Špatně značený přechod pro chodce na křižovatce ulic Lazecká-Dlouhá

Na křižovatce ulic Lazecká - Dlouhá v místní části Lazce se nachází špatně značený přechod pro chodce. Špatné značení spočívá v tom, že vodorovné značení je vybledlé a svislé značení zde vůbec není. Projíždějícím řidičům nemusí být zřejmé, že se zde nachází právě přechod pro chodce. Paradoxně v nočních hodinách, kdy svítí světlo osvětlující přechod je lépe tento přechod vidět než ve dne. Místo chodci hojně využívají. Slouží zejména pro osoby, které bydlí na sídlišti Lazce a jdou do centra města nebo opačným směrem. Nebo pro osoby, které jdou ze zastávky MHD na VZP či na finanční úřad.

Zaslal: Petr Fojtík, 13.02.2017 v 22:41

Lazce-

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(13.02.2017 22:41)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Petr Fojtík následující podnět, který je lokalizován na území městské části Lazce:
Špatně značený přechod pro chodce na křižovatce ulic Lazecká-Dlouhá
Lazce / Dlouhá
Na křižovatce ulic Lazecká - Dlouhá v místní části Lazce se nachází špatně značený přechod pro chodce. Špatné značení spočívá v tom, že vodorovné značení je vybledlé a svislé značení zde vůbec není. Projíždějícím řidičům nemusí být zřejmé, že se zde nachází právě přechod pro chodce. Paradoxně v nočních hodinách, kdy svítí světlo osvětlující přechod je lépe tento přechod vidět než ve dne. Místo chodci hojně využívají. Slouží zejména pro osoby, které bydlí na sídlišti Lazce a jdou do centra města nebo opačným směrem. Nebo pro osoby, které jdou ze zastávky MHD na VZP či na finanční úřad.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/748




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/748


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 27.02.2017 15:49

Dobrý den,

děkujeme Vám za podnět ve věci přechodu pro chodce.
V jarních měsících bude pověřeným správcem komunikací provedena obnova vodorovného dopravního značení.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Jan Tesařík:
Mám takový pocit, že tento přechod byl zrušen, tzn. že zde chybí značky.

14.02.2017 v 08:21    

Antonín:
Redakce: Tento komentář byl smazán.

14.02.2017 v 20:10    

Chodím Olomoucí:
Vážený pane Antoníne,

vážíme si podnětů, které občané na portál zadávají. Snažíme se zajistit co možná nejkonkrétnější odpověď a najít řešení. Ne vždy to je možné hned, nebo v horizontu týdnů - zejména u akcí, které vyžadují investiční řešení. Prosím Vás o pochopení.
Děkuji, Matúš Šucha

14.02.2017 v 21:50    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Dlouhá, Lazce
 

Podobné podněty

takto se opravují v Olomouci chodníky po pokládce kabelů

Lazce, 28. červen 2017 Čekající na odpověď

Obnovte zrušený přechod pro chodce na konci Barvířské ulice

Olomouc-střed, 07. únor 2017 S odpovědí

Nepřehledná křižovatka kvůli křoví

Nová Ulice, 22. leden 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty