a děkuji za možnost vznést tuto prosbu díky novému portálu Chodím Olomoucí.

Zaslal: Renata Klčová, 25.01.2017 v 09:44

Nové Hodolany-

Aktualizace podnětu

31.10.2017

Ivana Štenclová přidala následující aktualizace podnětu:

Chodník byl nově předlážděn a opatřen obrubníky z obou stran. Děkujeme.

Pouze připomínka – z chodníku vede kolem domu menší chodníček, který často využívají obyvatelé domu pro příchod k výtahům. Když pomineme možnost, že i tento kousek mohl být předlážděn, i tak zůstává otázka – proč je na průchozí trase na rozhraní starý/nový chodník osazen obrubník, který vyčnívá cca 8-10 cm nad úroveň terénu a představuje tak naprosto zbytečnou překážku? Dokládá to obrázek, na kterém je patrný jak neutěšený stav tohoto místa, tak i stopy krve po úrazu, který tam při pádu utrpěla starší paní. (Byla jsem přímým svědkem.)


Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(25.01.2017 09:44)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Renata Klčová následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nové Hodolany:
"Plovoucí" chodník před domem Kosmonautů 23 a 25
Nové Hodolany / třída Kosmonautů
Chodník před domem Kosmonautů 23 a 25 naproti supermarketu Albert byl opakovaně rozkopán kvůli pokládce kabelů. Nyní se jednotlivé dlaždice houpají, chodník je vlnitý a chodec má co dělat, aby se nevymknul kotník (mně se to bohužel stalo již na jaře a kotník stále bolí), při dešti se vytvářejí skryté kaluže pod uvolněnými dlaždicemi a člověk si při našlápnutí na takovou dlaždici zašpiní boty i oblečení od gejzíru špinavé vody.
Jistě by chodce nejen z řad starších spoluobčanů, ale i rodičů doprovázejících děti do školy potěšilo, kdyby byl dán tento 'plovoucí' chodník do řádného stavu.
Předem děkuji za všechny uživatele tohoto chodníku a děkuji za možnost vznést tuto prosbu díky novému portálu Chodím Olomoucí.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/713




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/713


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(08.02.2017 13:52)

Dobrý den,
děkuji za odpověď. Prosím o upřesnění, kde občané můžou sledovat uvedený plán prací pro další období, a tedy i výhled opravy uvedeného chodníku.

Děkuji, Matúš Šucha



Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/713




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Jaroslav Šulc, MMO, jaroslav.sulc@olomouc.eu
(31.10.2017 09:27)

Dobrý den,
k podnětu: "Plovoucí" chodník před domem Kosmonautů 23 a 25 na portálu Chodím Olomoucí přibyla nová aktualizace.

Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/713




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 31.01.2017 18:38

Odbor správy městských komunikací a MHD Magistrátu města Olomouce jako zástupce vlastníka místních a části účelových komunikací ve vlastnictví statutárního města Olomouce obdržel podnět z portálu Chodím Olomoucí na „Plovoucí“ chodník před domem Kosmonautů 23 a 25.
Ke vznesenému podnětu Vám sděluji následující:
Stav chodníku byl prověřen při místním šetření.
O zhoršeném stavu chodníku byl již náš odbor informován zástupci SVJ domu Kosmonautů 23, 25, Olomouc v minulém roce.
Chodník na ulici Březinova (naproti prodejny Albert - před vchody do domu Kosmonautů 23, 25) byl vyhodnocen jako zhoršený. Jelikož se jedná o celkovou opravu chodníku většího rozsahu, na kterou již v loňském roce bohužel nezbyly finanční prostředky, bude tato oprava chodníku zařazena do plánu prací v příštích letech dle našich finančních možností.
Na výše uvedeném chodníku byla provedena pouze lokální oprava poškozených úseků a tato byla realizována v měsíci září 2016.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Radek:
Kdo má na starosti přebírání a kontrolu opravených chodníků po opravách různých kabelů?
Dělá to příslušná organizace pořádně, nebo jenom na papíře?
Kolik je na kontrolu rozkopávekl v celém městě Olomouc vyčleněno lidí?
Je nějaká záruka na kvalitu zpětného zadláždění chodníků?
Občané by se měli dovědět pravdu o systému jak se to hlídá.

26.01.2017 v 21:07    

Ivana:
Problém začal už při výstavbě Clarionu, kdy si přes chodník najížděly i těžké kamiony, aby byly schopné se vytočit do úzké příjezdové cesty (např. auta vezoucí panely). Předpokládala jsem - bohužel mylně -že po dokončení výstavby bude poničený chodník opraven. Následné rozkopávky neutěšený stav dokonaly - spolu s řidiči, kteří odstaví auto částečně na chodník (vyložení nákladu, nákup v Albertu, ...).

07.02.2017 v 21:13    

Chodím Olomoucí:
Samospráva byla vyzvána k doplnění odpovědi a řešení podnětu. Komunikaci se samosprávou je možné sledovat viz výše v části „Komunikace o řešení problému“ po kliknutí na „Zobrazit odeslané zprávy“.
Portál Chodci sobě, Matúš Šucha

08.02.2017 v 13:52    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


třída Kosmonautů, Nové Hodolany
 

Podobné podněty

Parkování před vlakovým nádražím v Olomouci

Nové Hodolany, 14. červenec 2017 S odpovědí

Masarykova 40 - před naším domem se propadá chodník

Nové Hodolany, 05. červen 2017 Vyřešený

Trnkova 11 - propadá se to na trávě a jsou tam potkani.

Nové Sady, 12. únor 2018 Čekající na odpověď

Rozbitý chodník na ulici Kosinova

Olomouc-střed, 16. březen 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty