Bortí se Švýcarské nábřeží

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Chodník okolo Švýcarského nábřeží se propadá, je na něm obrovská a desítky metrů dlouhá prasklina a zábradlí se odklání do řeky. Pro chodce je to velmi nebezpečné. Může dojít i k úrazu.

Zaslal: Eva Sadílková, 27.03.2017 v 08:46

Nové Sady-
 
 

Aktualizace podnětu

24.04.2017

Karel Nový přidal následující aktualizace podnětu:

Zatím došlo jen k instalaci výstražných pásek, jinak nic.


27.05.2017

Bálek přidal následující aktualizace podnětu:

Podívejte se všichni jaké jsou tam již trhliny. A jsou čím dál větší.
Napřed to přeci honem opravte a potom se suďte s kým chcete, třeba jednou vyhrajete.
Nebo budete čekat až to celé ujede do řeky?


25.07.2017

Bálek přidal následující aktualizace podnětu:

Naposledy (10.05.2017 10:59) nám z radnice napsali "se to bude řešit patrně přes odbor právní".

Tak prosím po dvou měsících o informaci, jak "se to vyřešilo patrně přes odbor právní"?


29.09.2017

Hudečková přidala následující aktualizace podnětu:

Proč již dva měsíce, od 31. 7. 2017, nikdo z radnice neodpověděl na otázky pana Nového?

"Je opěrná zeď v záruce?
Kdo připravuje výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace opravy?
Kdo opravu zaplatí?
Kdy bude projekt opravy hotový?
Kdy se začne opravovat?"

Nechceme žádné fráze přes kopírák a plané sliby.

––––––––
Poznámka redakce portálu:

Dobrý den, paní Hudečková,

děkujeme za zprávu. Snažíme se zajistit od MMO pokud možno aktuální a přesné informace ohledně řešení podnětu. Bohužel ne vždy to je možné. V tomto konkrétním případě se jedná o reklamaci provedení díla (stavby), co je časově a procesně velmi náročné. Dovolil bych si Vás tedy požádat o trpělivost při řešení podnětu.

Děkuji, Matúš Šucha

23.11.2017

Eva přidal následující aktualizace podnětu:

Nábřeží se asi bortí dál, už je tam napříč chodníku velká díra. Podívejte se na fotografie. Zábrany, které upozorňovaly chodce na nebezpečí Technické služby odstranily. Proč?
Úrazu chodců dnes už nic nebrání.
Na dotazy vznesené panem Novým (31. července 2017 v 16:59) a zopakovanými paní Hudečkovou (29. září 2017) nikdo z odpovědných dosud konkrétně neodpověděl.
Co vyřešil ten právní odbor? Bylo občanům sděleno, že to má na starosti od 10. května 2017.
Žádám o informaci, jaké konkrétní kroky právní odbor doposud učinil.


 
 

06.12.2017

Bálek přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den vážený pane Šůcho,
prosím, zda byste nezaurgoval řádné konkrétní odpovědi z olomoucké radnice na vznesené podněty a dotazy pana Nového, paní Hudečkové a paní Sadílkové. Myslím, že by bylo velmi vhodné občany informavat o pozadí tohoto případu, o učiněnýcj krocích a o příčinách současného smutného stavu opěrných zdí.
Přikládám odkaz na odborný článek z internetu. Myslím, že by se mohli na radnici z něho poučit.
http://stavba.tzb-info.cz/terasy-a-zpevnene-plochy/16639-nejcastejsi-poruchy-opernych-zdi-z-gabionu

Předem Vám děkuji, že celý případ, ****.

Bálek


Redakčně kráceno.

06.12.2017

Bálek přidal následující aktualizace podnětu:

Pane Šůcho,
mám za to, že bohužel Vy svým krácením příspěvků potlačujete pravdu a názory občanů.
Hodnocení je tu na to, aby se oddělovalo zrno od plev. Konstatování pravdy by mělo
pohnout, občany zvolené komunální politiky, aby lépe pracovali a měli hmatatelné a
žádané výsledky pro město Olomouc a pro jeho občany.
Také si myslím, že jste už asi dostal pěkný "kartáč" od nejmenovaného politika
s vazbami na Palackého univerzitu. Kritika práce olomoucké radnice mu asi
nevoní.
Přesto si ale myslím pane Šůcho, že děláte užitečnou a chvalihodnou činnost.

