Blokování nájezdů na chodník pro vozíčkáře a parkování v křižovatce

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

Velice často jsem svědkem, jak bezohlední řidiči parkují v místech přecházení vozovky chodci a také zde najíždějí na chodník vozíčkáři a taky pro maminky s kočárky.
Už jen hledání volné škvíry mezi auty je velice náročné.

Přitom v křižovatce se přeci nesmí parkovat!

Řešte to prosím, jako v jiných městech žlutými pruhy u chodníku, které by jistě byly vhodné i na místě, kde chodci běžně přecházejí ulici (kde není zebra) a musí se zrovna tak vyhýbat zaparkovaným automobilům bezohlednými řidiči.
Jedná se konkrétní místo napojení ulice Grégrova do ulice U místní dráhy.

Žádám pravidelné a opakované kontroly městské policie a pokutování.

Město by tam mohlo také instalovat městský dohlížecí kamerový systém. Jistě by se na pokutách rychle zaplatil.

Zaslal: D. Hrbek, 16.06.2017 v 08:57

Olomouc-západ-
 
 
 
 
 

Aktualizace podnětu

09.08.2017

Petra přidal následující aktualizace podnětu:

Další bezohledný řidič 9. srpna 2017.


 
 
 
 
 

15.08.2017

Petra přidal následující aktualizace podnětu:

Další bezohlední řidiči 15. srpna 2017.


 
 
 
 
 

04.09.2017

Jaroslav Čáp přidal následující aktualizace podnětu:

Další bezohlední řidiči řidiči 4. září 2017. Parkují v křižovatce, na chodníku i tam, kde by měly růst keře a tráva.
Žádám o rychlý, trvalý a opakující se zásah městské policie.
Žádám o žluté pruhy okolo obrubníků a zábranné sloupky.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

26.09.2017

D. Hrbek přidal následující aktualizace podnětu:

26. září 2017 parkování v křižovatce ulic Grégrova a U místní dráhy

Stále a opakovaně jsem svědkem, jak bezohlední řidiči parkují v místech přecházení vozovky chodci a také zde najíždějí na chodník vozíčkáři a taky pro maminky s kočárky.
Už jen hledání volné škvíry mezi auty je velice náročné.
Přitom v křižovatce se přeci nesmí parkovat. Řešte to prosím, jako v jiných městech žlutými pruhy u chodníku, které by jistě byly vhodné i na místě, kde chodci běžně přecházejí ulici (kde není zebra) a musí se zrovna tak vyhýbat zaparkovaným automobilům bezohlednými řidiči. Jedná se konkrétní místo napojení ulice Grégrova do ulice U místní dráhy.
Žádám také pravidelné a opakované kontroly městské policie a pokutování.
Město by tam mohlo také instalovat městský dohlížecí kamerový systém. Jistě by se na pokutách rychle zaplatil.


Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(16.06.2017 08:57)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel D. Hrbek následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-západ:
blokování nájezdů na chodník pro vozíčkáře a parkování v křižovatce
Olomouc-západ / Grégrova
Velice často jsem svědkem, jak bezohlední řidiči parkují v místech přecházení vozovky chodci a také zde najíždějí na chodník vozíčkáři a taky pro maminky s kočárky.
Už jen hledání volné škvíry mezi auty je velice náročné.

Přitom v křižovatce se přeci nesmí parkovat!

Řešte to prosím, jako v jiných městech žlutými pruhy u chodníku, které by jistě byly vhodné i na místě, kde chodci běžně přecházejí ulici (kde není zebra) a musí se zrovna tak vyhýbat zaparkovaným automobilům bezohlednými řidiči.
Jedná se konkrétní místo napojení ulice Grégrova do ulice U místní dráhy.

Žádám pravidelné a opakované kontroly městské policie a pokutování.

Město by tam mohlo také instalovat městský dohlížecí kamerový systém. Jistě by se na pokutách rychle zaplatil.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/865




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/865


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 19.06.2017 16:30

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět k dopravní situaci ve městě.

Bohužel v křižovatkách se dle zákona o provozu na pozemních komunikacích stát nesmí, řidiči se dopouštějí přestupku. Řešení přestupků v dopravě, zejména špatné parkování je v kompetenci Městské policie Olomouc.

Váš podnět předáme na MPO, aby zvýšila dohled v uvedené oblasti města Olomouce.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Hrbek:
A žluté pruhy natře na vozovku také policie?

19.06.2017 v 16:57    

Eva:
Bydlím v ulici Grégrova a dobře vím, že tuto a i okolní ulice používají lidé k parkování zdarma, aby ušetřili za poplatky v centru. A komplexní zdražení na 30 Kč za hodinu tomu moc nepřispělo. Osobně také občas poruším tento předpis, protože v době od 8 do 16 hodin prostě není kde zaparkovat a vzhledem k tomu, že jsem se potýkala s úrazem, kdy jsem musela vážit každý krok, tak jsem raději často volila i taxíka. S kočárkem není příliš problém, protože je zde malá frekvence projížějících aut, ale vozíčkaři to mají horší. Každopádně ta situace vzniká díky lidem, kteří v té ulici ani nebydlí a jen řeší parkování u centra.

14.07.2017 v 14:23    

J. Maňhalová:
Chce to okamžitě natřít žluté pruhy a každodenní kontroly městské policie.

11.08.2017 v 11:52    

Hájek:
Kdy tam bude instalován dohlížecí kamerový systém?

15.08.2017 v 09:14    

Jan Liška:
Kdy tam budou natřeny žluté pruhy a kdy bude instalován dohlížecí kamerový systém?

15.08.2017 v 17:10    

Chodím Olomoucí:
Dobrý den, děkuji za podnět odeslal jsem na MMO. Prosím podívejte se taky na blog na článek ohledně podnětů, které se týkají porušování zákona:

http://chodimolomouci.cz/blog/detail/14-co-delat-kdyz-jsem-svedkem-porusovani-zakona

15.08.2017 v 18:49    

Jaroslav Čáp:
Situace se nelepší.
Žádáme zde trvalou a opakovanou docházku městské a přísné pokutování.
Žádáme zde vyznačit žluté pruhy okolo obrubníků, kde se nesmí parkovat.
Žádáme instalaci zábranných sloupků na chodníky a na trávníky, aby na nich neparkovala auta.

04.09.2017 v 13:53    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Grégrova, Olomouc-západ
 

Podobné podněty

Nebezpečný kanál - Žilinská ulice

Olomouc-západ, 14. červenec 2017 Čekající na odpověď

Parkování na zastávce MHD Rooseveltova

Nové Sady, 21. březen 2018 S odpovědí

Parkovanie na verejnej zeleni - Fy Samohýl ul. Kosmonautů

Nové Hodolany, 15. březen 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty