Auta parkují před schodištěm na Mořickém plácku, brání chůzi chodcům

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Přestože je u schodiště na Mořický plácek u ulice 8. května dopravní značka zákaz zastavení, tak tam neukáznění automobilisté soustavně parkují. Brání tak průchodu chodců na tramvajovu zastávku.
Městská policie to vůbec neřeší i když tam má namířený městský kamerový systém.

Zaslal: Karel Novák, 24.04.2017 v 08:44

Olomouc-střed-
 
 

Aktualizace podnětu

07.08.2017

M. Králík přidal následující aktualizace podnětu:

Ohleduplný řidič se opět zaparkoval svou káru přímo před schodiště.
Jen si chodci obejděte.
**** Redakčně zkráceno.


10.08.2017

Ond. Bláha přidal následující aktualizace podnětu:

Další výtečník u schodů.


 
 

14.09.2017

M. Králík přidal následující aktualizace podnětu:

Ohleduplný řidič se opět zaparkoval svou káru přímo před schodiště.
Jen si mne chodci obejděte.
**** Redakčně zkráceno.


 
 

15.09.2017

Karel Falta přidal následující aktualizace podnětu:

Řidiči automobilů stále bezohledně parkují na chodníku před schody k mořickému plátku.
Chodci kvůli nim, když je obcházejí, musí nebezpečně vstupovat do jízdní dráhy na vozovku.
Prosíme, aby policie konečně zakročila. Nač je tam dopravní značka zákaz zastavení?


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

08.12.2017

Antonín Kraft přidal následující aktualizace podnětu:

Zajímá se naše policie jak se také parkuje v centru Olomouce ?
Co podnikne s automobilovým výtečníkem na fotografii?
Zveřejní policie svá opatření, aby jí auta neparkovala přímo pod dopravní značkou zákaz zastavení?


09.02.2018

Lenka Kindlová přidala následující aktualizace podnětu:

Může prosím dodávka České pošty parkovat v zákazu zastavení? Mají nějakou výjimku?
****
Pokud výjimku nemá, tak prosím, aby policie zajistila, aby v zákazu zastavení automobily neparkovaly.

Pozn.: Redakčně upraveno.


 
 
 

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(24.04.2017 08:44)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Karel Novák následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
auta parkují před schodištěm na Mořickém plácku, brání chůzi chodcům
Olomouc-střed / 8. května
Přestože je u schodiště na Mořický plácek u ulice 8. května dopravní značka zákaz zastavení, tak tam neukáznění automobilisté soustavně parkují. Brání tak průchodu chodců na tramvajovu zastávku.
Městská policie to vůbec neřeší i když tam má namířený městský kamerový systém.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/798




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/798


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Městská policie Olomouc, prijem.podani@mp-olomouc.cz
(25.04.2017 08:21)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Karel Novák následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
auta parkují před schodištěm na Mořickém plácku, brání chůzi chodcům
Olomouc-střed / 8. května
Přestože je u schodiště na Mořický plácek u ulice 8. května dopravní značka zákaz zastavení, tak tam neukáznění automobilisté soustavně parkují. Brání tak průchodu chodců na tramvajovu zastávku.
Městská policie to vůbec neřeší i když tam má namířený městský kamerový systém.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/798




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/798


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 25.04.2017 08:20

Dobrý den,

uvedené místo mezi kostelem Sv. Mořice a galerií Moritz je určeno jako nástupní plocha požární techniky v případě potřeby. Dopravní značení je stanoveno dle platných předpisů. Porušování zákazu zastavení je dopravním přestupkem.

Řešením dopravních přestupků je ze zákona pověřena Policie ČR a obecní policie, tedy Městská policie Olomouc. V případě potřeby je třeba se obracet na tyto orgány činné při řešení přestupků v dopravě.



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 26.04.2017 16:21

Dobrý den,

v reakci na Váš písemný podnět na vozidla parkující na Mořickém plácku, které brání chůzi chodcům a zároveň porušují DZ B-28 zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou nástupní plocha požární techniky 8 a 10m Vám sděluji následující. Dopravní situace na ul. 8.května je nám dobře známá. Hlídky Městské policie Olomouc zde provádějí pravidelné kontroly na dodržování pravidel bezpečnosti v silničním provozu zák.č. 361/2000Sb. Řidiči, kteří zde porušují dopravní předpisy dle platné legislativy jsou ze strany MPO řešeni dle zákonných kompetencí. Vesměs se jedná o řidiče vozidel, kteří zde zásobují obchody v Galerii Moritz. Dále byl kontaktován manager Galerie Moritz, který byl požádán městskou policií o spolupráci tím, aby upozornil řidiče vozidel, kteří zde zásobují obchody, aby stáli se svými vozidly na místech, které jsou určeny pro vozidla zásobování na pozemku Galerie Moritz a dále je upozornil, že zde budou zvýšeny kontroly ze strany Městské policie Olomouc na dodržování pravidel BESIP. Závěrem uvádím, že do dnešního dne jsme neobdrželi jedinou stížnost ze strany chodců na průchodnost od schodiště k tramvajové zastávce.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Chodím Olomoucí:
Podnět byl postoupen k dalšímu řešení Městské policii Olomouc.

25.04.2017 v 08:22    

Kaloudsek:
Tento podnet je v statusu : ,,Čekající na odpověď"; ale odpoveď je už nám známa - dnes 25.4.2017 o 8.20 hod. Priatelia z kadetry, haló, prebuď te sa.

25.04.2017 v 14:20    

Chodím Olomoucí:
Dobrý den, dle informace z MMO byl podnět zaslán Městské policii Olomouc a čekáme na odpověď. To je důvod statusu "Čeká na odpověď".

25.04.2017 v 14:30    

Kaloudsek:
My si nerozumieme. Toto je odpoveď ,,niejakého orgánu" uvedená na vašich stránkach.

uvedené místo mezi kostelem Sv. Mořice a galerií Moritz je určeno jako nástupní plocha požární techniky v případě potřeby. Dopravní značení je stanoveno dle platných předpisů. Porušování zákazu zastavení je dopravním přestupkem.

Řešením dopravních přestupků je ze zákona pověřena Policie ČR a obecní policie, tedy Městská policie Olomouc. V případě potřeby je třeba se obracet na tyto orgány činné při řešení přestupků v dopravě.

25.04.2017 v 17:44    

Chodím Olomoucí:
Dobrý den,

ano. Následně jsem přeposlal podnět na Městskou policii (jako relevantní instituci) a podnět čeká na odpověď MPO.

25.04.2017 v 19:46    

antonín:
A kolik už tam dala městská policie v roce 2016 pokut za špatné parkování? Jednu nebo dokonce dvě?

27.04.2017 v 21:12    

Chodím Olomoucí:
Dobrý den, děkuji za podnět odeslal jsem na MMO. Prosím podívejte se taky na blog na článek ohledně podnětů, které se týkají porušování zákona:

http://chodimolomouci.cz/blog/detail/14-co-delat-kdyz-jsem-svedkem-porusovani-zakona

14.09.2017 v 21:02    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


8. května, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

Nerudova, neudržovaný nebezpečný chodník

Olomouc-střed, 23. září 2017 Vyřešený

Špína a počmárané lavičky v Bezručových sadech, opilí bezdomovci

Olomouc-střed, 01. červenec 2017 Čekající na odpověď

Parkovanie na zeleni ul. Holická

Holice, 07. červen 2017 S odpovědí

Parkovanie na verejnej zeleni - Fy Samohýl ul. Kosmonautů

Nové Hodolany, 15. březen 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty