Chybějící přechod na ulici Rolsberská u zastávky ČSAD

Na Ulici Rolsberská u zastávky ČSAD chybí přechod pro chodce. Je zde naznačený, tedy tu nejspíš dříve byl (je zde i snížený chodník) a myslím, že by bylo vhodné jej obnovit. Naprostá většina lidí vystupujících na zastávce ČSAD silnici v těchto místech přechází/přebíhá i bez přechodu. Dochází tak k nebezpečným situacím, zejména když přechází starší lidé. Auta někdy musí kvůli přecházejícím zpomalit (až zastavit!), stává se, že lidé neodhadnou správně rychlost jedoucího vozidla a rychlost svojí chůze či čekají uprostřed silnice na přejití.
Nedaleko tohoto místa sice je přechod se světelnou signalizací, ale jak již bylo uvedeno v příspěvku 'Neúměrně dlouhé čekací intervaly na přechodu na ulici Rolsberská', i po zmáčknutí tlačítka chodec často čeká na přejití i několik minut. Většina lidí tedy spíše od zastávky přebíhá, protože ač někdy nebezpečný, je to jednoznačně rychlejší způsob, jak se dostat na druhou stranu vozovky.
Domnívám se, že by bylo dobré v tomto místě přechod obnovit a zvýšit tak bezpečnost chodců i řidičů.

Zaslal: Lenka Nixová, 22.02.2017 v 07:32

Staré Hodolany-

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(22.02.2017 07:32)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Lenka Nixová následující podnět, který je lokalizován na území městské části Staré Hodolany:
Chybějící přechod na ulici Rolsberská u zastávky ČSAD
Staré Hodolany / Rolsberská
Na Ulici Rolsberská u zastávky ČSAD chybí přechod pro chodce. Je zde naznačený, tedy tu nejspíš dříve byl (je zde i snížený chodník) a myslím, že by bylo vhodné jej obnovit. Naprostá většina lidí vystupujících na zastávce ČSAD silnici v těchto místech přechází/přebíhá i bez přechodu. Dochází tak k nebezpečným situacím, zejména když přechází starší lidé. Auta někdy musí kvůli přecházejícím zpomalit (až zastavit!), stává se, že lidé neodhadnou správně rychlost jedoucího vozidla a rychlost svojí chůze či čekají uprostřed silnice na přejití.
Nedaleko tohoto místa sice je přechod se světelnou signalizací, ale jak již bylo uvedeno v příspěvku 'Neúměrně dlouhé čekací intervaly na přechodu na ulici Rolsberská', i po zmáčknutí tlačítka chodec často čeká na přejití i několik minut. Většina lidí tedy spíše od zastávky přebíhá, protože ač někdy nebezpečný, je to jednoznačně rychlejší způsob, jak se dostat na druhou stranu vozovky.
Domnívám se, že by bylo dobré v tomto místě přechod obnovit a zvýšit tak bezpečnost chodců i řidičů.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/753




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/753


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 28.02.2017 17:15

Dobrý den,

Děkujeme za Váš podmět týkající se chybějícího přechodu na ul. Rolsberská u autobusové zastávky.
Přechod pro chodce byl na základě výzvy Policie ČR - dopravního inspektorátu z hlediska bezpečnosti a plynulosti dopravy na pozemní komunikaci I.třídy zrušen. V současné době neuvažujeme o jeho obnovení, jelikož by se muselo jednat o přechod světelně řízený.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Martin:
Takže Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu vám milí občané vlastně napsal, že pro vaši větší bezpečnost byl přechod zrušen!
Bravo! A také proto, aby automobilisté nemuseli zastavovat.
***** Redakčně zkráceno.

05.03.2017 v 20:20    

Zuzana:
Plynulost dopravy je ale stejně omezena, jak psala autorka příspěvku, lidé zde stále přecházejí a přecházet nejspíše budou a auta stejně zpomalují, jen jsou chodci vystavování riziku, že si jich řídící všimnou pozdě. Paradoxní totiž je, že auta zpomalují nejen kvůli chodcům ale hlavně kvůli světelné signalizaci u výše zmiňovaného přechodu se světly, protože na ně vidí už z dálky a logicky tedy přibrzdí. Obnovením přechodu by se také snížila celková rychlost přijíždějících aut.

13.03.2017 v 20:04    

Pejpek:
Redakce: Tento komentář byl smazán. Smyslem portálu je hledat konstruktivní řešení. Děkuji za pochopení.

19.03.2017 v 18:47    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Rolsberská, Staré Hodolany
 

Podobné podněty

Zničená lavička

Staré Hodolany, 05. listopad 2017 Čekající na odpověď

Rozbitý chodník na nároží Tyršovy a Hodolanské ulice

Staré Hodolany, 24. květen 2017 S odpovědí

Smazaný přechod na parkovišti u Androva stadionu

Lazce, 28. listopad 2016 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty