Odstavené vozidlá na tráve ul. Horní lán

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

36 parkujúcich vozidiel ( WV, Seat ) na verejnej zeleni. Neuveriteľné čo všetko je dovolené a tolerované.

Zaslal: Slavomír Novák, 03.05.2017 v 16:13

Nová Ulice-
 
 
 
 

Aktualizace podnětu

04.05.2017

Slavomír Novák přidal následující aktualizace podnětu:

Nech sa úradníci podívajú na pozemok, kde sú odstavené vozidlá seatu.


 
 

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(03.05.2017 16:13)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Slavomír Novák následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nová Ulice:
Odstavené vozidlá na tráve ul. Horní lán
Nová Ulice / Horní lán
36 parkujúcich vozidiel ( WV, Seat ) na verejnej zeleni. Neuveriteľné čo všetko je dovolené a tolerované.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/805




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/805


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(04.05.2017 12:05)

Pane inženýre,

prosím o upřesnění - o pozemek OBI se jedná ve všech případech uvedených v podnětu - tj. autosalon VW i Seat?

Děkuji, Matúš Šucha


Dobrý den,
k podnětu: Odstavené vozidlá na tráve ul. Horní lán na portálu Chodím Olomoucí přibyla nová aktualizace.

Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/805




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 04.05.2017 11:01

Dobrý den,

děkujeme za podnět ve věci parkování na veřejné zeleni.

Dle katastru nemovitostí jsou vozidla prodejce vystavena sice na zeleni, nicméně se nejedná o veřejnou zeleň, ale o soukromý pozemek v majetku firmy OBI. Vzájemné vztahy mezi pronajímatelem a nájemcem jsou předmětem smluv uzavřených mezi dotčenými subjekty.



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 04.05.2017 13:38

Vážený pane doktore,

prověřili jsme pozemky dle katastru nemovitostí.
V této oblasti jsou pozemky soukromých subjektů (OBI, AUTOCENTRUM, a jiných i fyzických osob). Statutární město Olomouc zde pozemky nevlastní, nejde tedy o stání vozidel na veřejné zeleni.

Přeji pěkný den,



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Kristián Kachlička:
Pán Luňáček by pomohol; vie kam podnet poslať

03.05.2017 v 20:03    

Petr Sodomka:
Snad se mu bude chtít.

03.05.2017 v 21:15    

Kristián Kachlička:
To sa možno týka WV, ale autá seatu možno nie.

04.05.2017 v 11:52    

Chodím Olomoucí:
Děkuji, vznesl jsem doplňující dotaz na MMO.

04.05.2017 v 12:06    

Slavomír Novák:
Musím oceniť úradnikov, že tomuto problému venovali maximálne nasadenie, pretože reagovali nad rámec zákona - nečakali na 30 dňovú lehotu.
S odpoveďou nie som spokojný. Myslím si, že keď SMO nevlastní pozemky, tak neznamená, že nejde o porušenie zákona.
Žiadam vedenie tohoto webu, aby prehodnotili vyjadrenie úradníkov SMO.

04.05.2017 v 17:48    

Chodím Olomoucí:
Dobrý den, děkuji za komentář. Domnívám se, že pokud se jedná o soukromý pozemek a provozovatel má svolení majitele, nejedná se o porušení zákona, pakliže vozidla stojí na trávě.
Pokud máte jiné právní povědomí prosím Vás o podrobnější informace, rádi vše následně prověříme. Děkuji.

04.05.2017 v 18:48    

Slavomír Novák:
Súdruhom z WV sa asi zle spalo, pretože pred ich budovou - teda na tráve - už neparkuje žiadne vozidlo. Zato zväzáci zo seatu majú spanie pohodlné - však ten olej ta tráva pohltí

13.05.2017 v 21:16    

Chodím Olomoucí:
Děkuji pane Nováku za aktuální informaci. Matúš Šucha

14.05.2017 v 08:03    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Horní lán, Nová Ulice
 

Podobné podněty

Hluboká díra na Pionýrské ulici

Nová Ulice, 28. červenec 2017 Vyřešený

Chybějící bezbariérové ukončení chodníku

Nová Ulice, 13. únor 2017 S odpovědí

Parkování na trávníku na Masarykově třídě

Nové Hodolany, 11. srpen 2017 S odpovědí

1. máje - parkování na chodníku

Olomouc-střed, 07. srpen 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty