Led na chodníku

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

U autobusové zastávky, která je před sportovní halou DUKLA Na Šibeníku, je po celé šířce chodníku led, který se tam utvořil v důsledku poškozené svodové roury na sportovní hale. Místo je velce nebezpčné tím spíše, že dnes led pokryl sníh. Je potřeba led co nejdříve minimálně posypat nebo odsekat.
U železničního přejezdu Olomouc město jsou vyhozeny dvoje dveře hned za zídkou před semaforem směr ul. Litovelská. Dveře jsou tam vyhozeny již 3 týdny bez povšimnutí, doposud neodklizeno.

Zaslal: Zdislav Havran, 31.01.2017 v 18:49

Neředín-
 
 

Aktualizace podnětu

01.02.2017

Havran přidal následující aktualizace podnětu:

Dobře, že led je odstraněn. To TSMO zvládli perfektně. Díky.
Špatně, že úředníci města si nedokáží poradit s nepořádkem ve městě, pokud město není vlastníkem pozemku. Zde případ dveří pohozených za zídkou u přejezdu Olomouc-město. Těch příkladů je více.


18.05.2017

Havran Zdislav přidal následující aktualizace podnětu:

Problem vyřešen

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(31.01.2017 18:49)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Zdislav Havran následující podnět, který je lokalizován na území městské části Neředín:
Led na chodníku
Neředín / třída Míru
U autobusové zastávky, která je před sportovní halou DUKLA Na Šibeníku, je po celé šířce chodníku led, který se tam utvořil v důsledku poškozené svodové roury na sportovní hale. Místo je velce nebezpčné tím spíše, že dnes led pokryl sníh. Je potřeba led co nejdříve minimálně posypat nebo odsekat.
U železničního přejezdu Olomouc město jsou vyhozeny dvoje dveře hned za zídkou před semaforem směr ul. Litovelská. Dveře jsou tam vyhozeny již 3 týdny bez povšimnutí, doposud neodklizeno.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/720




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/720


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(08.02.2017 14:07)

Dobrý den,

děkuji za odstranění ledu a vyzvání majitele budovy k nápravě. Bylo by prosím možné obdobně vyzvat i majitele pozemku (ČD) k odstranění odhozených dveří?

Děkuji, s pozdravem, Matúš Šucha



Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/720




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 01.02.2017 17:05

Odbor správy městských komunikací a MHD Magistrátu města Olomouce jako zástupce vlastníka místních a části účelových komunikací ve vlastnictví statutárního města Olomouce obdržel podnět z portálu Chodím Olomoucí na led na chodníku před sportovní halou DUKLA Na Šibeníku a na odhozené dveře na ul. Litovelská.
Ke vznesenému podnětu Vám sděluji následující:
- Odbor správy městských komunikací vyzve vlastníka nemovitosti k odstranění závady na dešťovém svodu výše uvedené nemovitosti.
- Dle sdělení dispečera zimní údržby TSMO, a.s. byl v uvedeném úseku led již odstraněn.
- Úklid odhozených dveří není v kompetenci našeho odboru (dveře se nacházejí na pozemku, který vlastní České dráhy, a.s.).



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Chodím Olomoucí:
S druhou částí odpovědi, pohozené dveře, nejsem spokojen. Máme zkušenosti s mirabelkou na tř. Míru, úředník napíše dopis vlastníkovi areálu "AOZ" a tím to pro MMO končí. Dále případ plotku U Místní dráhy (hřiště). Působí to na mě tak, že na MMO nemá nikdo zájem hledat cestu na zlepšení poměrů ve městě, snad to úředníci ani neumí. Tady je dostatečný prostor pro studenty UP, na věcech mají možnost zapracovat.

01.02.2017 v 18:34    

Chodím Olomoucí:
Samospráva byla vyzvána k doplnění odpovědi a řešení podnětu. Komunikaci se samosprávou je možné sledovat viz výše v části „Komunikace o řešení problému“ po kliknutí na „Zobrazit odeslané zprávy“.
Portál Chodci sobě, Matúš Šucha

08.02.2017 v 14:07    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


třída Míru, Neředín
 

Podobné podněty