Vrak auta na ul. Wolkerova

O prázdninách to bude rok, co stojí vrak auta na ul Wolkerova ve směru na Brno. Na magistrát jsem to hlásila mailem dne 6.2.2017. Od té žádná odezva a vrak si tam stojí dál.

Zaslal: Helena Kopecká, 17.05.2017 v 10:15

Olomouc-západ-
 
 

Aktualizace podnětu

19.06.2017

Helena Kopecká přidal následující aktualizace podnětu:

Přeposlala jsem celou korepondemci primátorovi, zůstala také bez odpovědi a vrak je stále na místě. Zřejmě patří někomu z magistrátu.

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(17.05.2017 10:15)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Helena Kopecká následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-západ:
Vrak auta na ul. Wolkerova
Olomouc-západ / Wolkerova
O prázdninách to bude rok, co stojí vrak auta na ul Wolkerova ve směru na Brno. Na magistrát jsem to hlásila mailem dne 6.2.2017. Od té žádná odezva a vrak si tam stojí dál.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/816




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/816


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(19.06.2017 16:28)

Dobrý den,
k podnětu: Vrak auta na ul. Wolkerova na portálu Chodím Olomoucí přibyla nová aktualizace.

Detaily naleznete na stránce podnětu:

http://www.chodimolomouci.cz/816




S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 20.06.2017 19:20

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět, ke kterému sdělujeme následující:

Na základě oznámení MPO o odstavení vraku na ul. Wolkerova zaslal odbor správy městkých komunikací a MHD (dále jen "OSMK") místnímu silničnímu správnímu orgánu návrh vlastníka pozemní komunikace na uložení povinnosti odstranění vraku vozidla. Dle stávající platné legislativy, § 19c zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích ve znění pozdějších předpisů, ukládá sil. spr. úřad na návrh vlastníka pozemní komunikace povinnost vrak odstranit a odstavit mimo takovou komunikaci. Po marném uplynutí 2 měsíců ode dne, kdy byla provomocně uložena povinnost může OSMK zajistit likvidaci vraku.

Bohužel sil. spr. orgán konstatoval, že vozidlo nesplňuje podmínky definice vraku dle § 19 a tudíž se o vrak nejedná. Jelikož se tedy nejedná o vrak vozidla, nemůžeme jej jako takový dle zákona odstranit. Podali jsme tedy podnět na odbor Agendy řidičů a motorových vozidel o zahájení řízení ve věci podezření ze spáchání přestupku (provozování vozidla bez RZ a zák. pojištění).

Pozn. Dříve bylo odstraňování vraků jednodušší, po novelizaci zákona však došlo k legislativním změnám a odstraňování těchto vozidel je velmi komplikované a s problémy se potýkají i ostatní města. S odborem právním neustále hledáme možné postupy, jak docílit odstranění těchto vozidel.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Chodím Olomoucí:
Dobrý den, děkuji za aktualizaci, přeposílám na MMO s žádostí o odpověď.

19.06.2017 v 16:28    

Pavel Šmíd:
Primátor se již asi připravuje na podzimní volby. Řešení vraku auta ho jistě nadmíru obtěžuje.
A odbor dopravy, který to má na starosti ?!
Proč by vůbec odpovídali?
Jejich neurčité sliby jim už stejně nikdo nevěří a zadat "studii" na odstranění vraku by bylo hodně mimo. A vlastní odstranění?!. To je přeci tolik práce...!!!

19.06.2017 v 19:16    

Chodím Olomoucí:
Pane Šmíde, k Vašemu komentáři - v odpovědi MMO je popsána celá problematika. Bohužel to není tak jednoduché, jak by se mohlo jevit. Děkuji za pochopení.

20.06.2017 v 19:33    

Hájek:
17.05.2017 v 10:15 si paní Kopecká stěžovala na vrak. Až když 19.6. 2017, více jako po měsíci, si znovu stěžovala a vše poslala panu primátorovi Olomouce, ******se občany města Olomouce informovat, co vlastně udělala.
Samozřejmě její informace z 20.06.2017 19:20 je bez udání jakýchkoliv termínů, kdy něco udělala a kdy jí bylo odpovězeno. To hodně napovídá.
Proč by zde také napsala definici vraku? To by byla jistě hodně náročná a namáhavá práce.
A co odbor agendy řidičů motorových vozidel? Kdy ten bude občany informovat o svém postupu? Aspoň o přesném termínu zahájení řízení! Kdypak se mu to podaří? Těšíme se na odpověd pana Mgr. Michala Urbáška, vedoucího odboru agendy řidičů a motorových vozidel z Magistrátu města Olomouce.

30.06.2017 v 14:17    

Pepa Matulka:
Co odbor agendy řidičů motorových vozidel? Kdy ten bude občany informovat o svém postupu?
Uplynul již další měsíc a půl??
Těšíme se na odpověd pana Mgr. Michala Urbáška, vedoucího odboru agendy řidičů a motorových vozidel z Magistrátu města Olomouce.

17.08.2017 v 16:14    

Alena Šťastná:
Netěšte se pane Matulko na odpověď vedoucího odboru agendy řidičů a motorových vozidel z Magistrátu města Olomouce pana Michala Urbáška.
Vejdovského 2, kancelář: 2/261, tel.: +420 585 513 700 | mobil: +420 602 794 001 | fax: +420 585 513 702, E-mail: michal.urbasek@olomouc.eu.
Předpokládám , že se zařekl, že neodpoví a neodpoví a budet držet bobříka mlčení nejméně do vánoc.

05.09.2017 v 19:04    

Helena Kopecká:
Dobrý večer.
Vrak v minulém týdnu (v úterý?) již zmizel.

05.09.2017 v 22:35    

Chodím Olomoucí:
Děkujeme za odstranění vraku!

06.09.2017 v 08:43    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Wolkerova, Olomouc-západ
 

Podobné podněty

Čistota v Čechových sadech, hezké doupátko ožralů a bezdomovců

Olomouc-západ, 07. červenec 2017 Vyřešený

parkování v křižovatce ulic Karolíny Světlé a Na vozovce

Olomouc-západ, 09. srpen 2017 S odpovědí

Třídění odpadu v Divadelní ulici

Olomouc-střed, 07. duben 2017 S odpovědí

veřejná zeleň u lávky pro pěší přes Bystřičku u ulice Milady Horákové

Nové Hodolany, 09. červenec 2017 Čekající na odpověď


Zobrazit všechny podněty