Rozbitá a chybějící dlažba na chodnících na Horním náměstí

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Na Horním náměstí je okolo světel v v chodnících rozbitá a chybějící dlažba. Myslím, že je to hodně nebezpečné a hlavně je to ostuda města a zejména ostuda pana primítora Staňka (ČSSD).

Zaslal: Alexandr Mach, 17.04.2017 v 09:51

Olomouc-střed-
 
 

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(17.04.2017 09:51)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Alexandr Mach následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
Rozbitá a chybějící dlažba na chodnících na Horním náměstí
Olomouc-střed / Horní náměstí
Na Horním náměstí je okolo světel v v chodnících rozbitá a chybějící dlažba. Myslím, že je to hodně nebezpečné a hlavně je to ostuda města a zejména ostuda pana primítora Staňka (ČSSD).
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/794




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/794


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 17.05.2017 10:12

Dobrý den,

děkujume za Váš podnět. K již provedeným a současně plánovaným opravám v ploše Horního náměstí Odbor správy městských komunikací sděluje následující:

Průběžně je opravována pásková dlažba (kočičí hlavy) a to v množství v průměru 3 m2 měsíčně (standartní záchovná údržba). Jedná se vesměs o opravy malých ploch, nebo jednotlivých kusů dlažby. Dále byla provedena předlažba včetně doplnění zničené dlažby z čedičových kostek na ploše mezi Krajinskou lékárnou a kavárnou Caesar a plocha u plastického modelu středu města. Celkem bylo přeloženo 45 m2 čedičové kostky. Byla provedena předlažba žulové dlažby na chodnících zejména v úseku od pošty k Moravské restauraci, chodník u Salmova paláce a chodník mezi ulicemi 8.května a Opletalovou. Plocha cca 290 m2.

Dále bude následovat oprava popraskané dlažby u chodníkových světel, vodovodních a plynových uzávěrů. Ve výrobě je 37 ks žulové dlažby vyřezávané dle zaměřených šablon. Byla prověřena funkčnost chodníkového osvětlení a nebyly shledány závady. Prověření bylo nutné z důvodu výškové úpravy dlažby v okolí světel. Zůstává k řešení osazení chybějících mosazných desek (nutno vyřešit jejich osazení a upevnění tak, aby se neopakovalo jejich uvolňování).

Během 14-ti dnů dojde k renovaci nátěrů odpadkových košů a následně k vyčištění znečištěných míst kolem košů (květen, červen 2017).



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

A. Ridingerová:
Děkuji za fundovanou a konkrétní odpověď. Takových odpovědí je však na stránkách "chodím olomoucí" jako šafránu!
Žádám jen, abyste ty nebezpečné mosazné skluzavky konečně vykopali a dali do sběru.

22.05.2017 v 21:49    

Chodím Olomoucí:
Dobrý den, velmi děkuji za komentář. Krátké vyjádření k "destičkám" je zde:

http://chodimolomouci.cz/o/podnety/715/klouzave-desticky-na-dlazbe-horni-namesti

23.05.2017 v 13:58    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Horní náměstí, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

Nepřehledné křižovatky u Metropolu a u Koruny

Olomouc-střed, 03. březen 2017 S odpovědí

Chodník na Polívkově ulici - vykotlaná díra, praskliny,

Olomouc-západ, 04. září 2017 Vyřešený

Přerostlé keře - chodník na ulici Kosmonautů

Nové Hodolany, 03. červenec 2017 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty