Obnovte zrušený přechod pro chodce na konci Barvířské ulice

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Obnovte zrušený přechod pro chodce na konci Barvířské ulice. Komu a proč ten přechod zase někomu vadil?

Zaslal: Petr Kamarýt, 07.02.2017 v 19:11

Olomouc-střed-
 
 
 

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(07.02.2017 19:11)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Petr Kamarýt následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
obnovte zrušený přechod pro chodce na konci Barvířské ulice
Olomouc-střed / Barvířská
Obnovte zrušený přechod pro chodce na konci Barvířské ulice. Komu a proč ten přechod zase někomu vadil?
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/730




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/730


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 08.02.2017 21:05

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět ve věci přechodu pro chodce. Přechod pro chodce na ulici Barvířská byl zrušen v roce 2015 na základě podnětu dopravního inspektorátu policie ČR. Přechod pro chodce na úseku slepé komunikace příjezd k parkovišti České spořitelny a zásobování byl vyhodnocen jako neopodstatněný. Dle zákona 361/2000 Sb. je chodec povinen užít přechodu pro chodce, je-li ve vzdálenosti do 50m. V tom případě se ostatní chodci, kteří "malou" tř. Svobody přecházeli mimo něj dopouštěli přestupku v dopravě, který je ze strany policií (městské, nebo státní) postižitelný.
V současné době vzhledem k minimálnímu provozu vozidel město o jeho znovuzřízení neuvažuje.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Antonín:
Odpoveď z 08.02.2017 21:05 je lživá, sprostá a zákeřná. Na přiložených fotografiích je jednoznačně vidět, že tam byl vodorovným dopravním značením namalován přechod, bílé pruhy nebo také zebra.
Ten musel být napřed policií písemně schválen! A najednou té polici vadí?!! A polici ho zrušila?
Komu vadí tři nebo čtyři bílé pruhy napříč Barvířskou?!

Kdo z odpovědných osbo na olomoucké radnici píše zde vysvětlení ve 21:05??
Proč se nepochlubí co je zač?

09.02.2017 v 16:54    

Burda:
Antoníne, co je na odpovědi lživého a zákeřného? Přechod tam byl, a byl zrušen. Osobně vůbec nechápu, k čemu by tam měl být, místo parkoviště je tam předzahrádka, provoz skoro nulový. To už bych spíš hned na začátek Barvířské dal značku pěší zóna.

17.02.2017 v 15:11    

Karel Kramář:
Redakce: Tento komentář byl smazán. Smyslem portálu je hledat konstruktivní řešení. Děkuji za pochopení.

04.08.2017 v 18:15    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Barvířská, Olomouc-střed
 

Podobné podněty