Bálek

01.01.2018

Jaroslav přidal následující aktualizace podnětu:

Je už rok 2018, v loňském roce se mnoho občanů ptalo na řešení padajících opěrných zdí, cituji:
"Na dotazy vznesené panem Novým (31. července 2017 v 16:59) a zopakovanými paní Hudečkovou (29. září 2017) nikdo z odpovědných dosud konkrétně neodpověděl.
Co vyřešil ten právní odbor? Bylo občanům sděleno, že to má na starosti od 10. května 2017.
Žádám o informaci, jaké konkrétní kroky právní odbor doposud učinil."

****
Redakčně kráceno.

28.03.2018

Hudečková přidala následující aktualizace podnětu:

Dobrý den pane Šůcho,

máme už jaro a taky jedno výročí, už je to celý rok, kdy mnozí občané začali upozorňovat na nekvalitní práci a z toho vyplývající padání opěrných zdí na Švýcarském nábřeží.
Dávali různé otázky:
"Je opěrná zeď v záruce? Kdo připravuje výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace opravy? Kdo opravu zaplatí? Co vyřešil právní odbor? Bylo občanům sděleno, že to má na starosti od 10. května 2017. Kdy bude projekt opravy hotový? Kdy se začne opravovat?"

Odpověděl někdy někdo na tyto konkrétní otázky? Informoval již někdo občany města Olomouce?

Opěrné zdi se nám dnes vesele dál bortí, dlažba přilehlého chodníku se rozpadá, v chodníku jsou nebezpečné díry, jsou už i odstraněny zábrany, aby někdo neupadl a nezranil se.
Prosím zaurgujte odpovědné na olomoucké radnici, ať nám občanům města dají odpovědi na vznesené otázky.

Děkuji Vám

Hudečková


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

29.05.2018

Maxmilián přidal následující aktualizace podnětu:

Je konec května roku 2018. Švýcarské nábřeží se vesele bortí dál.
Projektanti za nic nemohou, stavbaři, dokonce dvě firmy, za nic nemohou, ani právní odbor nic neopravil natož vyřešil, výstražné sloupky už také zmizly.
Nikdo nic neudělal, nikdo za nic nemůže.
Zábradlí zarůstá plevelem.
***

Redakčně kráceno


 
 
 

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(27.03.2017 08:46)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Eva Sadílková následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nové Sady:
Bortí se Švýcarské nábřeží
Nové Sady / Švýcarské nábřeží
Chodník okolo Švýcarského nábřeží se propadá, je na něm obrovská a desítky metrů dlouhá prasklina a zábradlí se odklání do řeky. Pro chodce je to velmi nebezpečné. Může dojít i k úrazu.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/786




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/786


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(25.04.2017 08:58)

Pane inženýre, prosím viz podnět níže - je bez odpovědi, nicméně dočasné opatření bylo provedeno - viz aktualizace podnětu. Můžu se na někoho dalšího obrátit přímo ohledně informace o dalším postupu?

S díky a pozdravem, Matúš Šucha



Dobrý den,
k podnětu: Bortí se Švýcarské nábřeží na portálu Chodím Olomoucí přibyla nová aktualizace.

Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/786




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(28.05.2017 14:50)

Pane inženýre,

k podnětu viz níže (Švýcarské nábřeží) přibyla nová aktualizace o zhoršení současného stavu. Je prosím možné provést dočasné opatření než se povede celou věc vyreklamovat?

Děkuji,
Matúš Šucha



Dobrý den,
k podnětu: Bortí se Švýcarské nábřeží na portálu Chodím Olomoucí přibyla nová aktualizace.

Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/786




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(25.07.2017 18:28)

Dobrý den,
k podnětu: Bortí se Švýcarské nábřeží na portálu Chodím Olomoucí přibyla nová aktualizace.

Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/786




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Lunáček, Martin.Lunacek@olomouc.eu
(06.12.2017 17:03)

Dobrý den, pane innženýre,

dovolil bych si Vás požádat o krátké vyjádření k podnětu viz níže. Velmi děkuji, Matúš Šucha

Dobrý den,
k podnětu: Bortí se Švýcarské nábřeží na portálu Chodím Olomoucí přibyla nová aktualizace.

Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/786



Dobrý den vážený pane Šůcho,
prosím, zda byste nezaurgoval řádné konkrétní odpovědi z olomoucké radnice na vznesené podněty a dotazy pana Nového, paní Hudečkové a paní Sadílkové. Myslím, že by bylo velmi vhodné občany informavat o pozadí tohoto případu, o učiněnýcj krocích a o příčinách současného smutného stavu opěrných zdí.
Přikládám odkaz na odborný článek z internetu. Myslím, že by se mohli na radnici z něho poučit.
http://stavba.tzb-info.cz/terasy-a-zpevnene-plochy/16639-nejcastejsi-poruchy-opernych-zdi-z-gabionu

Předem Vám děkuji, že celý případ, ****.

Bálek

Odpoveď: 10.05.2017 10:59

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět. O tomto stavu víme a intenzivně ji řešíme se zhotovitelem. Celá záležitost je z reklamačního pohledu velmi složitá , stavba probíhala ve 2 etapách a tím že se na ní podíleli 2 zhotovitelé, tak žádný z nich není ochoten reklamaci uznat. Navíc ani projektant není ochoten uznat, že tato konstrukce je nevhodná pro tuto opěrnou zeď. Koncem roku 2016 jsme zadali zpracování Analýzy příčin deformací na Ústavu geotechniky při VUT v Brně a z této analýzy vyplynuly nějaké závěry, resp. pochybení v projekční i zhotovitelské části se kterýni jsme poptali projektanta i zhotovitele, ale opět neúspěšně. Dále se to bude řešit patrně přes odbor právní.



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 26.07.2017 10:18

Dobrý den,

v současné době se připravuje výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace uvedené opravy.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Chodím Olomoucí:
Velmi děkuji za aktualizaci, z které je patrné, že se něco děje. Požádal jsem MMO o další informace.

25.04.2017 v 08:59    

Jiří Neruda:
Neděje se vůbec nic.
Dát tam výstražné pásky přeci není oprava.
To neumí někdo z radnice napsat proč se ta nová stavba bortí a praská? A hlavně proč nenapíší kdo, kdy a jak to opraví ?

25.04.2017 v 09:06    

Chodím Olomoucí:
Dobrý den,

děkuji za aktualizaci. Zaslal jsem na MMO s žádostí o zvážení dočasného opatření.

28.05.2017 v 14:50    

Rychetský:
Tak jsme se cca před měsícem dověděli, že bude řešit odbor právní. No, a jaké má výsledky ten odbor právní?

08.06.2017 v 13:09    

Nový Karel:
Je opěrná zeď v záruce?
Kdo připravuje výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace opravy?
Kdo opravu zaplatí?
Kdy bude projekt opravy hotový?
Kdy se začne opravovat?
Občané žádají jen konkrétní odpovědi s přesnými termíny.
Nechceme žádné fráze přes kopírák a plané sliby.

31.07.2017 v 16:59    

Chodím Olomoucí:
Dobrý den, pane Bálku,

děkuji za Vaši aktualizaci. Závěr jsem si dovolil pokrátit. Konstatování neutěšeného stavu hodnotícím způsobem (ač někdy oprávněně) neprospívá spolupráci.

Zaslal jsem opakovaně podnět Ing. Luňáčkovi s prosbou o vyjádření k aktuálnímu stavu.

Děkuji za trpělivost a jsem s pozdravem, Matúš Šucha

06.12.2017 v 17:05    

Chodím Olomoucí:
Dobrý den, pane Bálku,

děkuji za zprávu. Váš text jsem zveřejnil v plném rozsahu, nakolik kritika směrem ke mně nebo portálu není nic co by nemělo být veřejné. Z diskuse nebo aktualizací mažeme/ upravujeme texty, které nenesou faktické informace, jsou nekonstruktivní nebo urážlivé. Děkuji za ocenění v závěru Vašeho textu.
Matúš Šucha

07.12.2017 v 08:55    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Švýcarské nábřeží, Nové Sady
 

Podobné podněty

Neudržovaný chodník na Družební (Nové Sady)

Nové Sady, 12. únor 2019 Čekající na odpověď

Zast. tramvají Švýcarské nábř., mrtví ptáci, chybí symboly dravců

Nové Sady, 20. září 2017 Čekající na odpověď

Přerostlé keře - chodník na ulici Kosmonautů

Nové Hodolany, 03. červenec 2017 Vyřešený

Rozbitý spojovací chodník od ul. Jungmannova k ul. Kosmonautů

Nové Hodolany, 21. červen 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty