Bezohledná jízda vozidel, zejména kamionů v ulici U Cihelny

V ulici u Cihelny (Olomouc-Droždín) projíždí v denní i noční dobu auta a zejména kamiony vysokou rychlostí. V místě jsou 2 přechody, jeden z nich je velice dlouhý a starší lidé a děti mají problém při přecházení k blízké škole a prodejně potravin. Těžké kamiony v těchto místech přejíždí most přes Adamovku, který má max nosnost 23 t. Jezdí zde soupravy (i 2 za sebou) několikrát za hodinu kamiony převážející dřevo, sypké materiály, ... Myslím, že by zde měli vzniknout retardéry, které by alespoň omezily vysokou rychlost. V ideálním případě i zákazové značky omezující vjezd těžkých souprav. Dotčeny jsou i okolní obce.

Zaslal: Aleš Páťal, 13.03.2017 v 19:16

Droždín-
 
 
 
 
 
 
 
 

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(13.03.2017 19:16)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Aleš Páťal následující podnět, který je lokalizován na území městské části Droždín:
Bezohledná jízda vozidel, zejména kamionů v ulici U Cihelny
Droždín / U Cihelny
V ulici u Cihelny (Olomouc-Droždín) projíždí v denní i noční dobu auta a zejména kamiony vysokou rychlostí. V místě jsou 2 přechody, jeden z nich je velice dlouhý a starší lidé a děti mají problém při přecházení k blízké škole a prodejně potravin. Těžké kamiony v těchto místech přejíždí most přes Adamovku, který má max nosnost 23 t. Jezdí zde soupravy (i 2 za sebou) několikrát za hodinu kamiony převážející dřevo, sypké materiály, ... Myslím, že by zde měli vzniknout retardéry, které by alespoň omezily vysokou rychlost. V ideálním případě i zákazové značky omezující vjezd těžkých souprav. Dotčeny jsou i okolní obce.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/776




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/776


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 15.03.2017 09:57

Dobrý den,

obdrželi jsme Váš podnět ve věci problematiky silného provozu na průjezdním úseku silnice III/4433 v městské části Droždín.
Uvedenou problematikou se již zabýváme a řešíme ji ve spolupráci s KMČ.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Antonín Máčal:
Gumokovové retardéry tam mohou být nainstalovány během pár dnů a snížení rychlosti na 30 km v hodině je otázka 14 dnů.

14.03.2017 v 21:27    

Lenka Procházková:
Asi by to chtělo, aby pan Luňáček konkrétně napsal termín, kdy tu "problematiku" dořeší.

16.03.2017 v 17:17    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


U Cihelny, Droždín
 

Podobné podněty

Chodci na komunikaci U Rybářských stavů (Nové Sady)

Nové Sady, 10. únor 2017 S odpovědí

Řidiči Ignorující semafory

Nové Sady, 20. leden 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty