ve Smetanových sadech v Olomouci zvou lavičky k posezení

Prosíme o opravu všech laviček v olomouckých parcích a jejich uvedení do náležitého neodpuzujícího stavu.
Dělejte s tím něco pane starosto Olomouce!
Bude brzo letní etapa výstavy Flóra 2017
( 17. srpen 2017 - 20. srpen 2017 ).

Zaslal: P. Lichnovský, 08.07.2017 v 09:09

Olomouc-střed-
 
 
 
 

Aktualizace podnětu

10.08.2017

Vojtěch Regec přidal následující aktualizace podnětu:

Takto vypadá lavička bez opěrkové desky měsíc po upozornění a týden před zahájením výstavy Flora Olomouc 2017 - letní část.
Zatím se asi nenašla příhodná fošna z obyčejného smrkového dřeva. Škoda toho.
A tak to v Olomouci chodí. Bohužel. Je to smutné. Olomouc krásné město květů.


Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(08.07.2017 09:09)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel P. Lichnovský následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
ve Smetanových sadech v Olomouci zvou lavičky k posezení
Olomouc-střed / Havlíčkova
Prosíme o opravu všech laviček v olomouckých parcích a jejich uvedení do náležitého neodpuzujícího stavu.
Dělejte s tím něco pane starosto Olomouce!
Bude brzo letní etapa výstavy Flóra 2017
( 17. srpen 2017 - 20. srpen 2017 ).
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/911




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/911


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 28.07.2017 08:57

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět. Přeposíláme stanovisko správce parků:

V rámci obnovy historických parků byly osazeny nové lavičky s deskami z tropického dřeva. Z těchto desek nelze žádným dostupným způsobem odstranit laky a barvy sprejerů. Bylo vyzkoušeno asi 8 různých chemických přípravků (anti-grafitů) od různých výrobců bez úspěchu. Pozvali jsme odbornou firmu z Ostravy, která nám zdarma předvedla jako demonstraci, že neumyje vše, tak jak slibovala. Hoblování desek také nepřipadá v úvahu, protože dřevo je tak tvrdé, že nože otupí po dvou až třech hoblovaných deskách.
Proto po ukončení doby udržitelnosti (u Smetanových sadů již uplynula, Čechovy a Bezručovy končí na konci tohoto roku) začneme s hromadnou výměnou desek. U těchto vesměs borových desek máme jistotu, že dokážeme graffiti odstranit ohoblováním a opětovným nátěrem. Průběžně necháváme vyrábět borové desky, které natíráme. Ještě v průběhu tohoto roku začneme s postupnou výměnou ve Smetanových sadech, od příštího roku začneme vyměňovat ve zbývajících parcích.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Novák René:
Odpověď je celkem solidní, ale poměrně bez znalostí.
Není třeba se ohánět dobou udržitelnosti ! Stačí, když příslušný úředník na Magistrátu města Olomouce zvedne zadnici a napíše poskytovateli dotace (státní či evropské), zda je možno již v době udržitelnosti projektu, v rámci běžné údržby laviček vyměňovat poškozené a poničené a popsané fošny.
Stačí jen chtít !!!
Poskytovatelé dotací nejsou tupci a jistě nebudou mít námitky, naopak je smluvní povinnost města Olomouce se o dotovaný majetek starat!

30.07.2017 v 16:06    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Havlíčkova, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

rozbitý chodník na nároží ulic Komenského a Dobrovského

Olomouc-střed, 07. srpen 2017 Čekající na odpověď

rozbitá nástupiště na autobusovém nádraží v centru Olomouce

Olomouc-střed, 07. červenec 2017 Čekající na odpověď

Přerostlé keře - chodník na ulici Kosmonautů

Nové Hodolany, 03. červenec 2017 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty