Šel někdy někdo z radnice v Olomouci ulicí Křivá?

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Šla jsem historickou Olomoucí, z Horního náměstí na Dolní náměstí a pak jsem se vracela zpět ulicí Křivá a Lafayetova zase na Dolní náměstí.
Navrch huj, ve spod fuj, by se falo říci, jak vypadají cesty v olomoucké městské památkové rezervaci jen kousek dál od radnice.
Proč se ta hrůza neopraví?

*název sdělení upraven redakcí.

Zaslal: Jana Nováková, 25.04.2017 v 16:30

Olomouc-střed-

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(25.04.2017 16:30)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Jana Nováková následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
Šel někdy někdo z radnice v Olomouci ulicí Křivá?
Olomouc-střed / Křivá
Šla jsem historickou Olomoucí, z Horního náměstí na Dolní náměstí a pak jsem se vracela zpět ulicí Křivá a Lafayetova zase na Dolní náměstí.
Navrch huj, ve spod fuj, by se falo říci, jak vypadají cesty v olomoucké městské památkové rezervaci jen kousek dál od radnice.
Proč se ta hrůza neopraví?

*název sdělení upraven redakcí.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/799




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/799


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 27.04.2017 06:46

Dobrý den,

děkujeme za zaslání podnětu.

V letošním roce bude v ul. Křivá provedena prostřednictvím odboru správy městských komunikací a MHD lokální oprava živičného povrchu v rozsahu cca 100 m2. Tato oprava má záchovný charakter, nejedná se o rekonstrukci. Zároveň odbor koncepce a rozvoje připravuje zadání investičního záměru na komplexnější řešení celé ulice.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Martin Staněk:
A prosím, co na té celoplošně rozbité komunikaci chcete záchovně lokálně opravovat?
To nevidíte ten současný hrozný stav?
Vždyť takto to tam vypadá již mnoho let!
A to tam zase budete lít asfalt? V městské památkové rezervaci?
Co na to říká paní Kauerová, vedoucí odboru památkové péče na Magistrátu města Olomouce?
Co kdybyste na radnici zažili konečně trochu rozumu a obratem vykopali ty staré stávající asfalty a normálně ten plácek klasicky předláždili dlažebními kostkami z ulice 1. máje?
Na to se musí připravovat "zadání investičního záměru" ?!?!

29.04.2017 v 11:25    

K.Koudelák:
Proč radnice už více jak měsíc neodpověděla?
Námitka a doporučení předchozího přispivatele, pana Staňka, mi připadá smysluplná.
Kdyby takovým způsobem a takovou rychlostí dláždili cesty v minulosti, tak se dodnes ještě budeme v Olomouci brodit po každém dešti blátem.
Prosím o reálné činy, a ne sliby o zadávní investičních záměrů!

04.06.2017 v 18:30    

Hájek:
Uplynul již více jak měsíc bez odpovědi s řádným termínem.
Co se takhle obrátit s dotazem na olomouckého primátora ?!

30.07.2017 v 16:36    

Mádr:
Ono je to trošku složitější - rozkopalo se proto, aby se opravilo odvodnění domu (dešťová kanalizace) Kateřinská 8 před jeho prodejem městem soukromému vlastníkovi, a nechala se tam tato hrůza, protože se předpokládala (bylo vydané i pravomocné stavební povolení), kompletní oprava celého náměstíčka, včetně propadlé kanalizace. Z toho ale nějak nezájmem města sešlo, tak v letech 2007 až 2015 prodlužované stavební povolení definitivně skončilo. Takže oprava nikde, smrad z kanalizace když je to správné počasí, tedy skoro pořád, a vyhozené peníze za projektovou dokumentaci a stavební řízení. Teď to alespoň zalepí asfaltem. Jsem zvědavý, jak dlouho vydrží, naposledy se část podemleté dlažby propadla před pár měsíci. Navíc podle zeleně vyznačených čar na asfaltu to bude zase jenom lepenice, kdy se nechá necelá polovina té stávající hrůzy a jenom se opraví to co je uprostřed. A opět se bude čekat na další projektovou dokumentaci, stavební řízení a schválení peněz na opravu. Odhaduji to na dalších 5 let, než by se něco mohlo začít dít.
Dle informace od TSMO, by asfalt měli dělat příští týden.

02.08.2017 v 12:45    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Křivá, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

Žerotínovo náměstí - dlažba

Olomouc-střed, 15. prosinec 2017 Vyřešený

Rozbitá lavička v Bezručových sadech

Olomouc-střed, 24. říjen 2017 Čekající na odpověď

Schodiště z Jeremenkovy na M. Horákové

Nové Hodolany, 09. červenec 2018 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty