Na konci ulice Welnerova je nebezpečné přecházet, chybí tu přechod

Na konci ulice Welnerova je velmi nebezpečné přecházet. Je tam kde se Welnerova napojuje na Palackého třídu. Chybí tu přechod pro chodce.
Opět čekají odpovědná místa až se tam stane smrtelný úraz?

Zaslal: Jana Nováková, 03.02.2017 v 09:39

Olomouc-západ-

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(03.02.2017 09:39)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Jana Nováková následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-západ:
Na konci ulice Welnerova je nebezpečné přecházet, chybí tu přechod
Olomouc-západ / Wellnerova
Na konci ulice Welnerova je velmi nebezpečné přecházet. Je tam kde se Welnerova napojuje na Palackého třídu. Chybí tu přechod pro chodce.
Opět čekají odpovědná místa až se tam stane smrtelný úraz?
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/722




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/722


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 08.02.2017 21:01

Obdrželi jsme od Vás podmět, týkající se chybějícího přechodu na konci ulice Wellnerova.
Nejprve je nutno poznamenat, že na daném místě se přechod pro chodce nikdy nenacházel. Na uvedeném místě se nachází místo pro přecházení, kde chodec musí dát přednost projíždějícím vozidlům. Z dopravně bezpečnostního hlediska není umístění přechodu na této komunikaci nutné. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o jednosměrnou komunikaci přes dva odbočovací jízdní pruhy, kdy levé odbočení je velmi slabé, je stávající úprava dostačující.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Antonín:
Takže nějaký neznámý odpovědný z radnice nám občanům města Olomouce tu napsal své vysvětlující moudro:

"Z dopravně bezpečnostního hlediska není umístění přechodu na této komunikaci nutné".

To znamená, aby byli občané města jdoucí z chodníku na chodník přes silnici Welnerova bezpečnější, tak tam bílá zebra nepatří !

Občané, budou volby!

Myslete při nich na to, kdo dnes na radnici nám píše, že bezpečnost vašich dětí spočívá v tom, že přechodu prochodce s bílými pruhy není potřeba.
Jen ať skáčou mezi auty v jednosměrnou komunikaci přes dva odbočovací jízdní pruhy!

09.02.2017 v 17:00    

Antonín:
Jak je možné, že na konci jednosměrné ulice Bezručova, která má navíc jen jeden jízdní pruh může pro bezpečnost chodců být přechod-zebra a na frekventované dvouproudové silnici na konci ulice Welnerova ne?
Žádám o vyznačení přechodu s ohledem na bezpečnost chodců chodících tam v hojném počtu, zejména na Magistrát.

08.05.2017 v 20:34    

Hájek:
Více jak dva měsíce není žádná odpověd z radnice na žádost, aby na frekventované dvouproudové silnici na konci ulice Welnerova byl přechod a bylo lidem z Olomouce vysvětleno, proč přechod hned naproti na mnohem méně frekventované místní komunikaci malá Hynaisova být může.
To se jako vždy čeká až tam někdo přejede dítě, že! Co mńa to primátor Olomouce?

26.07.2017 v 14:10    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Wellnerova, Olomouc-západ
 

Podobné podněty

Vrak auta na ul. Wolkerova

Olomouc-západ, 17. květen 2017 Vyřešený

okrasné nádoby na zeleň osazené lebedou, ulice U místní dráhy

Olomouc-západ, 25. červenec 2017 S odpovědí

Smazaný přechod na parkovišti u Androva stadionu

Lazce, 28. listopad 2016 S odpovědí

Chybějící bezbariérové ukončení chodníku

Nová Ulice, 13. únor 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty