Propadlá část chodníku - cca 3 metry - ulice karafiátová

Dobrý den. Na křižovatce ulice Karafiátová a Fragnerova (u domu Fragnerova 512/2) se nachází cca 3 metry chodníku (vyznačené červeně), který je propadnutý o cca 15 cm. Dlaždice poškozené nejsou, stačilo by navézt trochu nějakého materiálu a znovu vydláždit. Při dešti se zde drží voda, pro pěší je to tak neprůchozí místo. Děkujeme předem za opravu této části chodníku.

Zaslal: Marek Spurný, 13.02.2017 v 08:38

Tabulový Vrch-
 
 

Aktualizace podnětu

11.09.2017

Marek Spurný přidal následující aktualizace podnětu:

Propadlá část chodníku je opravená. Děkujeme.

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(13.02.2017 08:38)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Marek Spurný následující podnět, který je lokalizován na území městské části Tabulový Vrch:
Propadlá část chodníku - cca 3 metry - ulice karafiátová
Tabulový Vrch / Karafiátová
Dobrý den. Na křižovatce ulice Karafiátová a Fragnerova (u domu Fragnerova 512/2) se nachází cca 3 metry chodníku (vyznačené červeně), který je propadnutý o cca 15 cm. Dlaždice poškozené nejsou, stačilo by navézt trochu nějakého materiálu a znovu vydláždit. Při dešti se zde drží voda, pro pěší je to tak neprůchozí místo. Děkujeme předem za opravu této části chodníku.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/746




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/746


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 21.02.2017 15:58

Odbor správy městských komunikací a MHD Magistrátu města Olomouce jako zástupce vlastníka místních a části účelových komunikací ve vlastnictví statutárního města Olomouce obdržel podnět z portálu Chodím Olomoucí na propadlou část chodníku na ul. Karafiátová.
Ke vznesenému podnětu Vám sděluji následující:
Stav chodníku byl prověřen při místním šetření. Předmětný požadavek jsme zařadili do evidence hlášených závad.
Povrch chodníku byl vyhodnocen jako zhoršený a proto bude lokální oprava propadu v uvedeném úseku chodníku zařazena do plánu prací pro TSMO, a.s. a provedena bude s ohledem na klimatické podmínky v průběhu jarních měsíců roku 2017.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Antonín:
Jaké tři metry!?! Vždyť je ten chodník celý na ohrabky! Popraskaný, propadlý, nevyspádovaný, chybějící dlaždice. Vždyť je to ostuda města Olomouce!
Jen ať ho na jaře opraví pořádně a celý.

13.02.2017 v 17:54    

Marek Spurný:
Máte pravdu, Antoníne. Jenže naše slavná KMČ nic neřeší. Na moje podněty zaslané přímo předsedovi KMČ vůbec nikdo nereaguje. Když se podíváte na letošní investice, žádný chodník v okolí předmětného místa se opravovat nebude, takže jsem záměrně uvedl alespoň tu nejhorší část, kterou by mohlo město alespoň provizorně spravit. Je to hrůza, co Vám budu povídat. A to už vůbec nezmiňuji sousední parkoviště tvořené jen kamením nebo obrovské díry v silnici k pivnici na Karafiátové ulici - řeším to s institucemi dva roky a stále bez výsledku...

13.02.2017 v 18:37    

Antonín:
Vážený pane Spurný,
kolik že bude město Olomouc celkem stát onen tolik potřebný Akvapark ?
350 mil Kč nebo ještě více?
Kolik stály marné, megalomanské a od počátku zbytečné projekty na tzv. Olomoucký hrad a na rekonstrukci zimního stadionu?

A potom chtějte peníze na opravy chátrajících chodníky!

Tento můj příspěvek bude určitě smazán jako nekonstruktivní a hrubě neslušný.
Přitom začátek opravy něčeho potřebného a prospěšného, a to chodník jistě je, spočívá v tom, že se přestanou vyhazovat peníze daňových poplatníků oknem. ********
A třeba by se také měly konečně přestat dělat dluhy.

15.02.2017 v 18:26    

Josef Novák:
Měsíc uplynul, máme 19. března 2017 a z radnice kloudné konkrétní odpovědi se nám občanům nedostalo.
Mlhavý příslib "...lokální oprava propadu v uvedeném úseku chodníku je zařazena do plánu prací .... " je naprosto k ničemu.
Chodník je třeba předláždit celý.

Co na to Josef Kaštil, ml., ODS předseda KMČ č.11 Olomouc-Tabulový Vrch?
Co na to garant za Radu města Olomouce Martin Major?

19.03.2017 v 19:09    

Marek Spurný:
Dobrý den, pane Nováku. Nejhorší část chodníku byla skutečně v minulém týdnu opravena. Každopádně máte pravdu, že by bylo potřeba to opravit v celé délce. Co si myslím o panu Kaštilovi raději nechtějte ani vědět. Vymýšlí samé ****** a podstatné věci se neřeší. Na mé e-maily vůbec nereaguje a neustále řeší podle zápisu prkotiny typu převislé větve (u domu jsem sám ořezal dva stromy a nikoho se neptal) a opravy chodníků, které jsou podle mě absolutně v pohodě. Rovněž jsem s ním řešil rozbité parkoviště u nedaleké školky či opravu děr na ulici Karafiátová - vše bez odezvy, ani se neuráčel odepsat. Navíc i co oni tam na schůzí KMČ schválí se nedodržuje. Měl se sázet parčík u požární nádrže na Karafiátové ulici, tato požární nádrž měla být odstraněna a spoustu dalších věcí, které tam před dvěma roky zmínili a nic se nedělá! Dnes se počítá všechno na statisíce, přitom stačí pár chlapů, trochu písku a kamení s tím, že všechny dlaždice vyspravit a zničené vyměnit - není hned zapotřebí dávat vše nové - stálo by to pár korun, ale víme dobře, jak to tady funguje...

19.03.2017 v 19:24    

Chodím Olomoucí:
Děkujeme MMO za provednou opravu!

11.09.2017 v 18:40    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Karafiátová, Tabulový Vrch
 

Podobné podněty

Poklop na chodníku v ulici Kmochova

Tabulový Vrch, 09. květen 2017 S odpovědí

Bývalé stanoviště popelnic Kmochova 8

Tabulový Vrch, 14. září 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty