Čistota v Čechových sadech, hezké doupátko ožralů a bezdomovců

Dobrý den,
prosím o úklid toho hezkého pelíšku v křovinách parku v městě květů v Olomouci.
Jistě se tam často uklízí, nejméně dvakrát až třikrát týdně a jistě parky kontroluje, samozřejmě pěšky, naše statečná olomoucká městská policie.
Překvapený občan se tam nestačí divit.
A co naše malé děti?
Mohou si v olomouckých parcích bezpečně hrát?
Mohou naše malé děti v parcích bezstarostně běhat, aniž by šláply do měkého a možná i ještě teplého?

Co nám na tuto připomínku odpovědné instituce asi odpoví?????????

Zaslal: B. Ernstová, 07.07.2017 v 17:03

Olomouc-západ-
 
 
 
 
 
 

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(07.07.2017 17:03)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel B. Ernstová následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-západ:
Čistota v Čechových sadech, hezké doupátko ožralů a bezdomovců
Olomouc-západ / Krapkova
Dobrý den,
prosím o úklid toho hezkého pelíšku v křovinách parku v městě květů v Olomouci.
Jistě se tam často uklízí, nejméně dvakrát až třikrát týdně a jistě parky kontroluje, samozřejmě pěšky, naše statečná olomoucká městská policie.
Překvapený občan se tam nestačí divit.
A co naše malé děti?
Mohou si v olomouckých parcích bezpečně hrát?
Mohou naše malé děti v parcích bezstarostně běhat, aniž by šláply do měkého a možná i ještě teplého?

Co nám na tuto připomínku odpovědné instituce asi odpoví?????????
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/908




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/908


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 17.07.2017 13:35

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět a k celé věci zástupci Městské policie sdělují následující:

K podání paní Ernstové sděluji, že stav čistoty a úklid v olomouckých parcích, konkr. v Čechových sadech je plně v gesci Výstaviště Flora, a.s. Strážníci Městské policie Olomouc (MPO) zde provádí každodenní pěší hlídkovou činnost a zjištěné přestupky řeší v rámci platné legislativy. Mohu však opět konstatovat, že znečišťování ve formě, jak jej popisuje paní Ernstová, se neděje v přítomnosti strážníků. V případě, že bude paní Ernstová svědkem popsaného protiprávního jednání, ať učiní telefonické oznámení na Operační středisko MPO a poskytne svědeckou výpověď, aby mohl být přestupek ze strany strážníků MPO nebo správního orgánu projednán. Spolupráce s občany, kteří nejsou ke svému okolí lhostejní, je pro odhalování a řešení těchto přestupků nezbytná. Zároveň tímto dochází k efektivnímu nasazení strážníků, kdy skutečně nelze současně zajistit, s přihlédnutím k dostupným silám a prostředkům, jejich nepřetržitou přítomnost ve všech vytipovaných lokalitách. Závěrem dodávám, že strážníci MPO dne 13.7.2017 zajistili prostřednictvím pracovníků Výstaviště FLORA Olomouc, a.s. zjednání nápravy ve věci úklidu nepořádku v křovinách Čechových sadů.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

B. Ernstová:
Děkuji policii městské olomoucké.
Jen byste se měli přestat prohánět v parcích služebními auty jen a pouze po těch hlavních cestách! Trvale tam prosím choďtě pěšky. Bude to určitě efektivnější.

17.07.2017 v 16:21    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Krapkova, Olomouc-západ
 

Podobné podněty

Dvořákova, rozbitý nebezpečný chodník

Olomouc-západ, 14. září 2017 Čekající na odpověď

Přerostlý živý plot

Olomouc-západ, 22. srpen 2017 Čekající na odpověď

Kapucínská a Hrnčířská mají vytrhanou dlažbu

Olomouc-střed, 22. květen 2017 S odpovědí

Rozbitý chodník na nároží ulic Komenského a Jiřího z Poděbrad

Olomouc-střed, 19. září 2017 Čekající na odpověď


Zobrazit všechny podněty