Parkování v křižovatce - Zeyerova, Blanická, Zeyerova

Zodpovědnost: Magistrát města Olomouc

V celé dvojité křižovatce ulice Zeyerova, Blanická, Zeyerova se nesmí parkovat.
Řešte to prosím, jako v jiných městech žlutými pruhy podél celé křižovatky a hlavně u chodníků.
Pruhy by měly být zejména tam kde chodci běžně přecházejí ulici a kde se musí vyhýbat zaparkovaným automobilům.
Žádám pravidelné a opakované kontroly městské policie.

Zaslal: J. Terlicová, 11.07.2017 v 13:34

Nové Hodolany-
 
 
 
 

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(11.07.2017 13:34)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel J. Terlicová následující podnět, který je lokalizován na území městské části Nové Hodolany:
Parkování v křižovatce - Zeyerova, Blanická, Zeyerova
Nové Hodolany / Blanická
V celé dvojité křižovatce ulice Zeyerova, Blanická, Zeyerova se nesmí parkovat.
Řešte to prosím, jako v jiných městech žlutými pruhy podél celé křižovatky a hlavně u chodníků.
Pruhy by měly být zejména tam kde chodci běžně přecházejí ulici a kde se musí vyhýbat zaparkovaným automobilům.
Žádám pravidelné a opakované kontroly městské policie.
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/926




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/926


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 24.07.2017 15:32

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět.

provádění žlutých čar (V12c) v křižovatkách v podstatě dubluje zákonnou úpravu, kterou uvádí zákon 361/2000 Sb.ve znění pozdějších předpisů o provozu na pozemních komunikcích. Zde je jasně stanoveno, že stání v křižovatce je přestupkem v dopravě.

Je tedy věcí policie, městské, či státní, aby vyžadovala dodržování zákona zejména svým dohledem nad provozem.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Žádné komentáře

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


Blanická, Nové Hodolany
 

Podobné podněty

Přechod pro chodce osvícený velkým reklamním panelem

Nové Hodolany, 19. květen 2017 S odpovědí

Masarykova, Nábřeží, nároží kde přecházejí chodci

Nové Hodolany, 10. srpen 2017 S odpovědí

Parkování v křižovatce ulic Karolíny Světlé a Na vozovce

Olomouc-západ, 09. srpen 2017 S odpovědí

Parkování na zastávce MHD Rooseveltova

Nové Sady, 21. březen 2018 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty