Komenského - bezohlední řidiči blokují přechod

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Velice často jsem svědkem, jak bezohlední řidiči parkují v místech nájezdu na chodník, který je určen především pro chodce s omezonou pohyblivostí, pro vozíčkáře, pro maminky s kočárky. Už jen hledání volné škvíry mezi auty je velice náročné.

Viděla jsem v jiných městech, že je toto alespoň trochu řešeno žlutými pruhy u chodníku, které by jistě byly vhodné i na místě kde chodci běžně přecházejí ulici (kde není zebra) a musí se zrovna tak vyhýbat zaparkovaným automobilům bezohlednými řidiči.

Jedná se o nároží ulic Komenského a Jiřího z Poděbrad.

Proč tento nešvar městská policie samo z vlastní iniciativy neřeší pane vrchní řediteli policie Pavle Skalický? Proč tam nejsou namalovány žluté pruhy?

Zaslal: Jana Nováková, 26.02.2017 v 09:50

Olomouc-střed-
 
 

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(26.02.2017 09:50)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Jana Nováková následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
Komenského - bezohlední řidiči blokují přechod
Olomouc-střed / Komenského
Velice často jsem svědkem, jak bezohlední řidiči parkují v místech nájezdu na chodník, který je určen především pro chodce s omezonou pohyblivostí, pro vozíčkáře, pro maminky s kočárky. Už jen hledání volné škvíry mezi auty je velice náročné.

Viděla jsem v jiných městech, že je toto alespoň trochu řešeno žlutými pruhy u chodníku, které by jistě byly vhodné i na místě kde chodci běžně přecházejí ulici (kde není zebra) a musí se zrovna tak vyhýbat zaparkovaným automobilům bezohlednými řidiči.

Jedná se o nároží ulic Komenského a Jiřího z Poděbrad.

Proč tento nešvar městská policie samo z vlastní iniciativy neřeší pane vrchní řediteli policie Pavle Skalický? Proč tam nejsou namalovány žluté pruhy?
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/758




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/758


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 27.02.2017 15:48

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět ve věci přechodu pro chodce na křižovatce ulic Komenského x Jiřího z Poděbrad. Vodorovné dopravní značení přechodu pro chodce splňuje požadavky dle stanovených technických podmínek. Váš podnět postoupíme Městské policii k řešení.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Antonín:
Vždyť vůbec není pravda, že vodorovné dopravní značení přechodu pro chodce splňuje požadavky dle stanovených technických podmínek. Tam žádné vodorovné značení není! A jaké jsou ty podmínky konkrétně!?
Nalajnujte tam co nejdříve zebru a udělejte tam přechod pro chodce!
Zase se jen čeká, až tam nějaké auto přejede malé dítě, které prochází mezi tam parkujícími auty.

27.02.2017 v 18:46    

Jindřich Suchánek:
Tak uplynuly 4 měsíce a nic !!!

03.07.2017 v 16:40    

Hájek Jiří:
Další měsíc je pryč!
Magistrátní úředníci možná drží bobříka mlčení.
Upozornění a žádost občanů byla odpálkována 27.02.2017 15:48.
Přechod nebude a nebude!
Přitom:
"Město web vítá. „Jsme velmi rádi, že stav města není lidem lhostejný. ............ ................ Také podněty, které se na novém portálu objeví, se budeme zabývat,“ reagoval na novinku náměstek olomouckého primátora Aleš Jakubec.
zdroj:
http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/univerzita-palackeho-a-mesto-olomouc-chteji-zlepsit-cestovani-krajskym-mestem-20170207.html

02.08.2017 v 22:20    

Ivo Pavlík:
Už se tímto podnětem pan náměstek Aleš Jakubec zabývá od února 2017! A je to už trochu dlouho! Co kdyby přešel od slov k činům a zařídil to, co si občané města Olomouce žádají!!!

13.08.2017 v 20:38    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Komenského, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

"Skluzavka" v Kačeni ulici - led a sníh

Olomouc-střed, 20. leden 2017 Vyřešený

Nebezpečně přecházení na zelenou

Olomouc-střed, 08. únor 2017 S odpovědí

Matochova ulice, parkování

Hejčín, 27. červenec 2017 Čekající na odpověď

Blokování nájezdů na chodník pro vozíčkáře autem

Nová Ulice, 26. leden 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty