Rozbitý chodník na Žižkově náměstí

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Na Žižkově náměstí u laviček v sousedství tramvajové zastávky chybí dlaždice v chodníku, o kus dál jsou zdupané čtverce hlíny se zbytky pařezů a uvolněnými kostkami. Plánuje se zde opět výsadba stromů? Pokud ne, bylo by vhodné chodník dodláždit. Na kraji trávníku trčí rezavá tyč - dle street view jsou zde nezadlážděné díry po stromech i tyč minimálně od roku 2009!
Na protější straně ulice před školkou by stálo za to dodláždit zdupané okolí lavičky - běžně zde sedí lidé čelem k silnici při čekání na tramvaj.

Zaslal: Ladislav Burda, 25.02.2017 v 08:47

Olomouc-střed-
 
 
 
 
 

Aktualizace podnětu

29.12.2017

Šťepánek přidal následující aktualizace podnětu:

Nové stromy se za celý rok 2017 nepodařilo zasadit! Je už ta studie hotová? Kdy a kde bude pro občany zveřejněná?

*** Redakčně upraveno.

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(25.02.2017 08:47)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Ladislav Burda následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
Rozbitý chodník na Žižkově náměstí
Olomouc-střed / Žižkovo náměstí
Na Žižkově náměstí u laviček v sousedství tramvajové zastávky chybí dlaždice v chodníku, o kus dál jsou zdupané čtverce hlíny se zbytky pařezů a uvolněnými kostkami. Plánuje se zde opět výsadba stromů? Pokud ne, bylo by vhodné chodník dodláždit. Na kraji trávníku trčí rezavá tyč - dle street view jsou zde nezadlážděné díry po stromech i tyč minimálně od roku 2009!
Na protější straně ulice před školkou by stálo za to dodláždit zdupané okolí lavičky - běžně zde sedí lidé čelem k silnici při čekání na tramvaj.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/755




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/755


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(13.04.2017 16:04)

Pane inženýre,

viz podnět níže, přeposílám komentář stav aktuálního stavu:

Chybějící dlaždice už jsou doplněné, výborně. Nicméně díry po stromech někdo jen vysypal štěrkem, to nemá město těch pár dlaždic, aby byl chodník chodníkem? Tyč v trávníku pochopitelně trčí dál.

A prosím Vás o přeposílání na Technické služby s prosbou o zajištění nápravy.

S díky a pozdravem, Matúš Šucha


Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Ladislav Burda následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
Rozbitý chodník na Žižkově náměstí
Olomouc-střed / Žižkovo náměstí
Na Žižkově náměstí u laviček v sousedství tramvajové zastávky chybí dlaždice v chodníku, o kus dál jsou zdupané čtverce hlíny se zbytky pařezů a uvolněnými kostkami. Plánuje se zde opět výsadba stromů? Pokud ne, bylo by vhodné chodník dodláždit. Na kraji trávníku trčí rezavá tyč - dle street view jsou zde nezadlážděné díry po stromech i tyč minimálně od roku 2009!
Na protější straně ulice před školkou by stálo za to dodláždit zdupané okolí lavičky - běžně zde sedí lidé čelem k silnici při čekání na tramvaj.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/755




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/755


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 13.03.2017 08:17

Odbor správy městských komunikací a MHD Magistrátu města Olomouce jako zástupce vlastníka místních a části účelových komunikací ve vlastnictví statutárního města Olomouce obdržel podnět z portálu Chodím Olomoucí na rozbitý chodník na Žižkově náměstí.
Ke vznesenému podnětu Vám sděluji následující:
Stav chodníku byl prověřen při místním šetření. Povrch chodníku u laviček byl vyhodnocen jako zhoršený a proto bude jeho oprava (doplnění chybějících dlaždic) v uvedeném úseku zařazena do plánu prací pro TSMO, a.s. a provedena bude s ohledem na klimatické podmínky v průběhu dubna 2017.



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 13.03.2017 08:20

Odbor správy městských komunikací a MHD Magistrátu města Olomouce jako zástupce vlastníka místních a části účelových komunikací ve vlastnictví statutárního města Olomouce obdržel podnět z portálu Chodím Olomoucí na rozbitý chodník na Žižkově náměstí.
Ke vznesenému podnětu Vám sděluji následující:
Stav chodníku byl prověřen při místním šetření. Povrch chodníku u laviček byl vyhodnocen jako zhoršený a proto bude jeho oprava (doplnění chybějících dlaždic) v uvedeném úseku zařazena do plánu prací pro TSMO, a.s. a provedena bude s ohledem na klimatické podmínky v průběhu dubna 2017.



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 18.04.2017 16:14

Dobrý den,

dle vyjádření odboru životního prostředí v současné době probíhají jednání mezi děkanstvím pedagogické fakulty UP a vedením města o návrhu úpravy zeleně v celém stávajícím prostoru Žižkova náměstí.
Proto jsou do nynější doby ponechány nezadlážděné čtvrce v dlažbě chodníku po vykácených stromech, aby je bylo možné opět využít.
Protější strana ulice s vyšlapanými místy okolo laviček bude také řešena drobnou změnou umístění laviček.



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 31.05.2017 13:09

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět.

Oprava rozbitého chodníku je zařazena do plánu prací na měsíc srpen 2017, současně s touto opravou bude odklizena dlažba z čtverců určených pro výsadbu. Na tento prostor je zpracovávána studie, výstup z této studie určí finální podobu.

Dodláždění plochy okolo lavičky (protější strana ulice) zatím nebude realizováno, v rámci uspořádání příčného profilu komunikace jde o zelený pás, bude řešeno ve spolupráci s odborem životního prostředí.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Antonín:
Vážený pane Burdo,
píšete "dle street view jsou zde nezadlážděné díry po stromech i tyč minimálně od roku 2009!".
Vždyť je to jen necelých osm let!
**** Redakčně zkráceno.

25.02.2017 v 13:29    

Burda:
To jsem se toho tedy dozvěděl... Takže zdupanou hlínu kolem zbytků pařezů uprostřed chodníku nikdo řešit nebude? Tyč trčící z trávníku nikomu nevadí?

16.03.2017 v 13:20    

Burda:
Chybějící dlaždice už jsou doplněné, výborně. Nicméně díry po stromech někdo jen vysypal štěrkem, to nemá město těch pár dlaždic, aby byl chodník chodníkem? Tyč v trávníku pochopitelně trčí dál.

13.04.2017 v 09:08    

Chodím Olomoucí:
Dobrý den,

děkuji za upozornění. Změnil jsem status podnětu na Čeká na odpověď a požádal jsem MMO o provedení opravy.

13.04.2017 v 16:06    

Štěpánek:
A co je nového po dalších cca třech měsících?!?
Nic!
Nové stromy stále nové nezasazeny.
Na to se přeci zpracovává tolik potřebná studie.
Přitom stačí zažít trochu zdravého rozumu a zasadit tam dva akáty, které tam už dříve celá desetiletí rostly.

10.07.2017 v 18:11    

František Martínek:
Redakce: Tento komentář byl smazán. Smyslem portálu je hledat konstruktivní řešení. Děkuji za pochopení.

07.08.2017 v 10:17    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Žižkovo náměstí, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

Oprava chodníku - Nerudova ulice

Olomouc-střed, 21. květen 2018 Vyřešený

Vejdovského - laguna na přechodu pro chodce

Nové Hodolany, 13. leden 2018 S odpovědí

Neudržovaný chodník na Družební (Nové Sady)

Nové Sady, 12. únor 2019 Čekající na odpověď


Zobrazit všechny podněty