Zchátralá lávka pro pěší mezi ulicemi Václavkova a Na trati

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Léta bez údržby chátrá lávka pro pěší mezi ulicemi Václavkova a Na trati.
Proč?
Například místo pořádné opravy zábradlí, jen někdo doprostřed lávky namontoval provizorní zábradlí, aby chodec nevypadl na koleje.
Proč lávku nikdo neopravuje? Bylo tak těžké vzít kýbl barvy a štětec do ruky? To bylo nutno tu lávku nechat totálně zrezivět?

Zaslal: Jana Nováková, 03.02.2017 v 15:54

Olomouc-západ-
 
 
 
 

Aktualizace podnětu

18.01.2018

Jiří Andršt přidal následující aktualizace podnětu:

Kolik má město Olomouc mostů a lávek a v jakých klasifikačních stupních stavebního stavu jsou ?

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(03.02.2017 15:54)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Jana Nováková následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-západ:
zchátrálá lávka pro pěší mezi ulicemi Václavkova a Na trati
Olomouc-západ / Václavkova
Léta bez údržby chátrá lávka pro pěší mezi ulicemi Václavkova a Na trati.
Proč?
Například místo pořádné opravy zábradlí, jen někdo do prostřed lávky namontoval provizorní zábrádlí, aby chodec nevypadl na koleje.
Jak se stará primátor o mu svěřené město?
Proč lávku nikdo neopravuje? Bylo tak těžké vzít kýbl barvy a štětec do ruky? To bylo nutno tu lávku nechat totálně zrezivět?
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/724




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/724


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 08.02.2017 21:04

Vzhledem havarijnímu stavu lávky a její konstrukci, která neumožňuje bezbariérové užívání, by nebylo ekonomické realizovat celkovou rekonstrukci lávky. Proto byla na základě závěrů mimořádné mostní prohlídky z roku 2015 provedena nezbytná opatření pro zabezpečení bezpečného provozu na lávce max. na 2 roky s tím, že bude řešena možnost realizace úrovňového přechodu v dané lokalitě.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Antonín:
Odpoveď z 08.02.2017 21:04 by se dala přeložit do normálního jazyka takto:

Tak dlouho jsme my zvolení na radnici nechali udržovat lávku pro pěší, s péčí řádného hospodáře, až byla v havarijním stavu.
Tento stav vyřešíme tak, že lávku zbouráme a necháme vás všechny občany města Olomouce se bezpečně trmácet přes koleje, kde jezdí vlaky, které před vámi určitě nezastaví!

09.02.2017 v 17:06    

Radek:
Prosím co je to za sousloví? Co to znamená v odpovědi: 08.02.2017 21:04 :
"...bude řešena možnost realizace....."

Když se lávka mimořádně prohlížela 2015 a provizorně se pak následně opravila na dva roky, tak kdy se lávka pořádně opraví?

Napište konkrétní termín!

17.02.2017 v 07:59    

Burda:
Radku, rozumíte psanému textu? Lávka se pořádně opravovat nebude, buď se zruší bez náhrady, nebo zde bude úrovňový přechod. Antoníne, máte pocit, že by šlo o jediné místo v Olomouci, kde se chodci "trmácejí přes koleje" ? Takových míst je jenom na této trati minimálně 11.

17.02.2017 v 15:33    

Antonín:
Pane Burdo,
Vám se podle Vaší odpovědi tedy líbí, že olomoučtí radní nechali lávku pro pěší celá dlouhá léta bez jakékoliv údržby? A líbí se Vám, že ji nechali zchátrat až do havarijního stavu?
Nepřipadá Vám to poněkud jako v Kocourkově?
Staral byste se také tak o Váš soukromý majetek?
Antonín

05.03.2017 v 20:11    

Miroslav Charvát:
No tak je to dost železa, tak třeba kdyby se to odvezlo do šrotu, tak už by na nějaký ten chodníček i bylo, ne? Maminky s kočárky tam stejně jezdí blátem pod lávkou už teď, protože po schodech to nejde a jediná alternativa široko daleko je "ilegální" a poměrně nebezpečný přechod přes koleje v nadaleké zahrádkářské kolonii směrem ke křižovatce u Anči.

07.03.2017 v 21:54    

Cófal:
Redakce: Tento komentář byl smazán. Smyslem portálu je hledat konstruktivní řešení. Děkuji za pochopení.

05.06.2017 v 21:43    

Cófal:
A za další měsíc? Nic? Opravdu nic?
Ten pan Luňáček, co řeší možnost realizace!

18.07.2017 v 14:07    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Václavkova, Olomouc-západ
 

Podobné podněty

Ostudně rozbitá ulice Boženy Němcové

Olomouc-západ, 26. březen 2017 S odpovědí

Zahrádka postavená priamo na chodníku ul. Riegrova 373/6

Olomouc-střed, 08. červen 2017 S odpovědí

tř. Svobody, chodník se bortí do příkopu, prasklina uprostřed

Olomouc-střed, 31. říjen 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty