Zbytky zimního posypu (Bezručovy sady, Smetanovy sady, Čechovy sady)

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Na stezkách v parcích zůstaly po zimě zbytky štěrkového posypu. Ten brání různým aktivitám v parku, například jízdě na kolečkových bruslích čí koloběžkách a dalším sportovcům například běžcům. Na štěrku se špatně manipuluje s kočárky a vadí také pejskařům, psům se štěrk dostává do tlapek.

Zaslal: Adam Petrásek, 03.03.2017 v 10:28

Olomouc-střed-

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(03.03.2017 10:28)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Adam Petrásek následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
Zbytky zimního posypu (Bezručovy sady, Smetanovy sady, Čechovy sady)
Olomouc-střed / Michalské stromořadí
Na stezkách v parcích zůstaly po zimě zbytky štěrkového posypu. Ten brání různým aktivitám v parku, například jízdě na kolečkových bruslích čí koloběžkách a dalším sportovcům například běžcům. Na štěrku se špatně manipuluje s kočárky a vadí také pejskařům, psům se štěrk dostává do tlapek.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/771




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/771


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 16.03.2017 19:54

Dobrý den,

Váš podnět jsem projednala s pracovníky VFO a.s. a sděluji Vám následující:
Sníh sice v Olomouci po dlouhé zimě velmi rychle roztál, ale protože předpovědi počasí ještě v březnu varovaly před možnou sněhovou nadílkou, byl v parcích inertní posypový materiál na asfaltových cestách ještě záměrně ponechán. Mimochodem nemusíme zacházet do dávné historie, ale jen tři a pět let zpátky, kdy přívaly sněhu zasypaly do jara se probouzející Olomouc i v průběhu měsíce dubna a způsobily nejen nezvratné škody na porostech dřevin, ale hlavně dopravní kalamity..
Posypový materiál - štěrk patří k těm dražším způsobům zamezení uklouznutí a zranění osob procházejících parky, ale posypová sůl není v parcích žádoucím způsobem zimní údržby cest pro pěší, protože by výrazně a trvale poškodila stávající parkovou vegetaci. Předčasné odklizení posypového materiálu z cest a při další sněhové nadílce další pořízení a rozmetáné posypového štěrku v parcích by se městu velmi prodražilo.
Pracovníci technického úseku VFO a.s. v těchto dnech, v návaznosti na dlouhodobější předpověď počasí, v parcích postupně provádí čištění asfaltových cest od zimního štěrkového posypu.
V současné době jsou zameteny Smetanovy sady a přibližně 2/3 Čechových sadů. Zametání bude dokončeno během cca 10 dnů. Poté komunikace budou dočištěny spláchnutím povrchů cest vodou.

Zahradnický úsek VFO a.s. v současné době opětovně provádí v parcích úklid listí, které opadlo ze stromů až na konci zimy. Což je zcela přirozený jev převážně u dubů, habrů a částečně i buků, kterých je v parcí poměrně hodně. O předchozím podzimním provedení úklidu parků od listí svědčí i fakt, že mimo plochy s načechraným čerstvě opadlým listím pod výše jmenovanými dřevinami, jsou zbylé plochy parků bez opadaného listí, a také po letošní dlouhé zimě, bohaté na sněhovou přikrývku, by od podzimu ponechané listí na vegetačních plochách parků rozhodně nemohlo mít tak načechranou strukturu, ale bylo by zcela slehlé a nyní již humifikující. Odklizení letos opadaného listí ze stromů bude dokončeno do 14 dnů.

S pozdravem



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 23.03.2017 08:49

Dobrý den,

děkujeme za podnět. Dle sdělení správce byly komunikace uklizeny ve všech parcích.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Zdeněk Bussinow:
Takže tím chcete říct, když znovu na jaře napadne sníh na chodníky posypané drtí a ta drť sněhem zapadne (zůstane na podložce), že bude pomáhat proti uklouznutí? Chacha...
Daleko víc a lépe pomůže proti uklouznutí i vlastní chůzi, když se sníh
odklidíte!

04.06.2017 v 17:45    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Michalské stromořadí, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

Rozbitá nástupiště na autobusovém nádraží v centru Olomouce

Olomouc-střed, 07. červenec 2017 Čekající na odpověď

tř. Svobody, chodník se bortí do příkopu, prasklina uprostřed

Olomouc-střed, 31. říjen 2017 Čekající na odpověď

Rooseveltova, laguna na přechodu pro chodce a rozbitý kanál

Nové Sady, 19. září 2017 Čekající na odpověď


Zobrazit všechny podněty