Obnovte nedávno zrušený přechod pro chodce na třídě Svobody u pasáže

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Žádáme o obnovení nedávno zrušeného přechodu pro chodce na třídě Svobody někdy se to nazývá také Mlýnská přímo u východu z pasáže směr Komerční banka.
Komu zase přechod vadil?

Zaslal: Jana Nováková, 03.02.2017 v 15:55

Olomouc-střed-

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(03.02.2017 15:55)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Jana Nováková následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
Obnovte nedávno zrušený přechod pro chodce na třídě Svobody u pasáže
Olomouc-střed / třída Svobody
Žádáme o obnovení nedávno zrušeného přechodu pro chodce na třídě Svobody někdy se to nazývá také Mlýnská přímo u východu z pasáže směr Komerční banka.
Komu zase přechod vadil?

Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/725




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/725


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(08.02.2017 14:10)

Dobrý den,
děkuji za odpověď na podnět. Prosím o doplnění konkrétnějších informací – kde občané mohou sledovat proces schvalování, nahlédnout do projektové dokumentace, který obor magistrátu je za realizaci zodpovědný. Jakým způsobem se mohou občané do hledání alternativ zapojit.

Děkuji.
S pozdravem, Portál Chodci sobě, Matúš Šucha




Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/725




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 07.02.2017 14:49

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět ve věci přechodu pro chodce. Přechod pro chodce na "malé" tř. Svobody byl zrušen v roce 2015 na základě podnětu dopravního inspektorátu policie ČR. Přechod pro chodce na úseku komunikace s jednosměrným provozem byl vyhodnocen jako neopodstatněný. Dle zákona 361/2000 Sb. je chodec povinen užít přechodu pro chodce, je-li ve vzdálenosti do 50m. V tom případě se ostatní chodci, kteří "malou" tř. Svobody přecházeli mimo něj dopouštěli přestupku v dopravě, který je ze strany policií (městské, nebo státní) postižitelný.
V současné době hledá město alternativu ke zklidnění provozu vozidel na "malé " tř. Svobody. Předpokládá, že zpomalení provozu by mohlo být realizováno zvýšeným místem pro přecházení - přejezdovým prahem, který spolehlivě zpomalí projíždějící vozidla.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Antonín:
No to je ale sprostá a zákeřná odpověď !
Přechod byl jistě před tím policií písemně schválený!
A najednou je podle ní neopodstatněný?!??
Copak se za tím skrývá?
A ta dojemná péče, aby chodci přecházející o kus dál nebyli pokutováni! Policie ČR jistě tam celé roky kontrolovala přecházení a tisíce občanů pokutovala.

Žádám, o novou pořádnou seriózní odpověď a ne takové křivárny.
A také už žádné neurčité odpovědi typu "hledá", "předpokládá", "mohlo být".

07.02.2017 v 17:51    

Chodím Olomoucí:
Samospráva byla vyzvána k doplnění odpovědi a řešení podnětu. Komunikaci se samosprávou je možné sledovat viz výše v části „Komunikace o řešení problému“ po kliknutí na „Zobrazit odeslané zprávy“.
Portál Chodci sobě, Matúš Šucha

08.02.2017 v 14:10    

Koliha:
Prosím o informaci, jak se ta samospráva alias olomoucká radnice vyjádřila k likvidaci přechodu pro chodce.
Proč byl přechod pro chodce najednou neopodstatněný?
Byly tam přece na každé jeho straně svislé dopravní značky. Policie České republiky je tam schválila.
Dále byly tyto značky přeci stanoveny silničním správním úřadem a najednou je někdo jen tak odstranil?
Občané si žádají předné a pravdivé informace.

07.06.2017 v 19:52    

Hájek:
Uplynul již více jak měsíc bez kloudné odpovědi panu Kolihovi s řádným termínem.
Co se takhle obrátit s dotazem na olomouckého primátora ?!

31.07.2017 v 20:28    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


třída Svobody, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

Biskupské náměstí, vozovka před Arcibiskupským palácem

Olomouc-střed, 10. srpen 2017 S odpovědí

Zahrádka postavená priamo na chodníku ul. Riegrova 373/6

Olomouc-střed, 08. červen 2017 S odpovědí

Chybějící přechod na ulici Rolsberská u zastávky ČSAD

Staré Hodolany, 22. únor 2017 S odpovědí

Nebezpečné a nepřehledné přecházení

Neředín, 17. leden 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty