Terezská brána, historická památka je pelíšek pro bezdomovce

Chlouba Olomouce historická památka Terezská brána slouží jako pelíšek asi pro bezdomovce. Co na to olomoučtí památkáři a co na to olomoucká radnice?

Zaslal: Pavel Šubrt, 25.07.2017 v 07:16

Olomouc-střed-

Aktualizace podnětu

16.08.2017

Markéta přidal následující aktualizace podnětu:

Opět další bezdomovecký pelech 16. srpna.
Když tu máme mezinárodní křeťanské sdružení mládeže je to
velká vizitka a současně třeba i příležitost večer se o bezdomovce
postarat.


 
 
 

23.09.2017

Chodím Olomoucí přidal následující aktualizace podnětu:

Terezská brána, ostudná špína a nepořádek, absence jakékoliv údržby

Uvnitř Terezské brány na třídě Svobody jsou opravdu 'zajímavá' zákoutí, kde, jak vidno na přiložených fotografiích, zřejmě nikdo z komunálních služeb už dlouho pořádně neuklidil.
****
Žádám o okamžitý pořádný úklid a celý vniřek pořádně vylíčit vápnem.

Redakčně upraveno.


 
 
 

Komunikace o řešení podnětu

Zobrazit odeslané zprávy

Odeslaná zpráva: Ing. Martin Luňáček, martin.lunacek@olomouc.eu
(25.07.2017 07:16)

Dobrý den,
na portál Chodím Olomoucí přidal uživatel Pavel Šubrt následující podnět, který je lokalizován na území městské části Olomouc-střed:
Terezská brána, historická památka je pelíšek pro bezdomovce
Olomouc-střed / třída Svobody
Chlouba Olomouce historická památka Terezská brána slouží jako pelíšek asi pro bezdomovce. Co na to olomoučtí památkáři a co na to olomoucká radnice?
Detaily podnětu najdete na adrese:

http://www.chodimolomouci.cz/945




Prosíme Vás o reakci na tento podnět, která by měla obsahovat informaci, jaké kroky budou učiněny pro vyřešení podnětu, v jakém časovém horizontu by problém mohl být reálně odstraněn, případně zdůvodnění neřešení problému.


Odpověď prosím adresujte zpět na tento e-mail. Prostřednictvím administrátora systému bude zaslána uživateli, který podnět přidal, a zároveň zpřístupněna na stránce podnětu všem dalším uživatelům.

V případě, že tento e-mail zůstane delší dobu nezodpovězený, bude na portálu označen statusem "Bez odpovědi".

Lokalizaci problému na mapě, obrazovou dokumentaci a reakce jiných občanů na tento podnět naleznete na následující adrese:


http://www.chodimolomouci.cz/945


Při odpovědi na tento e-mail prosím zachovejte historii zpráv, ulehčí nám to identifikaci podnětů.

Děkujeme za Vaši reakci.
S pozdravem
tým portálu Chodím Olomoucí

Odpoveď: 28.07.2017 08:56

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět.

Dle sdělení Městské policie nebyl v blízkosti Terezské brány zaznamenán zvýšený počet oznámení v souvislosti s pohybem osob bez domova. V případě přijatých oznámení po příjezdu strážníků na místo již k protiprávnímu jednání nedochází (nejčastěji v souvislosti se znečištěním veřejného prostranství, konzumací alkoholu na veřejnosti). V rámci sekundárních opatření dochází v lokalitách, kde se osoby bez domova pohybují, k častějším kontrolám v rámci hlídkové činnosti zejména z preventivních důvodů, aby se předcházelo protiprávnímu jednání těchto osob. Pro řešení samotného protiprávního jednání je však nezbytné svědectví, aby protiprávní jednání mohlo být zadokumentováno a hlavně projednáno, buď na místě nebo u správního orgánu.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Prosíme o konstruktivní a slušnou diskusi.

Jan Hruška:
Komentář byl smazán.

Prosím o slušnou a věcnou diskusi.

30.07.2017 v 14:04    

Tomáš:
Tedy přeloženo do čestiny - městská policie bude raději jezdit v autech okolo, a do vlastní brány se podívá, až ji na to někdo upozorní. Nevím jak ostatní, ale já jsem si práci strážníků představoval trošku jinak. Třeba jako pochůzkovou činnost spojenou se znalostí obvodu, ve kterém daný strážník pracuje. Stejně tak nevím, na co chce městská policie u takotéto věci svědectví. Co předpokládá, že by u bezdomovců bylo výsledkem případného přestupkového řízení? Kde nic není, tam není co brát.

03.08.2017 v 07:42    

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení uživatelé.


třída Svobody, Olomouc-střed
 

Podobné podněty

akvapark na chodníku na třídě Svobody u Morgana

Olomouc-střed, 23. červen 2017 S odpovědí

Velmi nebezpečné dětské pískoviště na ulici Karafiátová

Tabulový Vrch, 25. září 2017 Čekající na odpověď

Obnažená kanalizační vpusť ve vozovce na Janského (Povel)

Povel, 28. červenec 2017 Čekající na odpověď


Zobrazit všechny podněty